Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

2023

2023-12-26 | Rogerův konec roku 2023

Události roku (nesouvisející s Duran Duran) -
První věc, která mě napadla, je vydání Beatles „ Teď a tehdy“. Jak neuvěřitelné je to? Vytvořili úžasnou píseň, tolik jsme ji slyšeli v rádiu ve Velké Británii – byli #1 v singlovém žebříčku. Dává mi to naději na dalších 20 let!

Nejlepší film a/nebo televizní pořad (seriál) roku 2023 –
Do kina jsem moc nechodil, protože jsme byli tak zaneprázdnění, většinu svých filmů jsem sledoval v letadlech, jako je tento – „ Uvnitř “ s Willemem Dafoem v hlavní roli. Je o zloději šperků, který uvízne v bytě, který se snaží vykrást. Byl to opravdu skvělý film, opravdu jsem si ho užil.
Moje oblíbená televize byl dokument Davida Beckhama, BECKHAM . Bylo to úžasné. Zapomněl jsem, jak ho nenáviděli a jak je to směšné; sport by nikdy neměl být tak vážný, ale byl opravdu nenáviděn.

Nejlepší kniha a/nebo podcast roku 2023 –
Nejsem člověk s podcasty, i když jsem jeden dělal s Berniem, Johnovým basovým technikem. Jmenuje se to „ Is Breakfast Included “ a líbilo se mi to.
Miloval jsem knihu Matthewa Perryho „ Přátelé, milenci a velká hrozná věc “. Byl to velký příběh naděje. V životě si prošel závislostí a problémy a zdálo se, že je na opravdu dobrém místě. O měsíc později jsem dostal zprávu od mé dcery, že mi zemřel. Bylo to tak šokující. Bylo to opravdu smutné, byl jsem velkým fanouškem seriálu "Přátelé".

Nejlepší hudba, kterou jste slyšeli v roce 2023 –
Miluji „ Volcano“ od Jungle a také miluji desku Petera Gabriela, i/o . Jsem velkým fanouškem Petera, myslím si, že má ten nejneuvěřitelnější hlas, oduševnělý chrapt. Miluji všechno, co dělá.

Oblíbený moment Duran Duran roku 2023 –
Tolik! Líbilo se mi turné po Velké Británii. To bylo nejlepší britské turné, které si pamatuji, pokud jde o recepci. Birmingham byla neuvěřitelná noc. Také Forest Hills Stadium v ??New Yorku byl kouzelný. Když jsme byli venku, přišlo se na nás podívat tolik lidí a byl to konec úžasného běhu v USA. Byl to skutečný rozruch.

Nejvíce se těšíme v roce 2024 -
Ukazuje! Latitude Fest bude úžasný. Viděl jsem seznam některých dalších umělců, kteří hrají – London Grammar, Kasabian – to bude skvělý účet. Slyšel jsem, že Cruel World Festival je také opravdu skvělá událost.
Máme skvělou hudbu, kterou se chystáme vzkřísit. Některé z 80. let, na které se chceme podívat znovu. Mluvíme také o Reportage . Máme opravdu silnou sbírku hudby, ke které se chceme vrátit. (Info: dd.com)

2023-12-26 | Simonův konec roku 2023

Události roku (nesouvisející s Duran Duran) -
Nevím, co se letos skutečně stalo, protože jsem byl na turné. (Manchester) United jsou na vzestupu, to je dobrá věc. Událostí pro mě byla návštěva rodiny Krassner-Hughes ve Velké Británii! Všichni sedí vzadu v Chatě s mou dcerou Saffron, jejím partnerem Benjim a jejich malými chlapci Skyem a Tarem.

Nejlepší film a/nebo televizní pořad (seriál) roku 2023 –
Sledoval jsem televizní seriál s názvem „ Pod praporem nebes “ a to bylo neuvěřitelné. Je to takové skvělé dokumentární drama. Miloval jsem to.

Nejlepší kniha a/nebo podcast roku 2023 –
Letos mám dvě knihy: „ Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta “ od Davida Mitchella a „ Lekce chemie “ od Bonnie Garmusové.

Nejlepší hudba, kterou jste slyšeli v roce 2023 –
Tohle je těžké! Moderuji rozhlasový pořad, WHOOOSH!, takže slyším hodně hudby. Je tu pár umělkyň – Yaeji a Lea Sen – oba jsem je letos miloval. Také jsem poslouchal skvělé punkové skladby od Bad Nerves a Stiff Richards. Nicméně si myslím, že se chystám přistát na „Jasmine“ od Arlo Parkse. A je tu náš „ Black Moonlight “. Chtěli jsme disco banger, tak jsme zavolali Nile (Rodgers). Bylo to úžasné.

Oblíbený moment Duran Duran roku 2023 –
Americké turné bylo neuvěřitelné. Koncerty byly nejlepší, jaké kdy byly, my jsme byli nejlepší, co jsme kdy byli, publikum bylo pro nás největší, jaké kdy bylo. Letos jsme hráli větší turné, než jsme hráli v 80. letech. A speciální show, kterou jsme udělali pro Andyho v Kalifornii.

Nejvíce se těšíme v roce 2024 -
Hraní více konceretů. Možná projekt alba. Nejzajímavější je to, co se děje teď! Milujeme to, co děláme, a milujeme hudbu, kterou děláme. Je to pro nás skvělý čas. (Info: dd.com)

DD 2023

2023-12-26 | Nickův konec roku 2023

Velké události roku byly spíše depresivní, ale doufám, že se svět zlepší a zejména válčení co nejdříve ustane. Místo toho se zaměřím na technologii: ChatGPT byl spuštěn v listopadu 2022, ale lidé ho skutečně objevili až letos. To byl spolu s AI fascinující vývoj. Myslím, že jako kreativní nástroj je to zcela mimořádné. Vím, že se lidé obávají, že pro nás bude moci psát hudbu a filmy, ale myslím si, že pro mě existuje dobrý lidský příběh, který bych měl vyprávět. Je to o nápadech a o tom, jak je využijete. Video pro „ Danse Macabre “ jsme natočili pomocí animačního programu AI. Byla to čistá radost psát, co vás napadne, a dívat se, jak to ožívá.
Také – Vesmír! Byl bych rád, kdyby se vesmírné cestování stalo něčím demokratičtějším. Rád bych znovu viděl muže (nebo ženu) na Měsíci nebo na Marsu!

Nejlepší film a/nebo televizní pořad (seriál) roku 2023 –
Mám dlouhý seznam věcí, na které se těším – Oppenheimer, Maestro, May December, Killers of the Flower Moon... Uvidím je během příštích 6 týdnů. Když jsme byli na turné, šel jsem na Barbie. Mělo to své opodstatnění a ten styl se mi líbil, ale přinejlepším jsem si myslel, že scénář je lehce otravný. Víš, co mi utkvělo? Tichá dívka. Zůstalo mi to celý rok. Pokud jste to neviděli, podívejte se na to.
Konečně jsem se ujal Downton Abbey. Je skvělé vidět báječné herce a herečky, jak skutečně předvádějí krásně napsané scénáře. To mi teď ve filmech chybí nejvíc. Sledovat věci jako The Crown a Downton Abbey je mimořádné. Velmi se těším na 2. sezónu ve středu a na další Black Mirror.

Nejlepší exponát/muzeum roku 2023 –
Je jich hodně. Hodně jsem cestoval, takže se snažím najít trochu času, abych si sem tam skočil do muzea. Na začátku roku jsem jel do Paříže na Louis Vuitton Fondation, abych viděl show Jean-Michel Basquiat a Andy Warhola. Bylo skvělé vidět ty kousky pohromadě, bylo to opravdu, opravdu něco. Viděl jsem show Christiana Marclaye v Centre Pompidou. Jeho show se soustředila na jeho vztah k hudbě, takže bylo zábavné to vidět. Viděl jsem show Cecily Brown v Met v New Yorku. Myslím, že je to krásné. Viděl jsem retrospektivu Keitha Haringa v Broad Museum v Los Angeles. Nedávno jsem viděl několik představení v Londýně. Viděl jsem „ Ženy ve vzpouře “ v Tate Britain, je to zázračný úspěch. Viděl jsem The Gucci Cosmos na 180 Strand. Šel jsem se podívat na „ Rubens & Women “ v dulwichské obrazové galerii. Zapomněl jsem, že lidi takhle umí malovat.

Nejlepší kniha a/nebo podcast roku 2023 –
Nejsem proti podcastům, ale ve skutečnosti je moc neposlouchám. Na druhou stranu knihy, zejména knihy o fotografování...je jich letos spousta. Fotografická syntaxe Albarrána Cabrery je opravdu krásná kniha, má takové neobvyklé oko. Jde většinou o velmi neobvyklá zobrazení přírodních scén. Líbil se mi Miho Kajioka's Memories of Future, to je spíš portfolio. Má velmi jemný styl. Je hezké vidět něco v takové kvalitě.

