Duran Duran Forever · http://www.duranduran.cz/

2023

2023-05-10 | The Road to Medazzaland

Od Carsten Windhorst:
Někteří z vás možná vědí, že pracujeme na poměrně ambiciózním dokumentárním projektu. Všechno to začalo v únoru 2022 nápadem natočit dokument o Medazzalandu k 25. výročí vydání alba.
Nicméně, než jsme si to uvědomili, celá věc se zvrhla do něčeho mnohem, mnohem většího a já osobně jsem cítil, že všechny záběry mimo Medazzaland, které jsme natočili, byly příliš dobré na to, aby byly ponechány na podlaze střižny. Přiznejme si to, rozhovor s Nilem Rodgersem je splněným snem každého (natož fanouška Duran Duran), ale co může skutečně říci o Medazzalandu?

V září 2022 jsme si byli jisti, že máme vše, co jsme potřebovali, abychom mohli začít dokument dávat dohromady, ale (naštěstí) naše ambice byla vyšší a rozhodli jsme se zkusit vyzpovídat ještě více lidí.
Když jsme natáčeli Erola Alkana v jeho studiu, byli jsme si jisti, že jsme nyní definitivně vyzpovídali každého z našeho bezprostředního seznamu přání, ale pak jsme začali házet ještě více jmen a před více než týdnem jsme si sedli s Mr. Hudsonem... Každopádně, abychom si střihli dlouhý příběh, Cesta do Medazzalandu se skládá ze dvou částí. Část 1 zahrnuje období od roku 1980-1989, zatímco část druhá se zaměří na roky 1990-1995.

Pokud jde o skutečný dokument o Medazzalandu - stále na něm pracujeme a budeme vás informovat o našem pokroku (říkal jsem vám, že jsme ambiciózní). Prozatím doufám, že se vám bude líbit první díl The Road to Medazzaland. Druhý díl bude brzy následovat.
Celý dokument jsme si napsali, produkovali, natočili a sestříhali sami. Byl to časově extrémně náročný projekt a doufáme, že se vám bude líbit. Premiéra je stanovena na 8:00 britského času (9. května).
(Info: carsten-windhorst-photography)

2023-05-09 | Set list - Glasgow

SET LIST - OVO Hydro, Glasgow, Scotland, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-07 | Set list - Dublin

SET LIST - 3 Arena, Dublin, Ireland: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-05 | Set list - Birmingham

SET LIST - Utilita Arena, Birmingham, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-04 | Set list - Leeds

SET LIST - First Direct Arena, Leeds, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-02 | Set list - London

SET LIST - O2 Arena, London, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-05-01 | Set list - London

SET LIST - O2 Arena, London, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-04-29 | Set list - Manchester

SET LIST - AO Arena, Manchester, UK: Intro / Velvet Newton, Night Boat, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Give It All Up, Last Chance On The Stairway, Is There Something I Should Know?, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, White Lines, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Come Undone, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2023-04-26 | Roger Taylor 63


Roger Taylor 63

2023-04-12 | Come Undone (30. výročí)

Před 30 lety vyšel singl Duran Duran "COME UNDONE" z jejich 7. studiového alba 'Duran Duran', známého i pod názvem The Wedding Album ...

Come Undone Come Undone Come Undone Come Undone

7“: 1993 UK (Parlophone; DD 17)
4:15 Come Undone (edit)
5:05 Ordinary World (acoustic version)

CD5: 1993 UK (Parlophone; CDDDS 17) [2 CD holder; digipack]
4:15 Come Undone (edit)
5:05 Ordinary World (acoustic version)
8:14 Come Undone (FGI Phumpin‘ 12“)
5:25 Come Undone (La fin de siecle)

CD5: 1993 UK (Parlophone; CDDDP 17)
4:31 Come Undone (album version)
5:38 Rio [album version, actually 5:33]
4:05 Is There Something I Should Know?
3:33 A View to a Kill

CD5: 1993 NL (Parlophone; 7243 8 80735 2 3)
4:01 Come Undone (7“ edit alternate)
7:21 Come Undone (12“ Mix - Comin‘ Together) [Mix 1 Master]
8:14 Come Undone (FGI Phumpin‘ 12“)

12“: 1993 IT (EMI Italiana / Parlophone; 7243 8 80537 6 6)
4:15 Come Undone (edit)
5:05 Ordinary World (acoustic)
8:14 Come Undone (FGI Phumpin‘ 12“)
5:25 Come Undone (La Fin de Siecle)
5:00 Come Undone (TV Synth Strings)

2023-03-21 | Duran Duran natočí nové album s Andy Taylorem

Duran Duran oznámili „zvláštní nový hudební projekt“, který má být vydán koncem tohoto roku, který bude zahrnovat „rozšířenou rodinu a přátele Duran Duran, staré i nové“, zejména bývalého kytaristu kapely Andyho Taylora, který je smrtelně nemocný, ve čtvrté fázi rakoviny prostaty.

