Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Historie

Historie

Kapelu založili v roce 1978 v anglickém Birminghamu klávesista Nick Rhodes a basista John Taylor. Jejich raný zvuk úžasně kombinoval mnoho vlivů – soulovou hudbu jejich mládí, newyorskou undergroundovou scénu sedmdesátých let představovanou kapelami New York Dolls a Velvet Underground, art pop Davida Bowieho a glam kapely jako byli Roxy Music.

John v té době studoval uměleckou fakultu a Nick ještě chodil do šestém ročníku střední školy. Mezi původní členy kapely patřili ještě student umění Stephen Duffy a jeho kamarád Simon Colley, který studoval hotelovou školu. Simon hrál tehdy na klarinet a basu, Nick měl malý syntetizátor a bicí, John hrál na kytaru a Stephen zpíval a hrál na bezpražcovou basu.

Poté, co Simon a Stephen odešli do jiných kapel - Duffy hrál nejdřív s The Lilac Time a později s Robbiem Williamsem - vystřídalo se v této formaci mnoho tváří. Nakonec v ní nastálo zakotvil Roger Taylor, původně bubeník místních punkerů The Scent Organs. Po příchodu Rogera se John ujal basy a v této nové sestavě se Duran Duran, kteří si dali jméno podle postavy z filmu Barbarella, klasické sci-fi režiséra Rogera Vadima, začali věnovat více funky stylu, typickému pro nadějné kapely post-punkové éry jako byli apříklad Japan.

Kapela se tehdy uchytila v předním birminghamském klubu Rum Runner. Jeho vlastníci Paul a Michael Berrowovi si poslechli jejich demo, na jehož základě udělali z Duran Duran rezidentní hráče a poskytli jim v klubu i zkušebnu. Kapela také začala pořádat konkurzy na nové členy. Tak se k nim dostal kytarista Andy Taylor, který odpověděl na inzerát v časopise Melody Maker, a zpěvák Simon LeBon, kterého kapele představila jeho bývalá přítelkyně, jež v klubu pracovala za barem. Simon byl z kapely jediný, kdo nepocházel z Birminghamu. Vyrostl na předměstí Londýna, na Birmighamské univerzitě však studoval divadlo.

V dalších měsících na sobě kapela neúnavně pracovala. Už v roce 1980 se Duran Duran, poté co na turné doprovázeli Hazel O´Conner, stali předmětem tvrdého boje mezi nahrávacími společnostmi. Nakonec zvítězila EMI, která kapele nabídla studiovou spolupráci s producentem Colinem Thurstonem.

Debutového stejnojmenného alba Duran Duran z roku 1981 se prodalo na 2,5 milionu kusů. Kapela se s ním udržela na předních příčkách hudebních žebříčků neuvěřitelných 118 týdnů a pochází z něj i mega-hit ‚Planet Earth‘. Ještě ten samý rok na sebe kapela znovu výrazně upozornila: jako první popový projekt vytvořila dvanáctipalcový remix k singlu Planet Earth a natočila kontroverzní klip k taneční verzi skladby ‚Girls on Film‘, který byl zrežírován Godley and Creme. MTV a BBC klip kvůli neskrývanému sexuálnímu podtextu zakázaly.

Hlavním posláním alba bylo vyvrátit představu, kterou o nich šířila rocková média, a sice, že členové kapely jsou pouhými idoly z plakátů pro novou generaci teenagerů. Kapela se proto snažila vytvořit protiklad ke klasické popové desce. Vyzrálé texty doprovázela hudba, která sice vynikala výraznou melodičností a tanečním nábojem, ale současně odkazovala k mnohem vážnějším tématům. Příznačně temný nádech na svém albu zdůrazňovala i samotná kapela. Skladby jako ‚Careless Memories‘ nebyly svojí atmosférou příliš vzdálené od písní kapel jako byly The Cure, Echo nebo Bunnymen. Duran Duran se však bezvýchodné gotické ponurosti úspěšně bránili tanečními rytmy a Rhodesovými elektronickými experimenty.