Nejlepší hudba, kterou jste slyšeli v roce 2023 –
Neprozkoumal jsem to dost dobře, ale popovou písní roku je bezpochyby „Flowers“ od Miley Cyrus, což je perfektní popová píseň. Opravdu to bylo tak dobré. Nestává se tak často, že by se objevily takové písně, to jsou ty nejtěžší písně na psaní. Ta píseň je mistrovské dílo.
Líbila se mi píseň „ Fear" od Seratones, má skvělý zvuk, připomněla mi rané Blondie a dívčí skupiny jako Ronettes nebo Shangri La's. Líbila se mi píseň „Offering“ od Gabriels, líbí se mi zvuk Motown, který mají, zároveň je také velmi moderní.

Oblíbený moment Duran Duran roku 2023 –
Skutečnost, že se nám podařilo vydat desku v tak krátkém čase, že jsme dokončili DANSE MACABRE za tři až čtyři měsíce - a Simon za tu dobu napsal tři písně - a dokončili jsme artwork, natočili videa...to mě přimělo být velmi šťastný! Mám pocit, že naše produkce je někdy příliš pomalá, ale ať už jsou důvody jakékoli, bylo vzrušující dostat projekt od koncepce po vydání za méně než 12 měsíců. DANSE MACABRE je triumf.
Video pro „ Black Moonlight “ od Jonase Akerlunda bylo tak zábavné. Tolik jsme se nasmáli. Proč není každé video takové??
Také koncerty. Bylo to nepochybně to nejlepší, co jsme od roku 1984 udělali. Pro nás všechny to byla ta nejúžasnější doba. Nemuseli jsme rušit žádné představení, i přes riziko Covid to bylo skvělé. Pittsburghská show mi utkvěla v hlavě. NY show ve Forest Hills, to bylo tak skvělé místo. Turné ve Spojeném království bylo stejně dobré jako kterékoli jiné, jaké jsme kdy absolvovali.

Nejvíce se těšíme v roce 2024 -
Spát?
Spousta věcí – pár koncertů. Ten u Rose Bowl ( Krutý svět ); rádi bychom udělali nějaké koncerty v Evropě, protože loni jsme neměli příležitost. Začínáme opět pracovat na Reportage. Obstálo to velmi dobře, nebudeme to moc měnit. Dávám dohromady fotoknihu výstavy, kterou jsem dělal na Ibize s Rorym McCartneym.
Rádi udržujeme věci v pohybu, myslím, že právě to nás neustále zajímá. Skutečnost, že jsme neustále procházeli věcmi, nesmírně pomohla utvářet to, čím jsme. (Info: dd.com)

2023-12-26 | Johnův konec roku 2023

Události roku (nesouvisející s Duran Duran) -
Nic se nepřiblížilo okamžiku, kdy byli z Gazy propuštěni první rukojmí. Bylo to jako absolutní moment možnosti. Uprostřed nenávisti, která tento okamžik přinesla, se promluvilo jakýmsi společným jazykem. V příštích několika dnech byste se probudili a přemýšleli, jestli jich nevyšlo víc. Nemohu ani začít chápat, jaké to pro rodiny je, takže s propuštěním jsem cítil naději.

Nejlepší film a/nebo televizní pořad (seriál) roku 2023 –
Přistihl jsem se, že se hodně dívám na televizi. Série, která měla největší úder, byl The Bear, Season 2. Způsob, jakým mluvil o rodině a závislosti a spoluzávislosti. Bylo to skutečné umění. Hudba byla skvělá. Opravdu udělali něco speciálního.
Je mnohem těžší dát si závazek ke sledování filmu. Líbil se mi May December. Připadalo mi to jako film pro dospělé. Z hudebního hlediska to bylo zajímavé. Režisér vzal partituru z filmu The Go-Between a použil ji v tomto filmu. Byla to úžasná volba, která udělala hodně pro tento film Sledovali jsme Killers of the Flower Moon. Líbilo se mi to, myslím, že je to dobře vyprávěné a stojí to za to vidět.

Nejlepší kniha a/nebo podcast roku 2023 –
Moc podcastů neposlouchám. Pokud bych měl nějaké nominovat, bylo by to Fluffy Wraxall's.
Kniha, která se mi v roce 2023 líbila nejvíce, byla Demon Copperhead od Barbary Kingsolver. Je to epická spisovatelka a tohle je epos. Je to převyprávění Davida Copperfielda odehrávající se dnes, uprostřed opiátové krize. V dnešní době mám tendenci si stahovat i audio knihu a mezi nimi přeskakuji. Další kniha, která se mi moc líbila, byla Small Mercies od Dennise Lehanea. Odehrává se v Bostonu a četl jsem to, když jsem byl v Bostonu.

Nejlepší hudba, kterou jste slyšeli v roce 2023 –
Momentálně poslouchám převážně klasiku, ale pro tento účel se zaměřuji na lidi, kteří ještě žijí.
Brian Eno vystoupil s Baltic Orchestra a udělali jsme si pracovní výlet, všichni jsme šli společně. Bylo to opravdu hluboké. Kdybych měl udělat seznam umělců, kteří mi v mém životě přinesli prostřednictvím hudby největší radost, byl by v top 5. Show začínala pomalu a po 40 minutách nebyla žádná přestávka v hudbě, publikum to nechalo strhnout potleskem a to byl pro mě ten nejlepší moment. Lidé jako já a Nick sledovali Briana tolik let a nikdy neměli příležitost mu veřejně poděkovat. Bylo jasné, že tleskáme jeho tvůrčí velkorysosti. Bylo to kouzelné.
Steve Lacy's Gemini Rights - Zjistil jsem, že to pro mě prostě zaškrtlo všechna políčka. Je to současné a je to hudební.
Písní roku pro mě byla „Paint the Town Red“ od Doja Cat, která je postavena na stylu „Walk on By“. Je to obzvlášť výživný vzorek a to, co k němu Doja přináší, opravdu funguje.
Utopie Travise Scotta je tak trochu mistrovské dílo. Je to velmi promyšlený, dobře promyšlený, široký a drahý výtvor. Musíte mít rádi hip hop, abyste to mohli zkusit.
Soundtrack k Oppenheimerovi od Ludwiga Göranssona je naprosto pozoruhodný. Je to symfonie elektronického zvuku.
Líbilo se mi, co Nick Cave udělal pro sérii Dahmer.

Nejvíce se těšíme v roce 2024 -
Svět je čím dál chytřejší a doufejme, že začnou myslet dál, až po špičku nosu. Nemusíme souhlasit, ale musíme se mezi sebou smířit.
Moje dcera se bude příští rok vdávat, to je velká událost.
Těším se na festival Krutý svět. Těším se na Latitude Fest – nikdy jsme v Suffolku nehráli, bizarní.
Chystáme se vrátit život nevydanému albu Reportage.
Aston Villa, top 4, Premier League!
Jsem šťastlivec, mám mimořádný život. Přál bych si, aby se trochu toho štěstí rozšířilo po celém světě trochu víc. Je těžké vidět tolik lidí trpět. (Info: dd.com)

2023-12-24 | Pohodové Vánoce


Merry Christmas

2023-12-14 | The making of Danse Macabre

Nahlédněte dovnitř, jak vznikalo 16. studiové album Duran Duran, DANSE MACABRE, které odhaluje jasné melodie z temnoty a spojuje nové melodie, coververze a alternativní verze klasiky.
Režíruje Gavin Elder a objeví se v něm Andy Taylor, Warren Cuccurullo, Nile Rodgers, pan Hudson, Bob Clearmountain, Victoria de Angelis z Maneskin a Josh Blair.

2023-12-08 | Warren Cuccurullo 67


Warren Cuccurullo 67

2023-12-05 | Cruel World Festival

Duran Duran budou hlavní hvězdou festivalu Cruel World v Brookside v the Rose Bowl, 11. května 2024. Více informací a případné vstupenky hledejte přímo na cruelworldfest.com. Line up: Duran Duran, Interpol, Blondie, Simple Minds, Placebo, Soft Cell, Adam Ant, Ministry, Gary Numan, Heaven 17 and more.