Z toho, co by bylo emocionálním shledáním, je zjevně naléhavý pocit a Simon Le Bon se chystá odletět do Andyho domu na Ibize, aby nahrával se svým bývalým kolegou z kapely.

Zatímco kapela včera nepoužila slovo 'album' ve svém příspěvku na sociálních sítích, John Taylor nedávno řekl The Mirror, že "Právě teď pracujeme na albu, které vyjde na konci roku." a [Andy Taylor] hraje na kytaru. Na albu je spousta převzatých písní, písní, které nám dávaly smysl, když jsme byli děti. Takže být součástí tohoto projektu je skvělé."

Andy Taylor opustil Duran Duran poté, co přispěl několika kytarovými party na album Notorious z roku 1986. Ke kapele se vrátil v roce 2001 v rámci příprav na to, co se v roce 2004 stalo Astronautem a pracoval na pokračování, Reportage, dokud znovu neodešel. Reportáž byla odložena a Timbalandem produkovaný Red Carpet Massacre se dočkal vlažného přijetí v roce 2007. Od té doby Dom Brown přispíval kytarou na nahrávky Duran Duran a vystupoval na pódiu s kapelou, ale nikdy nebyl uznán jako oficiální člen. Brown nehrál na Future Past z roku 2021 (byl přiveden Graham Coxon z Blur), ale pokračuje v turné s kapelou.

Šířily se zvěsti, že Duran Duran plánují v blízké budoucnosti „dokončit“ Reportáž s Andym, než kytarista loni v listopadu v Rock and Roll Hall Of Fame zveřejnil svou diagnózu rakoviny. Je myslitelné, že by nějaký ten materiál mohl skončit jako součást této nové desky, ale to se teprve uvidí.

Pokud toto nové album skutečně vyjde v roce 2023 (není dané, podle předchozích proklamací), v nejhorším případě to bude pouhých 26 měsíců od Future Past, a bylo by tedy nejrychlejším pokračováním studiového alba Duran Duran od vydání Big Thing z roku 1988, méně než dva roky po Notorious.
(Info: superdeluxeedition.com)

2023-02-22 | John Taylor a Patty Palazzo

Od Patty Palazzo:
John Taylor a já jsme připravovali něco velmi, velmi skvělého s kytarami Dingwall ... zůstaňte naladěni na další podrobnosti, a prozatím je zde několik „zákulisních fotek“ z tak zábavného focení, které jsem dnes režírovala s vynikající fotografkou Kristin Burns (a musím jen říct, že Kristin tolik miluji – nafotila i obálku knihy Johna Taylora!), nemluvě o absolutním týmu snů Kristi, Nory, Lisy, Tamar ...
(Info: FB Patty Palazzo)

John Taylor John Taylor

2023-02-17 | Rio Carnival (EP) and TV Mania (LP)

Po vydání alba Duran Duran „Rio“ byl vydán výběr night verzí a remixů na „Carnival EP“. Původní Carnival EP bylo klíčem k odemknutí mezinárodního úspěchu Duran Duran v té době a seznamy skladeb na jednotlivých vydáních se po celém světě lišily. Všechny verze se nyní společně dostávají na jeden hudební nosič poprvé a výhradně pro UK Record Store Day 2023.
Datum vydání: 22.4.2023
Formát: LP/EP
Label: Rhino
Kusů: 3000

Rio Carnival

STRANA A
Rio (Night Version) (6:39)
My Own Way (Carnival Remix) (4:29)
Hungry Like The Wolf (Night Version) (5:14)
STRANA B
Hold Back The Rain (Carnival Remix) (7:00)
New Religion (Carnival Remix) (5:13)
Rio (Part 2) (5:28)

V rámci jarního Record Store Day se chystá vydání alba TV Mania ‘Bored with Prozac and the Internet?’ (Cuccurullo/Rhodes) na bílém vinylu v omezeném nákladu 1850 kusů.
Datum vydání: 22.4.2023
Formát: LP
Label: BMG
Kusů: 1850

TV Mania

STRANA A:
1. What About God?
2. Euphoria
3. Beautiful Clothes
4. You’re Dreaming Pal
5. Paramount
STRANA B:
1. What’s In The Future?
2. I Wanna Make Films
3. Yogurt And Fake Tan
4. Grab The Sun
5. Using A Hidden Camera
6. People Know Your Name

2023-02-16 | Andy Taylor 62


Andy Taylor 62

2023-02-11 | Duran Duran / Wedding Album (30. výročí)

Je to přesně 30 let, co Duran Duran vydali album "Duran Duran", které bylo známé i pod názvem "Wedding Album (Svatební album)". Album se vyšplhalo na 4.místo v britské albové hitparádě a Duran Duran byli opět po letech na vrcholu !!!