Období vzestupu v kariéře Duran Duran se překrývá s tzv. „druhou britskou invazí“, kdy hudba Spojeného království v osmdesátých letech dobývala Ameriku. Kapela vysoce převyšovala své tehdejší současníky (jako Spandau Ballet, Human League, Ultravox nebo Culture Club) svým neúnavným koncertováním, nápaditým využíváním nových technologií a propracovaností skladeb. Kapele brzy vyšlo druhé veleúspěšné album ‚Rio‘, ze kterého pocházejí skladby, které dobývaly první příčky hitparád. Byly to například ‚Hungry like the wolf‘, ‚Rio‘ nebo ‚Save the prayer‘. Ve stejné době se princezna Diana nechala slyšet, že její nejoblíbenější skupina jsou právě Duran Duran. Také jejich noví přátelé z uměleckých řad - Andy Warhol a Keith Haring - jim veřejně vyjadřovali svojí podporu.

Od roku 1983 se z Duran Duran staly nové hvězdy. Klip k písni Hungry like the wolf, který na Srí Lance natočil režisér Russell Mulcahy, začalo pravidelně vysílat MTV. Hit ´Is there something I should know´ se později ten samý rok okamžitě po svém vydání vyšvihl na první místo v britské a čtvrté místo v americké hitparádě. Singl ‚The reflex‘ z třetí desky z roku 1984 s názvem ‚Seven and the ragged tiger‘ poprvé vynesl Duran Duran na první příčku hudebních žebříčků v USA. Další prvenství jim zajistila skladba k Bondovce ‚Vyhlídka na vraždu‘ z roku 1985. Jejich písnička se stala jediným hudebním motivem z této filmové série, která se dostala na první příčku hitparád, což se žádnému jinému umělci dodnes nepovedlo zopakovat.

Tou dobou už jméno Duran Duran znamenalo zlatý důl. A tak chtěla EMI vydat další album. Kapela se poprvé vzepřela a vzala si trochu času na to, aby nabrala dech a uskutečnila určité změny ve své sestavě. John a Andy dali spolu s Robertem Palmerem, bývalým bubeníkem z Chic Tonym Thompsonem a basákem Bernardem Edwardem kapelu Power Station. Nick, Simon a Roger se zase pustili do vedlejšího projektu s názvem Arcadia, ve kterém hostovali umělci jako Grace Jones, Sting, David Gilmour nebo Herbie Hancock.

Power Station vydali stejnojmenné album, na kterém se ukázalo, že John a Andy se začínají charakteristickému zvuku Duran Duran vzdalovat. Jejich hudební styl byl říznou směsí funku a glam rocku. Deska ‚So red the Rose‘, kterou vydala Arcadia, naopak opakovala osvědčený styl „mateřské lodi“. V jejich hudbě zaznívala temnota prvního alba Duran Duran, stejně jako popové záblesky z Ria a Seven and the ragged tiger. První singl Arcadie ‚Election day‘ byl ukázkovým příkladem temného elektro stylu s popově-tanečními prvky v té nejlepší podobě.

V červenci 1985 se Duran Duran znovu dali dohromady u příležitosti charitativního koncertu ve Filadelfii. Aniž by to kdokoli tušil, byla to poslední příležitost, kdy se kapela objevila ve své původní sestavě. První kapitola příběhu se uzavřela.

A přišly další nové projekty. John dostal začátkem roku 1986 nabídku, aby složil ústřední melodii k filmu ‚Devět a půl týdne‘ a už v dubnu se jeho skladba ‚I do What I do‘ dostala do hitparád na obou stranách Atlantiku. Když už to vypadalo, že se kapela znovu sejde ve studiu a začne nahrávat, bubeník Roger Taylor nečekaně oznámil, že chce další rok volna a odjíždí na svou farmu v Gloucestershire. Ještě ve čtyřčlenné sestavě se kapela v červnu sešla ve studiu, záhy však odešel i Andy Taylor, který následoval Rogera na dočasný odpočinek. S odstupem času Andy tvrdí, že jeho odchod rozhodně nebyl hnán touhou po sólové kariéře, nicméně to tak nakonec dopadlo.

S Duran Duran to po odchodu těchto dvou členů vypadalo na bledě. Ale naštěstí ne na dlouho. Zbylé trio v srpnu kontaktoval kytarista Warren Cuccurullo, jehož původní kapela Missing Persons se zrovna rozpadla. Později toho roku začali Duran Duran spolupracovat s producentem Nilem Rogersem, se kterým nahráli funkové album ‚Notorius‘. Úvodní singl dobyl vrcholky hitparád a zajistil albu několik platinových desek. (O čtrnáct let později vydal stejnou skladbu s názvem ‚Born Again‘ Sean „Puffy“ Combs na posmrtné nahrávce Notorious B.I.G.) Kapela znovu vtrhla na scénu. Desku Notorious následovalo v roce 1988 album s názvem ‚Big Thing‘ a v roce 1990 vychází album ‚Decade‘, které oslavuje úžasných deset let působení Duran Duran.