2023-12-04 | Praha 1988

Tento týždeň uplynulo neuveritelných 35.rokov od chvíle, kedy sme aj my, vyrastajúci za ostnatým drôtom komunistického režimu, mohli po prvýkrát vidieť a počuť hrať Duran Duran naživo. Či už ste sa vybrali do Prahy, alebo Budapešti, som pevne presvedčený, že spomienky na tento koncert vo vás stále rezonujú! (info: facebook.com/duranduran.sk)

2023-12-01 | POP TRASH vychází na vinylu

10. studiové album Pop Trash Duran Duran vychází poprvé na vinylu.
Album vyšlo v roce 2000 a obsahuje singl „Someone Else Not Me“ a bylo posledním studiovým albem, na kterém hrál kytarista Warren Cuccurullo. Pop Trash se po desetiletí nevydával, dokud jej BMG loni znovu nevydalo na CD.

Pop Trash Picture Disc 2LP Vinyl [Exkluzivně – omezeno na 1500 kusů po celém světě]
Pop Trash 2LP černý vinyl

Side A
Someone Else Not Me
Lava Lamp
Playing With Uranium
Hallucinating Elvis
Side B
Starting To Remember
Pop Trash Movie
Fragment
Mars Meets Venus
LP 2
Side C
Lady Xanax
The Sun Doesn’t Shine Forever
Kiss Goodbye
Last Day On Earth
Side D
Prototypes
Someone Else Not Me (En Espanol)
Someone Else Not Me (En Francais)
(info: duranduran.tmstor.es)

2023-11-29 | Nové oficiální video

Nové oficiální video pro skladbu “Black Moonlight” si můžete užívat od dnešního dne.Director: Jonas Akerlund
Producer: Holly Wolfers
Exec. Producer: Martin Roker

Production Company: Black Dog Films
Production Designer: Charlie Hippisley
DP – Ole Birkeland
Editor – Marcus Eriksson
Hair Stylist: Elvire Roux
Makeup Artist: Carol Morley
Hair Assistant: Chloe Pack
Makeup Assistant: Katy Harris
Stylist: Rebekah Roy
Styling Assistant: Majka Loevendahl

2023-11-24 | Duran Duran a Wendy Laister

Gratulujeme Duran Duran a jejich dlouholeté manažerce Wendy Laister, kteří dnes večer v Londýně získali prestižní cenu Artist & Management Partnership Award od Featured Artists Coalition (FAC) a Music Managers Forum. (info: dd.com)

2023-11-21 | Musicserver

Keď v roku 1995 vydala ikona britskej novej vlny album coverov "Thank You", išlo o dosť veľký prepadák. Na konci októbra tohto roku prišli Duran Duran s platňou "Danse Macabre" v halloweenskom duchu, ktorá je znovu plná prevzatých piesní vrátane úprav svojich vlastných. Aký je výsledok?

Členovia skupiny avizovali svoj nový, v poradí šestnásty štúdiový album už minulý rok na koncerte v Las Vegas, kde predviedli aj niekoľko veľmi rôznych coververzií. Myšlienka sa stala skutočnosťou a s ňou tiež platňa, od ktorej sa dalo očakávať prakticky čokoľvek.

Na začiatok je dobré povedať, že "Danse Macabre" nedopadla tak špatne ako sporné "Thank You" spred necelých tridsiatich rokov. Čerstvá nahrávka, na ktorej Duran Duran spolupracovali s dlhodobo overeným producentom Joshuou Blairom, obsahuje tri nové skladby, šesť prevzatých, a štyri staršie kusy v novom háve. Fanúšikov môže potešiť návrat dvoch bývalých gitaristov - Andyho Taylora a Warrena Cuccurullo. Príjemným osviežením je tiež spolupráca basgitaristky Victorie De Angelis z Maneskin na podarenej coververzií hitu Talking Heads "Psycho Killer".

Práve s covermi to tu však trochu pokrivkáva. Niektoré fungujú viac, niektoré menej, a niektoré vôbec. Z tých lepších a citlivejšie poňatých je to okrem spomenutej klasiky "Psycho Killer" pocta disco hitovke "Supernature" od Cerroneho z roku 1977. Birminghamská zostava sa v nej evidentne cíti prirodzene v každom ohľade, ich úprava má ľahkosť a skvelý zvuk. "Spellbound" od Siouxsie & The Banshees má dobrý náboj a ťah, no možno znie až príliš konvenčne a la Duran Duran.

Výraznými slabinami sú však "Bury a Friend" (áno - Billie Eilish), rollingstonská vypaľovačka "Paint It Black" a "Ghost Town" (The Specials). Tie ako nadsádzka so štipkou čiernou humoru pôsobia vlastne fajn, akurát neviete, či ide skutočne o nadsádzku, alebo nie. Tým pádom sa míňajú účinkom.

Čo sa ale rozhodne na "Tanci smrti" zadarilo, sú nové verzie starších songov kapely. Nejde pritom o nejaké zásadné prearanžovanie predošlých piesní, ako skôr o prácu s detailom a zvukom. Cítiť z nich nadhľad, pohodu aj hravosť (prefláknutou citáciou "Can't Touch This" v "Super Lonely Freak" možno až prílišnú). S novými kúskami je to zas podobné ako s covermi. Tanečná "Black Moonlight" neurazí, no ani nijak zvlášť nezaujme. Titulná skladba jednoznačne prehráva na plnej čiare vstrebávajúc do seba najmožnejšie klišé. Všetky tri, ako trochu aj samotný album zachraňuje záverečná subtílna "Confession In The Afterlife". Ukazuje polohu a kvalitu, v ktorej Simon Le Bon & spol. boli vždy dosť silní. Je škoda, že ju tu nerozvinuli viac. Pravdepodobne však ani nechceli.

Tanec smrti v podobe, v akej ho rozpohybovali Duran Duran, má v sebe prvky čiernej grotesky aj absurdnosti. Kým to prvé je na mieste a vyšlo, to druhé len akosi neplánovane vyplávalo na povrch. Celkový spôsob a poňatie dramaturgie platne zvádza k tomu myslieť si, že Briti tento počin tak trochu vypľuli ako recesiu, nadsádzku a hyperbolu, alebo iba z neutíchajúcej činorodosti (ktorá je sama o sebe vždy na mieste). Problém však je, že tak neučinili dosť presvedčivo, a tak dojmy z jeho vypočutia môžu byť veľmi zmiešané a nejednoznačné. Z potenciálne, a zrejme dobre zamýšľanej idey nakoniec ostáva iba škrupinka halloweenského, mierne nadpriemerného úletu, ktorí poteší skalných, a sčasti pobaví ostatných poslucháčov. Nič viac však za ním bohužiaľ nie je. (info: musicserver.cz)

2023-11-21 | Seven And The Ragged Tiger (40. výročí)

Seven and the Ragged Tiger je třetí studiové album Duran Duran, které vyšlo právě před 40-ti lety. Je to první a zároveň i jediné číslo 1 Duran Duran v britské albové hitparádě, zároveň na dlouhou dobu poslední studiové album v původní pětičlené sestavě (až do roku 2004, kdy vychází album Astronaut).

Seven And The Ragged Tiger Seven And The Ragged Tiger Seven And The Ragged Tiger Seven And The Ragged Tiger

The Reflex
New Moon On Monday (I'm Looking For) Cracks In The Pavement
I Take The Dice
Of Crime And Passion
Union Of The Snake
Shadows On Your Side
Tiger Tiger
The Seventh Stranger

Non album tracks: Faith In This Colour, Secret Oktober, Make Me Smile (written: Steve Harley)

Produced by Alex Sadkin in association with Ian Little and Duran Duran. Engineers: Phil Thornallie and Peter Wade-Schwier. Musicians: Andy Hamilton, Raphael de Jesus, Mark Kennedy. Additional Vocals: Michelle Cobbs and B. J. Nelson. Sleeve produced by Malcom Garret and Keith Breeden for Assorted Images. Photograph by Rebecca Blake.

2023-11-10 | Isabelle Adjani a Simon Le Bon

Dnes vychází dlouho očekávané album Isabelle Adjani s názvem Bande Originale. Album obsahuje nádherný duet Isabelle a Simona Le Bona. Jedná se o skladbu "C'est lui".

2023-11-04 | Greatest (25. výročí)

Je to přesně 25 let, co Duran Duran vydali album "Greatest", výběr toho nejlepšího, co do roku 1998 vytvořili. Album se vyšplhalo na 4.místo v britské albové hitparádě. To však bylo až v roce 2004.