Wedding Album Wedding Album Wedding Album Wedding Album

Too Much Information
Ordinary World
Love Voodoo
Drowning Man
Shotgun
Come Undone
Breath After Breath
UMF
Femme Fatale
None Of The Above
Shelter
To Who It May Concern
Sin Of The City

Non album tracks: Time For Temptation, Stop Dead, Falling Angel
Track 8 written Duran Duran, Milton Nascimento. Track 10 written Lou Reed. All tracks produced by Duran Duran and John Jones except 'Come Undone' and 'Femme Fatale' produced by Duran Duran. Mixes by David Richards, David Leonard, Duran Duran and John Jones. Recorded in Privacy, London. Musicians: Steve Ferrone, Vinnie Colaiuta, Bosco, Tony Taverner, Stuart Every, Lamya and Tessa Niles. Vocal samples on track 4 courtesy of Karen Hendrix and Jack Merigg. Art direction: Nick Egan and Duran Duran. Design: Nick Egan and Eric Roinestad.

Úspěch v hitparádách:
UK #4

2023-02-09 | North American Tour 2023


Happy New Year

 • Květen 28, 2023 - SAP Center, San Jose, CA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Květen 31, 2023 - Climate Pledge Arena, Seattle, WA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 1, 2023 - Moda Center, Portland, OR, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 3, 2023 - Vivint Arena, Salt Lake City, UT, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 6, 2023 - Moody Center, Austin, TX, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 7, 2023 - Smoothie King Center, New Orleans, LA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 9, 2023 - Cynthia Woods Mitchell Pavilion, Woodlands, TX, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 10, 2023 - American Airlines Center, Dallas, TX, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 13, 2023 - Bridgestone Arena, Nashville, TN, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 15, 2023 - State Farm Arena, Atlanta, GA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 17, 2023 - Amalie Arena, Tampa, FL, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Červen 18, 2023 - FLA Live Arena, Sunrise, FL, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 24, 2023 - Golden 1 Center, Sacramento, CA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 26, 2023 - T-Mobile Arena, Las Vegas, NV, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 28, 2023 - Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 29, 2023 - Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Srpen 31, 2023 - Minnesota State Fair, St. Paul, MN, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 1, 2023 - Huntington Bank Pavilion, Chicago, IL, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 3, 2023 - CMAC, Canandaigua, NY, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 6, 2023 - TD Bank Arena, Boston, MA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 7, 2023 - Wells Fargo Center, Philadelphia, PA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 9, 2023 - PPG Paints Arena, Pittsburgh, PA, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 10, 2023 - Blossom Music Center, Cuyahoga Falls, OH, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 13, 2023 - Capital One Arena, Washington, DC, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 16, 2023 - Little Caesars Arena, Detroit, MI, USA (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • Září 19, 2023 - Scotiabank Arena, Toronto, ON, Canada (w/ N.Rodgers and Bastille)
 • 2023-01-13 | Andy Taylor hovoří o boji s rakovinou

  Andy Taylor se vrací ke svým zdravotním problémům v novém rozhovoru pro britskou televizi a vysvětluje, jak mu hudba a kreativita zvedly náladu.
  Diagnóza přišla, když bylo Andymu 56 let, a projevila se, když si šel zaběhat a pocítil to, co popisuje jako „artritický druh bolesti“. Začal mít „tyto příznaky a nerozpoznal, co by to mohlo být“. Na krku se mu objevily boule, znepokojivé znamení, že rakovina metastázovala. Výsledky biopsie potvrdily nejhorší, nemoc, kterou popisuje jako „rozsudek smrti“.

  „Nikdo na to nemůže být připraven“.

  Kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu Taylor zmeškal ceremonii v Los Angeles, na kterou si zakoupil novou kytaru.
  Nyní, když je řeč o tom, Taylor, 61, používá svou platformu, aby řekl ostatním, aby se nechali zkontrolovat, a nabádá fanynky, aby vyvíjely mírný tlak na muže ve svém životě. "Pošťuchněte ho, jděte si udělat test," říká 5 News. V boji s rakovinou je čas drahý. „Každá minuta je jako hodina, každý den je jako týden,“ vysvětluje. "Opravdu chceš ze života dostat maximum." A měl jsem velké štěstí. Měl jsem toho tolik, pokud jde o prožití snu.“ (Info: billboard.com)

  2023-01-07 | Kelly Clarkson a Ordinary World
  Kelly Clarkson zahájila páteční (6. ledna) epizodu své talk show coverem „Ordinary World“ od Duran Duran.
  Tato soft rocková balada, původně vydaná jako hlavní singl z roku 1993 Duran Duran (The Wedding Album) , vystřelila na 1. místo v žebříčku Pop Airplay a také se umístila na 3. místě v Billboard Hot 100 a stala se největším hitem kapely.

  Shodou okolností také její kolega z American Idol Adam Lambert nedávno odhalil své provedení „Ordinary World“ z jeho nadcházejícího alba s cover verzemi High Drama, které má vyjít letos v únoru. (Info: billboard.com)

  2023-01-01 | Šťastný Nový Rok


  Happy New Year
  © 1999-2023 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0035s | ↑↑ Top