Jejich šesté studiové album ‚Liberty‘, na kterém bubenické party nahrál Sterling Campbell, jenž nahradil Steva Ferrona, vyšlo ještě téhož roku. V roce 1993 se Nick, Simon, John a Warren vrátili do studia a nahráli ‚Duran Duran 2‘. Toto album je známé pod názvem ‚Wedding album‘, neboť buklet obsahoval svatební fotografie rodičů všech členů kapely. Z desky pochází ceněná hitovka „Ordinary World“ a neméně uznávaná ‚Come undone‘. Kapela se dočkala jedněch z nejlepších kritik za celou svou kariéru, získala dokonce prestižní skladatelskou cenu Ivora Novella. Desky ‚Wedding album‘ se po celém světě prodalo více než čtyři miliony kopií. Zrodila se nová generace skalních příznivců Duran Duran.

Albem coververzí s názvem ‚Thank you‘ vzdala kapala hold mnoha umělcům, kteří je celá léta inspirovali. Mezi ně patřili Grandmaster Flash & The Furious Five, Led Zeppelin, Iggy Pop nebo Lou Reed. LeBon také v roce 1995 vystoupil s operním pěvcem Lucianem Pavarottim na charitativním koncertě na podporu dětí v oblastech postižených válkou, který se uskutečnil v Itálii.

Poté přišla na řadu další turné. Mezi jednotlivými koncerty se dal John dohromady s Neurotic Outsiders, což byla čtyřka rock’n’rollových zhýralců, ve které se sešli Steve Jones z bývalých Sex Pistols, basák Duff McKagan z Guns N‘ Roses a bubeník Matt Sorum. Původně spolu měli vystoupit pouze na benefiční akci v Los Angeles, nakonec ale společně podepsali smlouvu na vydání alba u Madonnina vydavatelství Maverick Records.

V roce 1996 kapelu oficiálně opustil John Taylor, který se začal věnovat nejrůznějším sólovým projektům. V dalším roce kapela pro filmovou verzi ‚The Saint‘ složila skladbu ‚Out of my mind‘. Poté vydala desku s názvem ‚Medazzaland‘, na které se objevila vůbec první písnička (‚Electric Barbarella‘), kterou si lidé mohli zakoupit a stáhnout přímo z internetu.

Tvorbě kapely Duran Duran byla rovněž věnován dvě tributní alba, na kterých se podílela široká škála umělců od Kylie Minogue nebo Bena Leea až po kapelu Deftones nebo Goldfinger. V roce 2000 pak vydává u Hollywood Records CD ‚Pop trash‘. Kapela toto album podpořila veleúspěšným mezinárodním turné, které bylo bohaté na dosud nevídané speciální efekty. Po turné opustil skupinu Warren Cucurrullo a vrátil se ke své původní kapele Missing Persons. A tak už zbyli jen dva…

S počátkem 21. století začali zbývající členové bilancovat. Simon si vybral zaslouženou dovoloenou a Nick se přidal ke skupině The Devils, kde hrál jeho dlouholetý přítel a původní člen Duran Duran Stehen Duffy. The Devils vydali roku 2002 desku pod názvem ‚Dark Circles‘.

Důvod k tomu, aby se kapela dala znovu dohromady, na sebe ale nenechal dlouho čekat. Zapracovaly totiž vzpomínky na staré a oddanost vůči kapele. Ještě před koncem roku 2001 se původní „bájná pětice“ po téměř osmnácti letech znovu sešla ve studiu, aby společně začala nahrávat novou desku. Simon, Nick, Andy, Roger a John si usmysleli, že získají zpět svou zašlou slávu a na albu tvrdě a dlouho pracovali. To nakonec vyšlo v roce 2004 u společnosti Epic. Alba ‚Astronaut‘ se celkem prodalo přes dva miliony kusů a kritici ho označili za „jeden z jejich nejlepších studiových počinů“. Singl „(Reach up for the) Sunrise“ vynesl Duran Duran na nejvyšší příčky v britských hudebních hitparád za posledních dvacet let.

Turné k albu Astronaut trvalo dva roky a kapela se mohla těšit z ještě většího publika a většího počtu koncertů, než kdy dříve. Nejúspěšnější série vystoupení v celé kariéře kapely potvrdila, že Duran Duran zůstávají životaschopní a že mohou čerpat z neuvěřitelně kvalitního repertoáru. Během let 2004 až 2006 tak Duran Duran obdrželi pět hudebních cen za celoživotní přínos. Jejich ohromující tvořivost ocenili MTV Video Music Awards, Q Awards, Brit, Ivor Novello a španělská Onda.