Greatest Greatest Greatest Greatest

Is There Something I Should Know?
The Reflex [dance mix edit]
A View To A Kill
Ordinary World (single version)
Save A Prayer (US single version) [single edit]
Rio (US edit)
Hungry Like The Wolf
Girls On Film
Planet Earth (single version)
Union of the Snake
New Moon On Monday
Wild Boys
Notorious
I Don't Want Your Love (shep pettibone 7" mix)
All She Wants Is (45 mix)
Electric Barbarella
Serious (edit)
Skin Trade (radio cut)
Come Undone (edit)

'Planet Earth', 'Girls On Film', Hungry Like The Wolf', 'Save A Pryaer', 'Rio', 'Is There Something I Should Know?', 'Union Of The Snake', 'New Moon On Monday', 'The Reflex' and 'The Wild Boys' written by Taylor, Taylor, Taylor, Rhodes, LeBon. 'A View To A Kill' written by Taylor, Taylor, Taylor, Rhodes, Le Bon, Barry. 'Notorious', 'Skin Trade', 'I Don't Want Your Love' and 'All She Wants Is' written by Taylor, Rhodes, LeBon. 'Serious' written by Taylor, Rhodes, LeBon, Cuccurullo, Campbell. 'Ordinary World' and 'Come Undone' written by Taylor, Rhodes, LeBon, Cuccurullo. 'Electric Barbarella' written by Rhodes, Cuccurullo, LeBon. Co-ordination & compilation: Nigel Reeve. Package design by Malcom Garret, AMXstudios.

2023-10-27 | Simon Le Bon 65


Simon Le Bon 65

2023-10-27 | Nové album Danse Macabre

Nové album Duran Duran s názvem “Danse Macabre” vychází právě dnes. Album obsahuje 13 skladeb, z toho 3 úplné novinky, několik cover verzí skladeb umělců jako Billie Eilish, Talking Heads, The Rolling Stones a The Specials a také několik předělávek svých starších titulů. Na albu se jako hosté podílejí Nile Rodgers, basistka italských Maneskin Victoria De Angelis, zakládající člen Duran Duran Andy Taylor a také bývalý kytarista Duran Duran Warren Cuccurullo.

TRACKLIST
Nightboat
Black Moonlight (New Song)
Love Voudou
Bury A Friend
Supernature
Danse Macabre (New Song)
Secret Oktober 31st
Ghost Town
Paint It Black
Super Lonely Freak
Spellbound
Psycho Killer
Confession In The Afterlife (New Song)

Tracks 1,7 written by Taylor, Taylor, Taylor, Rhodes, Le Bon. Track 2 written by Taylor, Taylor, Rhodes, Le Bon, Rodgers. Track 3 written by Taylor, Rhodes, Le Bon, Cuccurullo. Track 4 written by Billie Eilish and Finneas O'Connell. Track 5 written by Alain Wisniak, Lili Marlene Premilovich and Marc Cerrone. Tracks 6, 13 written by Taylor, Taylor, Rhodes, Le Bon, Mr Hudson. Track 8 written by Jerry Dammers. Track 9 written by Mick Jagger and Keith Richards. Track 10 written by Taylor, Taylor, Taylor, Rhodes, Le Bon / Miller, James. Track 11 written by John McGeoch, Peter Edward Clarke, Steven Severin and Susan Ballion. Track 12 written by Chris Frantz, David Byrne and Tina Weymouth. Produced by Duran Duran and Joshua Blair (1,3-5,7-13). Produced by Duran Duran, Joshua Blair and Nile Rodgers (2). Produced By Duran Duran, Joshua Blair and Mr Hudson (6). Guitar by Andy Taylor (1,2,4-12), Warren Cuccurullo (3,6), Nile Rodgers (2,5), Joshua Blair (4), Dom Brown (12,13) and Mr Hudson (13). Backing vocals by Anna Ross and Rachael O'Connor. Art direction and design by Rory McCartney. Artwork by patty Palazzo. Mastered by John Webber. Mixed by Bob Clearmountain.

2023-10-18 | Big Thing (35. výročí)

Album Duran Duran "Big Thing" slaví nádherných 35 let od svého vydání. Přineslo skvělé hity jako "I Don't Want Your Love", "All She Wants Is", "Do You Believe In Shame?" nebo "Too Late Marlene".

Big Thing Big Thing Big Thing Big Thing

Big Thing
I Don't Want Your Love
All She Wants Is
Too Late Marlene
Drug (It's Just A State Of Mind)
Do You Believe In Shame?
Palomino
Interlude One
Land
Flute Interlude
The Edge Of America
Lake Shore Driving
Non album tracks: I Believe/All I Need To Know (Medley), God (London), This Is How A Road Gets Made

Produced by Duranduran, Jonathan Elias and Daniel Abraham. Recorded and mixed by Daniel Abraham. Other mixes by Steve Peck, Joe Dworkniak and Duncan Bridgeman. Musicians: Jonathan Elias, Steve Ferrone, Marc Chantereau, Warren Cuccurullo, Daniel Abraham, Chester Kamen, Louis Cesar Ewande, Stan Harrison, Patrick Bourgoin, Mac Gollehon, Glenn Ferris, David Tofani, Janiece Jamison, Carole Fredericks, Yvonne Jones and Beckie Bell. Designed by Hans Arnold. Photographs by Virginia Liberatore.

2023-10-17 | Union Of The Snake (40. výročí)

Před 40 lety vyšel singl Duran Duran "UNION OF THE SNAKE" z jejich 3. studiového alba 'Seven And The Ragged Tiger'.

Union Of The Snake Union Of The Snake Union Of The Snake Union Of The Snake

7“: 1983 UK (EMI; EMI5429)
4:20 Union of The Snake
2:44 Secret Oktober

12“: 1983 UK (EMI; 12EMI5429)
6:21 Union of The Snake (Monkey mix)
4:20 Union of The Snake (7“ version)
2:44 Secret Oktober

All tracks written by Duran Duran. Produced by Alex Sadkin in association with Ian Little and Duran Duran. Sleeve by Assorted Images. Photography by Jeff Hornbaker. Released in October 1983.

2023-10-02 | Charitativní koncert proti rakovině

Kytarista Duran Duran byl před pěti lety diagnostikován s rakovinou prostaty ve čtvrtém stádiu a statečně s ní bojoval v zákulisí a později na ni upozornil veřejnost. Taylorovým záměrem bylo upozornit na nebezpečí rakoviny prostaty a zvýšit povědomí, čím déle bude jeho boj pokračovat.

On a jeho spoluhráči z Duran Duran dokonce zakopali válečnou sekeru, pokud jde o jejich bouřlivý pracovní vztah, přičemž Andy se v březnu 2023 znovu připojil k novým romantickým superhvězdám, aby nahráli jejich nové album. Nyní, ve své kampani na zvýšení povědomí o nemoci, zatímco jeho boj pokračuje, Andy Taylor oznámil charitativní koncert.
Na koncertě se k Taylorovi připojí přátelé a superhvězdy, aby získali peníze a povědomí o charitě proti rakovině, Cancer Awareness Trust. Některá ze jmen, u kterých bylo potvrzeno, že se připojí k Taylorovi na pódiu – pro publikum složené z filantropů, kolegů hudebníků a dvou šťastných fanoušků – jsou Wham! Andrew Ridgeley a Robert Plant z Led Zeppelin. David Palmer z ABC, Ella Henderson a současný kytarista a zpěvák Bon Jovi Phil X byli také odhaleni. Komička Katherine Ryanová také na akci udělá stand-up set, který bude zahrnovat i aukci, při níž budou prodávat umělecká díla Banksyho a Picassa.

Koncert se má konat v Soho Farmhouse v Cotswolds 21. října 2023.
Veškerý výtěžek z akce bude věnován organizaci Cancer Awareness Trust, jejímž cílem je vyvinout novou platformu, která pomůže šířit informace pro ty, kteří touto nemocí trpí. Po prvotní diagnóze Andy Taylor přiznal, že je frustrovaný a zmatený, ale chválil profesora Sira Chrise Evanse – spoluzakladatele Cancer Awareness Trust – za to, že mu pomohl s léčbou, která mu „změnila život“.
"Než mě Sir Chris a jeho tým oslovili, cítil jsem se ztracený a frustrovaný svou diagnózou," uvedl Taylor v tiskovém prohlášení před oznámením koncertu. "Neměl jsem jasno v tom, jaké mám možnosti a co bych měl dělat. Laskavost, znalosti a podpora, kterou Sir Chris a jeho tým poskytli v hojnosti, mi a mé rodině doslova vrátily život."
"Rakovina prostaty je jedním z největších zabijáků mužů, přestože nyní existuje několik způsobů, jak se nechat snadno otestovat a následně vhodně léčit," pokračoval Andy. "Lidé musí být schopni najít tyto informace rychle a snadno. Existují, jen je těžké je najít."

"Také musí nastat revoluce v mužské zdravotní péči o rakovinu prostaty, odbourání stigmat spojených s testováním."
"Vize Cancer Awareness Trust pro platformu pro rakovinu je to, co potřebujeme a proč jsem velvyslanec," dodal Taylor. Mezitím Sir Chris poskytl další informace o plánované fundraisingové akci a řekl: „Tato událost je oslavou neuvěřitelného hudebníka, spolupracovníka, přítele a velvyslance – ikonického Andyho Taylora.“
"Tolik úžasných lidí se sešlo, aby dali tuhle show dohromady s Andym, a nemůžu se dočkat, až to s nimi všemi budu večer oslavovat."
"Ale co je důležitější, těším se, že získané prostředky vložím na zásadní a naléhavou práci na transformaci výsledků rakoviny," uzavřel Evans. (Info: smoothradio.com)

2023-09-27 | Z českého internetu

Musicserver: Vydání šestnácté řadovky "Danse Macabre" se pomalu, ale jistě blíží. A další ze skladeb, které na ní budou, je "Black Moonlight". Na ní se Duran Duran znovu spojili s dlouholetým přítelem a spolupracovníkem Nilem Rodgersem a výsledkem je nadčasová ukázka tanečně-rockového půvabu.

Píseň je poháněna chytlavou basovou linkou a nakažlivou kytarovou atmosférou. Synťáky Nicka Rhodese znějí jako vystřižené přímo z béčkových hororů šedesátých let, na kytaru zde navíc hraje i bývalý člen kapely Andy Taylor. Ten v současnosti podstupuje novou léčbu rakoviny prostaty.

Album "Danse Macabre", jehož katalyzátorem bylo jedno speciální živé vystoupení, které Duran Duran natočili 31. října loňského roku v Las Vegas, je jakýmsi soundtrackem k ultimátní halloweenské party. Ve třinácti skladbách skupina vynáší z temnoty jasné melodie a spojuje nové písně, tematické covery a nově předělané verze svých vlastních "strašidelných" klasik.

Kolekce vyjde 27. října u Tape Modern pro BMG s obalem, na němž budou obrázky převzaté ze sbírky dobových seancí, které Nick Rhodes získal v aukci. Album bude k dispozici na černém 2LP a CD a v limitované edici na Translucent Galaxy 2LP. (Info: musicserver.cz)

2023-09-24 | I Don't Want Your Love (35. výročí)

První singl z alba 'Big Thing' s názvem "I DON'T WANT YOUR LOVE", tento měsíc slaví 35. narozeniny.

I Don´t Want Your Love I Don´t Want Your Love I Don´t Want Your Love I Don´t Want Your Love

7" single (UK, EMI, YOUR1)
I Don´t Want Your Love (7" Mix)
I Don´t Want Your Love (Album Version)

12" single (UK, EMI, 12YOUR1)
I Don´t Want Your Love (Big Mix)
I Don´t Want Your Love (7" Mix)
I Don´t Want Your Love (Album Version)

All tracks written by Taylor, Rhodes and Le Bon. Produced by Duran Duran, Jonathan Elias and Daniel Abraham. Recorded and mixed by Daniel Abraham. Big Mix and 7inch additonal production and mix by Shep Pettibone, mix engineer Bob Rosa. Design by Hans Arnold. Released in September 1988.

2023-09-23 | Set list - Atlantic City

SET LIST - Ocean Casino Resort, Ovation Hall, Atlantic City, NJ, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Danse Macabre, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-22 | Set list - Forest Hills

SET LIST - Forest Hills Stadium, Forest Hills, NY, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Danse Macabre, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-21 | Black Moonlight

Nový singl s názvem "Black Moonlight" vychází právě dnes.
3:06 Black Moonlight
Written by Duran Duran and Nile Rodgers. Produced by Duran Duran, Joshua Blair and Nile Rodgers. Mixed By Bob Clearmountain. Engineer: Andy Taylor, Ed Farrell, John Webber, John X Volaitis and Joshua Blair. Guitar by Nile Rodgers and Andy Taylor. Backing vocals by Anna Ross and Rachael O'Connor.

2023-09-20 | Z českého internetu

Musicserver: Duran Duran na 27. října připravili podivný hybrid desky a alba coververzí pod názvem "Danse Macabre". Novinka obsahuje několik nových písní a mnoho předělávek, sjednocovat je má snaha o vytvoření "soundtracku k ultimátní halloweenské party". A přesně tak vypadá i videoklip k titulnímu songu kolekce.

Britská čtveřice relativně temnou skladbu s nečekaně chytlavým refrénem nechala doplnit animovaným videem, které nabízí procházku strašidelným domem. V tom potkáte spoustu ne zrovna lákavě vypadajících obyvatel, mezi nimiž samozřejmě nechybějí ani členové kapely. V halloweenské podobě jsou jeden krásnější než druhý.

Vzhledem k tomu, že Duran Duran už nejsou žádní mladíci (skupina letos oslavila pětačtyřicet let od založení, zpěvákovi Simonu Le Bonovi je 64 let), je fajn, že si na stará kolena plní zábavné sny, jako je natočení strašidelné nahrávky. Oni se ve studiu určitě bavili a my, soudě dle prvního singlu a videoklipu, budeme taky. (Info: musicserver.cz)

2023-09-20 | Set list - Montreal

SET LIST - Bell Centre, Montreal, QC, Kanada: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Danse Macabre, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-19 | Set list - Toronto

SET LIST - Scotiabank Arena, Toronto, ON, Kanada: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Danse Macabre, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-16 | Set list - Detroit

SET LIST - Little Caesars Arena, Detroit, MI, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Danse Macabre, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-15 | Set list - Louisville

SET LIST - (Bourbon And Beyond), Louisville, KY, USA: The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Come Undone, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Planet Earth, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-14 | Nové officiální video

Nový videoklip pro nový singl Duran Duran “Danse Macabre” byl právě dnes odtajněn.Lyrics:
Halloween girl seize the fray
Bruvz & sistaz lead the way
Shackled to the rhythm your soul is weighed
So y'better get down on y'knees & pray
Coming up for The Hawkser Mad-Bull
Jumping on the hot seat, lying in the dead pool
Delivery quake, expensive mistake
The damage, the damage, the damage, the damage

Hey, no way, some ghost jive in a AC Cobra
Auto da Fé, get dirty up on a DANSE MACABRE
Hey, no way, I had you down for the cat's pyjamas
Auto da Fé, get dirty up on the DANSE MACABRE

If y'don't mind, if y'don't mind (x3)
If y'don't mind dipping down the goldmine

Zombie in the back room, nuns in the bed
Kids in KISS makeup toasting the bread
An Elvis moans a lone Natty Dread
With Death in the living room, offering a head
Are you watching, are you watching?
Collars & chains & cuffs are matching
Kami-kaze stag-do twist & shout
At Sudan Archives on a girls night out

Hey, no way, some ghost jive in a AC Cobra
Auto da Fé, get dirty up on a DANSE MACABRE
Hey, no way, I had you down for the cat's pyjamas
Auto da Fé, get dirty up on the DANSE MACABRE

For heaven's sake don't blow your karma
Liberate your DANSE MACABRE

2023-09-13 | Set list - Washington

SET LIST - Capital One Arena, Washington, DC, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Danse Macabre, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-12 | The Story of How

SYN Music: Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že píseň 'The Story of How' od frotmana Duran Duran Simona Le Bona z filmového soundtracku k filmu Brighton Miracle je nyní k dispozici na streamovacích platformách.

2023-09-10 | Set list - Cuyahoga Falls

SET LIST - Blossom Music Center, Cuyahoga Falls, OH, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-09 | Set list - Pittsburgh

SET LIST - PPG Paints Arena, Pittsburgh, PA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-07 | Set list - Philadelphia

SET LIST - Wells Fargo Center, Philadelphia, PA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-06 | Syn Music

Před osmi lety, 19. září, byl den, kdy se japonská reprezentace zapsala do dějin, kdy porazila jihoafrický tým v zápase známém jako „Zázrak Brightonu“ na mistrovství světa v ragby. Na oslavu tohoto výročí vychází soundtrack k filmu The Brighton Miracle z produkce Nicka Wooda ze Syn, 19. září! Nahrané písně zahrnují originální píseň Simona Le Bona a cover „Sukiyaki (Walk Upward)“ od Aoba Ichiko atd.
Hudbu bude možné streamovat na Spotify a Apple Music od 19. září. Fanděte letošnímu mistrovství světa v ragby s touto zbrusu novou písní! (Info: syn.world)

2023-09-06 | Set list - Boston

SET LIST - TD Bank Arena, Boston, MA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-03 | Set list - Canandaigua

SET LIST - CMAC, Canandaigua, NY, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-09-01 | Set list - Chicago

SET LIST - Huntington Bank Pavilion, Chicago, IL, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-31 | Set list - St. Paul

SET LIST - Minnesota State Fair, St. Paul, MN, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-30 | Nový singl

Nový singl s názvem "Danse Macabre" vychází právě dnes.
4:22 Danse Macabre
Written by Duran Duran and Mr Hudson. Produced by Duran Duran. Joshua Blair and Mr Hudson. Mixed By Bob Clearmountain. Engineer: Andy Taylor, Ed Farrell, John Webber, John X Volaitis and Joshua Blair. Guitar by Warren Cuccurullo. Backing vocals by Anna Ross and Rachael O'Connor.