Duran Duran už pak neměli jinou možnost, než natočit další album. Čekaly na něj tři generace fanoušků. Jejich tvůrčím síly nemohl podlomit ani v řadě už druhý odchod kytaristy Andyho Taylora z kapely.

Simon, Nick, John a Roger odletěli v září roku 2006 do New Yorku. Zde strávili úžasný týden ve studiu s producentem Timbalandem, který je znám jako geniální mistr zvuku a je držitelem ceny Grammy. Na vznikající desce se podílel také producent Nate ‚Danja‘ Hills a úřadující král popu Justin Timberlake. Z newyorské spolupráce vzešly tři výborné skladby a zbytek alba už vyprodukoval Danja ve Velké Británii.

Duran Duran vůbec netušili, že je čekají tak světlé a prací nabité zítřky. Jenom během tohoto léta vystoupili na dvou největších rockových akcích planety – na vzpomínkovém koncertě na počest princezny Diany ve Wembley a na ekologické akci Live Earth v Hyde Parku. Na podzim jim vychází nové album Red Carpet Massacre a rovněž je naplánované turné, které se protáhne až do příštího roku. V roce 2008 Duran Duran pak oslaví třicet let své existence. Kapela, která přežila všechny kapely, se kterými společně začínala, už zkrátka nemusí nic dokazovat a může jenom hrát.

Statistické údaje, které se týkají Duran Duran, stojí za pozornost: přes 70 milionů prodaných desek, 18 hitových singlů v Americe, 30 skladeb se dostalo do UK Top 30 a v neposlední řadě obrovská základna fandů na všech pěti kontinentech. Co ale stojí za ještě větší pozornost, je to, jak se jim podařilo toho všeho dosáhnout. Dokázali totiž propojit populární hudbu, umění a módu s jedinečným stylem a drzostí.

Duran Duran se na počátku osmdesátých let, kdy poprvé prorazili, povedlo změnit hudební klip od poměrně neobvyklého nástroje marketingu na jeden z nejvýznamnějších artiklů v rámci celého hudebního průmyslu. Duran Duran posunuli pravidla vzhledu tehdejšího romantického hnutí na novou úroveň. Jejich klipy se odehrávaly v exotických prostředích, objevovaly se v nich krásné ženy a ohromující efekty. Sílu jejich vlivu v osmdesátých letech dokazuje i to, že časopis Rolling Stone je s odkazem na Beatles nazval „bájnou pěticí.“

Duran Duran si udržují i přes občasné pauzy a obměny členů, které proběhly v devadesátých letech, nevyčerpatelnou sílu, díky které si do dnešních dnů zaslouží respekt coby jedna z nejlepších hudebních kapel na scéně.
(Kulturak.cz)

1978

° Kamarádi Nick Rhodes (klávesy) a John Taylor (basa) zakládají Duran Duran.

1980

° Nick a John doplňují sestavu Duran Duran o Rogera Taylora (bicí), Andyho Taylora (kytary) a Simona LeBona (zpěv). Kapela podepisuje smlouvu s obří nahrávací společností EMI a členové kapely začínají pracovat na svém eponymním debutovém albu.

1981

° Duran Duran vydávají svůj první singl ‚Planet Earth‘, který se dostává do UK Top 20. Album ‚Duran Duran‘ se dostalo na #3 a prodalo se jej více než 2,5 milionu kopií.
° Duran Duran se zkouší prosadit v USA a vydávají se na velké turné po klubech, během něhož vystoupí i v Roxy Theatre v Los Angeles a v Ritzu v New Yorku.
° Kapela se zapisuje do dějin tím, že jako první natočila videoklip, který doprovází dvanáctipalec s tanečním remixem jejich skladby ‚ Girls On Film‘. Klip režírovaný Godley and Creme vzbudil velkou kontroverzi a následně byl na stanicích MTV i BBC zakázán.