2023-08-29 | Set list - Morrison

SET LIST - Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-28 | Set list - Morrison

SET LIST - Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-26 | Set list - Las Vegas

SET LIST - T-Mobile Arena, Las Vegas, NV, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-24 | Set list - Sacramento

SET LIST - Golden 1 Center, Sacramento, CA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-22 | Set list - Chula Vista

SET LIST - The North Island CU Amphitheatre, Chula Vista, CA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-21 | Nové album Danse Macabre

Nové album Duran Duran s názvem “Danse Macabre” bude vydáno 27.října 2023. Album bude obsahovat 13 skladeb, z toho 3 úplné novinky, několik cover verzí skladeb umělců jako Billie Eilish, Talking Heads, The Rolling Stones a The Specials a také několik předělávek svých starších titulů. Na albu se jako hosté podílejí Nile Rodgers, basistka italských Maneskin Victoria De Angelis, zakládající člen Duran Duran Andy Taylor a také bývalý kytarista Duran Duran Warren Cuccurullo.

Danse Macabre

TRACKLIST
Nightboat
Black Moonlight (New Song)
Love Voudou
Bury A Friend
Supernature
Danse Macabre (New Song)
Secret Oktober 31st
Ghost Town
Paint It Black
Super Lonely Freak
Spellbound
Psycho Killer
Confession in the Afterlife (New Song)

30.srpna: Danse Macabre
22.září: Black Moonlight
24.října: Psycho Killer

2023-08-20 | Set list - Highland

SET LIST - Yaamava' Resort & Casino, Highland, CA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-19 | Set list - Menlo Park

SET LIST - (A Special Benefit Show for Andy Taylor and The Fight Against Prostate Cancer), The Guild Theatre, Menlo Park, CA, USA: Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-08-12 | Andy Taylor: lék na rakovinu mu dal dalších pět let

Původní kytarista Duran Duran Andy Taylor řekl, že inovativní lék na jeho pokročilou rakovinu prostaty prodloužil jeho život „o pět let“.
Taylorovi byla před osmi lety diagnostikována rakovina prostaty ve čtvrtém stádiu, ale jeho stav odhalil až v roce 2022. Poté, co se dostal na veřejnost, se mu ozval vědec, aby mu nabídl „nukleární medicínu, Lutecium-177 , která je zaměřena tak, aby viděla pouze rakovinné buňky“, řekl.

Řekl BBC Breakfast, že před šesti týdny měl první dávku drogy.
"Nevidí zdravé buňky," řekl 62letý muž. "Zabíjí to rakovinu ve čtvrtém stádiu ve vašich kostech. A tak to efektivně dělá, že prodlužuje můj život o pět let." Řekl, že jeho zdraví se před tím zhoršovalo a byl na takzvané „černé listině“.

Muzikant diagnózu odhalil loni v listopadu v dopise, který přečetli jeho bývalí kolegové z kapely, když byli uvedeni do Rock'n'rollové síně slávy v Los Angeles. Duran Duran vznikli v Birminghamu a proslavili se v 80. letech a jsou známí díky hitům ??jako Rio, Girls On Film, Hungry Like The Wolf a Ordinary World. Akce v LA měla být shledáním kapely, jejíž klasická sestava spolu nehraje od roku 2006. Taylor řekl, že byl v té době „masivně zklamaný“, že vynechal show, protože byl příliš nemocný. "Pár dní předtím jsem se nemohl pořádně postavit a hrát," řekl. "Zmeškal jsem největší noc svého života," řekl Breakfast a dodal, že do té chvíle "nikdo ve skutečnosti nevěděl [o jeho diagnóze] - jen rodina a pár přátel." Zbytku kapely to řekl až krátce před ceremoniálem v Síni slávy. Poslal jim dopis, který jim zpěvák Simon Le Bon navrhl přečíst na pódiu.
"Udělal to byla skutečná důstojnost. Je to velmi noblesní chlap, moc ho miluji," řekla Taylor.

Poté Taylorovi navrhl novou léčbu profesor Sir Chris Evans, zakladatel The Cancer Awareness Trust (CAT). Profesor Evans řekl BBC: "Když pacienti jako Andy Taylor bohužel postoupili do čtvrtého stadia rakoviny prostaty se sekundárními metastázami, zejména v kostní tkáni, pak jsou možnosti léčby omezené. Dostal již některé z nejlepších dostupných léků a byl v vážný pokles. "Hluboce jsme se ponořili do jeho genetického profilu a specifických genomových mutací přítomných v jeho rakovině. Také jsme vypočítali řadu dalších velmi specifických biochemických a fyziologických kousků Andyho skládačky." "Na základě všeho, co jsme pochopili, byly injekce nukleární medicíny Lutecium 177 pro něj považovány za nejlepší možnost."
"Maják naděje"
Profesor Evans dodal, že Taylor si ve svém prvním kole léčby „vedl báječně“. "Jsme optimističtí, že se mu bude v budoucích kolech dařit a to může mít za následek poměrně podstatné prodloužení života Andyho, aby mohl být nadále velmi kreativní a aktivní v tvorbě a hraní živé hudby."

Kytarista vysvětlil, že se musel dostat do „velmi, velmi dobrého zdraví“, než mohl podstoupit léčbu. "Takže jsem se o sebe opravdu staral jinak," řekl. „A pak po prvním kole léčby jsem řekl: ‚Pokud jsem v pořádku, a vy [jeho lékaři] řeknete, že jsem v pořádku a uděláte si krevní testy, je v pořádku začít znovu pracovat – lehkou práci – a dostat se? ven?'
"Nechci být pacientem uvízlým tady. Chci být pracujícím pacientem, malým majákem naděje, protože tahle věc - rakovina - vás a vaši rodinu prostě táhne do temnoty," řekl.

Taylor se cítil dostatečně dobře na to, aby vytvořil nové album s názvem Man's A Wolf To Man, které vyjde v září, a dodal: "Byla to pekelná cesta." (info: bbc.com)

2023-08-04 | A Hollywood High

A Hollywood High (Feature-Length Docu-Concert Film) DVD EDITION
A Hollywood High (Feature-Length Docu-Concert Film) BLU-RAY EDITION
+ 20 MINUTES OF EXCLUSIVE EXTRAS
• NTSC REGION FREE / ABC REGION FREE

„Připravte se na výbušnou cestu setlistem s Duran Duran 'A Hollywood High' na Blu-ray a DVD. Vizuálně ohromující, elektrizující představení bylo natočeno v Los Angeles na střeše hotelu Aster, orámováno ikonickým panoramatem LA a Capitol Records Tower. Zažijte pulzující energii nadčasové hudby kapely se zvukem 5.1 a prostorovým Dolby Atmos. S exkluzivními doplňky, záběry ze zákulisí a rozhovory, tento DVD / Blu-ray je nutností pro každého fanouška Duran Duran. “ (Info: dd.com)A View To A Kill
Invisible
All Of You
Notorious
Come Undone
Give It All Up
Pressure Off
White Lines
Anniversary
Ordinary World
Tonight United
Hungry Like The Wolf

Bonus:
Film premier band Q&A highlights
(Q&A with Allison Hagendorf, Dolby Theatre, Los Angeles, 28 October 2022)
Duran Duran Out Takes
(Give It All Up, Tonight United, All Of You)
[Filmed in Los Angeles at The Aster, March 17, 2022.]

2023-07-19 | Andy Taylor vydá nové album

Andy Taylor z Duran Duran oznámil nadcházející vydání Man's A Wolf To Man , první sólové LP kytaristy po více než 30 letech. Je k dispozici od 8. září a lze si jej předobjednat již nyní.

LP bylo zpožděno pandemií covidu, což dalo Andymu čas na to, aby album předělal. Bylo to právě v té době, kdy dostal zprávu, že rakovina prostaty, se kterou bojoval, je nyní terminální. Tato diagnóza znamenala, že se nemohl zúčastnit svého uvedení do Rock And Roll Hall Of Fame jako člen Duran Duran.

"No, 'Man's A Wolf To Man' je o tom, jak je člověk svým vlastním nejhorším nepřítelem a bude se chovat jako smečka vlků ke svému dalšímu lidskému nepříteli." To, co jsme viděli bublat, když jsem začal psát, bylo všechno o vyrovnání – proč se tak rozčilujete, když se snažíte vyrovnat? Proč se lidé zlobí? Proč to prostě nedělají lépe oni sami? Vracel jsem se k vytváření záznamů, které jsou lidské, o něčem, na čem záleželo nebo na čem záleží, co je v tuto chvíli… “

V roce 2023 je Andy Taylor na vrcholu světa se sólovým albem, na které je patřičně hrdý a v současné době podstupuje cílenou terapii.

V současné době se objevuje ve třech písních na novém australském albu č. 1 od Tina Arena "Love Saves" a právě minulý týden jeho bývalí členové kapely v Duran Duran oznámili, že 19. srpna odehrají speciální benefiční koncert v Kalifornii, aby získali peníze na Andyho léčbu rakoviny.
(Info: classicpopmag.com)MAN’S A WOLF TO MAN (ALBUM)
Man’s A Wolf To Man
Influential Blondes
Did It For You
Try To Get Even (Featuring Tina Arena)
Reaching Out To You
Getting It Home
The Last Straw
This Will Be Ours
Gotta Give (Featuring Gary Stringer)
Big Trigger
Man’s A Wolf To Man (reprise)

2023-06-20 | John Taylor 63


John Taylor 63

2023-06-18 | Set list - Sunrise

SET LIST - FLA Live Arena, Sunrise, FL, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-17 | Set list - Tampa

SET LIST - Amalie Arena, Tampa, FL, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-15 | Set list - Atlanta

SET LIST - State Farm Arena, Atlanta, GA, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-14 | Dom Brown 51


Dom Brown 51

2023-06-13 | Set list - Nashville

SET LIST - Bridgestone Arena, Nashville, TN, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-10 | Set list - Dallas

SET LIST - American Airlines Center, Dallas, TX, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-09 | Set list - Woodlands

SET LIST - Cynthia Woods Mitchell Pavilion, Woodlands, TX, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-08 | Nick Rhodes 61


Nick Rhodes 61

2023-06-07 | Set list - New Orleans

SET LIST - Smoothie King Center, New Orleans, LA, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-06 | Set list - Austin

SET LIST - Moody Center, Austin, TX, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-03 | Set list - Salt Lake City

SET LIST - Vivint Arena, Salt Lake City, UT, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-06-01 | Set list - Portland

SET LIST - Moda Center, Portland, OR, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-31 | Set list - Seattle

SET LIST - Climate Pledge Arena, Seattle, WA, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-28 | Set list - San Jose

SET LIST - SAP Center, San Jose, CA, USA: Intro (Velvet Newton), Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Anniversary, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Come Undone, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-27 | Set list - BottleRock

SET LIST - (BottleRock), Napa Valley, Napa County, CA, USA: The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, A View To A Kill, Notorious, Come Undone, Anniversary, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Give It All Up, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-10 | The Road to Medazzaland

Od Carsten Windhorst:
Někteří z vás možná vědí, že pracujeme na poměrně ambiciózním dokumentárním projektu. Všechno to začalo v únoru 2022 nápadem natočit dokument o Medazzalandu k 25. výročí vydání alba.
Nicméně, než jsme si to uvědomili, celá věc se zvrhla do něčeho mnohem, mnohem většího a já osobně jsem cítil, že všechny záběry mimo Medazzaland, které jsme natočili, byly příliš dobré na to, aby byly ponechány na podlaze střižny. Přiznejme si to, rozhovor s Nilem Rodgersem je splněným snem každého (natož fanouška Duran Duran), ale co může skutečně říci o Medazzalandu?

V září 2022 jsme si byli jisti, že máme vše, co jsme potřebovali, abychom mohli začít dokument dávat dohromady, ale (naštěstí) naše ambice byla vyšší a rozhodli jsme se zkusit vyzpovídat ještě více lidí.
Když jsme natáčeli Erola Alkana v jeho studiu, byli jsme si jisti, že jsme nyní definitivně vyzpovídali každého z našeho bezprostředního seznamu přání, ale pak jsme začali házet ještě více jmen a před více než týdnem jsme si sedli s Mr. Hudsonem... Každopádně, abychom si střihli dlouhý příběh, Cesta do Medazzalandu se skládá ze dvou částí. Část 1 zahrnuje období od roku 1980-1989, zatímco část druhá se zaměří na roky 1990-1995.

Pokud jde o skutečný dokument o Medazzalandu - stále na něm pracujeme a budeme vás informovat o našem pokroku (říkal jsem vám, že jsme ambiciózní). Prozatím doufám, že se vám bude líbit první díl The Road to Medazzaland. Druhý díl bude brzy následovat.
Celý dokument jsme si napsali, produkovali, natočili a sestříhali sami. Byl to časově extrémně náročný projekt a doufáme, že se vám bude líbit. Premiéra je stanovena na 8:00 britského času (9. května).
(Info: carsten-windhorst-photography)

2023-05-09 | Set list - Glasgow

SET LIST - OVO Hydro, Glasgow, Scotland, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-07 | Set list - Dublin

SET LIST - 3 Arena, Dublin, Ireland: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-05 | Set list - Birmingham

SET LIST - Utilita Arena, Birmingham, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-04 | Set list - Leeds

SET LIST - First Direct Arena, Leeds, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-02 | Set list - London

SET LIST - O2 Arena, London, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-01 | Set list - London

SET LIST - O2 Arena, London, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-04-29 | Set list - Manchester

SET LIST - AO Arena, Manchester, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-04-26 | Roger Taylor 63


Roger Taylor 63

2023-04-12 | Come Undone (30. výročí)

Před 30 lety vyšel singl Duran Duran "COME UNDONE" z jejich 7. studiového alba 'Duran Duran', známého i pod názvem The Wedding Album ...

Come Undone Come Undone Come Undone Come Undone

7“: 1993 UK (Parlophone; DD 17)
4:15 Come Undone (edit)
5:05 Ordinary World (acoustic version)

CD5: 1993 UK (Parlophone; CDDDS 17) [2 CD holder; digipack]
4:15 Come Undone (edit)
5:05 Ordinary World (acoustic version)
8:14 Come Undone (FGI Phumpin‘ 12“)
5:25 Come Undone (La fin de siecle)

CD5: 1993 UK (Parlophone; CDDDP 17)
4:31 Come Undone (album version)
5:38 Rio [album version, actually 5:33]
4:05 Is There Something I Should Know?
3:33 A View to a Kill

CD5: 1993 NL (Parlophone; 7243 8 80735 2 3)
4:01 Come Undone (7“ edit alternate)
7:21 Come Undone (12“ Mix - Comin‘ Together) [Mix 1 Master]
8:14 Come Undone (FGI Phumpin‘ 12“)

12“: 1993 IT (EMI Italiana / Parlophone; 7243 8 80537 6 6)
4:15 Come Undone (edit)
5:05 Ordinary World (acoustic)
8:14 Come Undone (FGI Phumpin‘ 12“)
5:25 Come Undone (La Fin de Siecle)
5:00 Come Undone (TV Synth Strings)

2023-03-21 | Duran Duran natočí nové album s Andy Taylorem

Duran Duran oznámili „zvláštní nový hudební projekt“, který má být vydán koncem tohoto roku, který bude zahrnovat „rozšířenou rodinu a přátele Duran Duran, staré i nové“, zejména bývalého kytaristu kapely Andyho Taylora, který je smrtelně nemocný, ve čtvrté fázi rakoviny prostaty.

Z toho, co by bylo emocionálním shledáním, je zjevně naléhavý pocit a Simon Le Bon se chystá odletět do Andyho domu na Ibize, aby nahrával se svým bývalým kolegou z kapely.

Zatímco kapela včera nepoužila slovo 'album' ve svém příspěvku na sociálních sítích, John Taylor nedávno řekl The Mirror, že "Právě teď pracujeme na albu, které vyjde na konci roku." a [Andy Taylor] hraje na kytaru. Na albu je spousta převzatých písní, písní, které nám dávaly smysl, když jsme byli děti. Takže být součástí tohoto projektu je skvělé."

Andy Taylor opustil Duran Duran poté, co přispěl několika kytarovými party na album Notorious z roku 1986. Ke kapele se vrátil v roce 2001 v rámci příprav na to, co se v roce 2004 stalo Astronautem a pracoval na pokračování, Reportage, dokud znovu neodešel. Reportáž byla odložena a Timbalandem produkovaný Red Carpet Massacre se dočkal vlažného přijetí v roce 2007. Od té doby Dom Brown přispíval kytarou na nahrávky Duran Duran a vystupoval na pódiu s kapelou, ale nikdy nebyl uznán jako oficiální člen. Brown nehrál na Future Past z roku 2021 (byl přiveden Graham Coxon z Blur), ale pokračuje v turné s kapelou.

Šířily se zvěsti, že Duran Duran plánují v blízké budoucnosti „dokončit“ Reportáž s Andym, než kytarista loni v listopadu v Rock and Roll Hall Of Fame zveřejnil svou diagnózu rakoviny. Je myslitelné, že by nějaký ten materiál mohl skončit jako součást této nové desky, ale to se teprve uvidí.

Pokud toto nové album skutečně vyjde v roce 2023 (není dané, podle předchozích proklamací), v nejhorším případě to bude pouhých 26 měsíců od Future Past, a bylo by tedy nejrychlejším pokračováním studiového alba Duran Duran od vydání Big Thing z roku 1988, méně než dva roky po Notorious.
(Info: superdeluxeedition.com)

2023-02-22 | John Taylor a Patty Palazzo

Od Patty Palazzo:
John Taylor a já jsme připravovali něco velmi, velmi skvělého s kytarami Dingwall ... zůstaňte naladěni na další podrobnosti, a prozatím je zde několik „zákulisních fotek“ z tak zábavného focení, které jsem dnes režírovala s vynikající fotografkou Kristin Burns (a musím jen říct, že Kristin tolik miluji – nafotila i obálku knihy Johna Taylora!), nemluvě o absolutním týmu snů Kristi, Nory, Lisy, Tamar ...
(Info: FB Patty Palazzo)

John Taylor John Taylor

2023-02-17 | Rio Carnival (EP) and TV Mania (LP)

Po vydání alba Duran Duran „Rio“ byl vydán výběr night verzí a remixů na „Carnival EP“. Původní Carnival EP bylo klíčem k odemknutí mezinárodního úspěchu Duran Duran v té době a seznamy skladeb na jednotlivých vydáních se po celém světě lišily. Všechny verze se nyní společně dostávají na jeden hudební nosič poprvé a výhradně pro UK Record Store Day 2023.
Datum vydání: 22.4.2023
Formát: LP/EP
Label: Rhino
Kusů: 3000

Rio Carnival

STRANA A
Rio (Night Version) (6:39)
My Own Way (Carnival Remix) (4:29)
Hungry Like The Wolf (Night Version) (5:14)
STRANA B
Hold Back The Rain (Carnival Remix) (7:00)
New Religion (Carnival Remix) (5:13)
Rio (Part 2) (5:28)

V rámci jarního Record Store Day se chystá vydání alba TV Mania ‘Bored with Prozac and the Internet?’ (Cuccurullo/Rhodes) na bílém vinylu v omezeném nákladu 1850 kusů.
Datum vydání: 22.4.2023
Formát: LP
Label: BMG
Kusů: 1850

TV Mania

STRANA A:
1. What About God?
2. Euphoria
3. Beautiful Clothes
4. You’re Dreaming Pal
5. Paramount
STRANA B:
1. What’s In The Future?
2. I Wanna Make Films
3. Yogurt And Fake Tan
4. Grab The Sun
5. Using A Hidden Camera
6. People Know Your Name

2023-02-16 | Andy Taylor 62


Andy Taylor 62

2023-02-11 | Duran Duran / Wedding Album (30. výročí)

Je to přesně 30 let, co Duran Duran vydali album "Duran Duran", které bylo známé i pod názvem "Wedding Album (Svatební album)". Album se vyšplhalo na 4.místo v britské albové hitparádě a Duran Duran byli opět po letech na vrcholu !!!

Wedding Album Wedding Album Wedding Album Wedding Album

Too Much Information
Ordinary World
Love Voodoo
Drowning Man
Shotgun
Come Undone
Breath After Breath
UMF
Femme Fatale
None Of The Above
Shelter
To Who It May Concern
Sin Of The City

Non album tracks: Time For Temptation, Stop Dead, Falling Angel
Track 8 written Duran Duran, Milton Nascimento. Track 10 written Lou Reed. All tracks produced by Duran Duran and John Jones except 'Come Undone' and 'Femme Fatale' produced by Duran Duran. Mixes by David Richards, David Leonard, Duran Duran and John Jones. Recorded in Privacy, London. Musicians: Steve Ferrone, Vinnie Colaiuta, Bosco, Tony Taverner, Stuart Every, Lamya and Tessa Niles. Vocal samples on track 4 courtesy of Karen Hendrix and Jack Merigg. Art direction: Nick Egan and Duran Duran. Design: Nick Egan and Eric Roinestad.

Úspěch v hitparádách:
UK #4

2023-02-09 | North American Tour 2023


Happy New Year

 • Květen 28, 2023 - SAP Center, San Jose, CA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Květen 31, 2023 - Climate Pledge Arena, Seattle, WA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 1, 2023 - Moda Center, Portland, OR, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 3, 2023 - Vivint Arena, Salt Lake City, UT, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 6, 2023 - Moody Center, Austin, TX, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 7, 2023 - Smoothie King Center, New Orleans, LA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 9, 2023 - Cynthia Woods Mitchell Pavilion, Woodlands, TX, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 10, 2023 - American Airlines Center, Dallas, TX, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 13, 2023 - Bridgestone Arena, Nashville, TN, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 15, 2023 - State Farm Arena, Atlanta, GA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 17, 2023 - Amalie Arena, Tampa, FL, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 18, 2023 - FLA Live Arena, Sunrise, FL, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 24, 2023 - Golden 1 Center, Sacramento, CA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 26, 2023 - T-Mobile Arena, Las Vegas, NV, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 28, 2023 - Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 29, 2023 - Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 31, 2023 - Minnesota State Fair, St. Paul, MN, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 1, 2023 - Huntington Bank Pavilion, Chicago, IL, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 3, 2023 - CMAC, Canandaigua, NY, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 6, 2023 - TD Bank Arena, Boston, MA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 7, 2023 - Wells Fargo Center, Philadelphia, PA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 9, 2023 - PPG Paints Arena, Pittsburgh, PA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 10, 2023 - Blossom Music Center, Cuyahoga Falls, OH, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 13, 2023 - Capital One Arena, Washington, DC, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 16, 2023 - Little Caesars Arena, Detroit, MI, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 19, 2023 - Scotiabank Arena, Toronto, ON, Canada (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • 2023-01-13 | Andy Taylor hovoří o boji s rakovinou

  Andy Taylor se vrací ke svým zdravotním problémům v novém rozhovoru pro britskou televizi a vysvětluje, jak mu hudba a kreativita zvedly náladu.
  Diagnóza přišla, když bylo Andymu 56 let, a projevila se, když si šel zaběhat a pocítil to, co popisuje jako „artritický druh bolesti“. Začal mít „tyto příznaky a nerozpoznal, co by to mohlo být“. Na krku se mu objevily boule, znepokojivé znamení, že rakovina metastázovala. Výsledky biopsie potvrdily nejhorší, nemoc, kterou popisuje jako „rozsudek smrti“.

  „Nikdo na to nemůže být připraven“.

  Kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu Taylor zmeškal ceremonii v Los Angeles, na kterou si zakoupil novou kytaru.
  Nyní, když je řeč o tom, Taylor, 61, používá svou platformu, aby řekl ostatním, aby se nechali zkontrolovat, a nabádá fanynky, aby vyvíjely mírný tlak na muže ve svém životě. "Pošťuchněte ho, jděte si udělat test," říká 5 News. V boji s rakovinou je čas drahý. „Každá minuta je jako hodina, každý den je jako týden,“ vysvětluje. "Opravdu chceš ze života dostat maximum." A měl jsem velké štěstí. Měl jsem toho tolik, pokud jde o prožití snu.“ (Info: billboard.com)

  2023-01-07 | Kelly Clarkson a Ordinary World
  Kelly Clarkson zahájila páteční (6. ledna) epizodu své talk show coverem „Ordinary World“ od Duran Duran.
  Tato soft rocková balada, původně vydaná jako hlavní singl z roku 1993 Duran Duran (The Wedding Album) , vystřelila na 1. místo v žebříčku Pop Airplay a také se umístila na 3. místě v Billboard Hot 100 a stala se největším hitem kapely.

  Shodou okolností také její kolega z American Idol Adam Lambert nedávno odhalil své provedení „Ordinary World“ z jeho nadcházejícího alba s cover verzemi High Drama, které má vyjít letos v únoru. (Info: billboard.com)

  2023-01-01 | Šťastný Nový Rok


  Happy New Year
  © 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0147s | ↑↑ Top