1982

° Duran Duran dělají předkapelu Blondie na jejich turné po USA.
° Z nově vydaného alba ‚Rio‘ se do UK Top 10 dostávají tři skladby – ‚Hungry Like The Wolf‘, ‚Save A Prayer‘ a ‚Rio‘.
° Vychází ‚Carnival‘ – EP remixů skladeb z alba ‚Rio‘.
° Následují úžasné videoklipy, které kapela společně s režisérem Russellem Mulcahym natočila na Srí Lance (‚Save A Prayer‘, ‚ Hungry Like The Wolf‘ a ‚Lonely In Your Nightmare‘) a v Antigue (‚Rio‘). Do této doby žádní umělci nenatáčeli videoklipy v exteriérech.
° Princezna Diana prohlašuje, že Duran Duran jsou její nejoblíbenější kapelou.

1983

° Američtí fanoušci nadšeně vítají Duran Duran a posílají jejich skladby ‚Hungry Like The Wolf‘ and ‚Rio‘ do US Top 10.
° MTV se ujímá ‚Hungry Like The Wolf‘, který se později stává jedním z 15 nejhranějších videoklipů, které kdy byly na této stanici vysílány.
° ‚Is There Something I Should Know‘ v Británii startuje rovnou na #1 (což se v historii singlových hitparád dosud stalo jen čtyřikrát) a v USA se dostává na #4.
° ‚Seven And The Ragged Tiger‘, třetí album kapely, se v Británii dostává na #1, a první singl ‚Union Of The Snake‘ se stává hitem po celém světě.
° Nick Rhodes produkuje pro Kajagoogoo hit ‚Too Shy‘.
° Simon a Nick hostují jako VJs na MTV. Jejich přítel Andy Warhol se za nimi zastavil, aby je pozdravil.
° Duran Duran vystupují v pořadu Saturday Night Live a natáčí svoji autogramiádu v obchodě na Times Square, na kterou se chce dostat tolik fanoušků, že musí být přivolána policejní zásahová jednotka, aby udržela dav na uzdě.
° Duran Duran vydávají kompilaci svých videoklipů a vystupují na vůbec prvním silvestrovském večírku stanice MTV.
° Členové kapely vystupují na koncertu nadace Prince’s Trust v londýnském divadle Dominion, kterého se účastní princ Charles a princezna Diana. O mnoho let později vyšlo najevo, že organizace IRA plánovala umístit na toalety divadla bombu, ale jejich plán včas překazily britské bezpečnostní služby.

1984

° ‚Seven And The Ragged Tiger‘ plodí dva další hitové singly: ‚New Moon On Monday‘ a ‚The Reflex‘, první skladby Duran Duran, které se dostávají v USA na #1.
° V návaznosti na tento úspěch se Duran Durany vydávají na velké halové turné po USA. Jsou vůbec prvními, kdo během svých živých vystoupení využívá videokamery a obrazovky. Hysterie kolem kapely dosahuje rozměrů srovnatelných s ‚beatlemánií‘. Kapela láme úplně všechny prodejní rekordy. Chaos doprovázející jejich turné je zdokumentován ve filmu ‚Sing Blue Silver‘.
° Jedno z jejich vystoupení je nahráno a vychází živé album ‚Arena‘, které navíc obsahuje singl ‚Wild Boys‘, který produkoval Nile Rodgers a který se v USA dostal na #2 a ve zbytku světa na #1.
° Kapela se objevuje na obálce amerického časopisu Rolling Stone, který je nazval ‚The Fab Five‘ (Bájná pětice).
° Duran Duran se objevují na charitativní nahrávce Band Aid ‚Do They Know It’s Christmas?‘ společně s Bonem, Stingem, Georgem Michaelem, Boy Georgem a dalšími.
° Kapela získala dvě ceny Grammy v kategoriích ‚Nejlepší dlouhý videoklip‘ a ‚Nejlepší krátký videoklip‘.

1985

° Živá verze ‚Save A Prayer‘ vychází v USA jako singl.
° ‚A View To A Kill‘, ústřední hudební melodie ke kultovní stejnojmenné Bondovce, se na celém světě dostala na #1 – což se nepodařilo žádné jiné bondovské melodii až do dnešních dnů.
° Simon LeBon a Nick Rhodes zakládají společně s bubeníkem Rogerem Taylorem skupinu Arcadia. Jejich debutové album ‚So Red The Rose‘ získává platinovou desku a obsahuje singl ‚Election Day‘, který se dostal do Top 20. V tomto projektu hostují například Grace Jones, Sting, David Gilmour a Herbie Hancock
° Nick & Simon opět hostují jako VJs na MTV. Tentokrát je hostem malíř Keith Haring, který během hodiny pomaloval celé studio.
° John Taylor a Andy Taylor se dávají dohromady s Robertem Palmerem, bývalým bubeníkem Chic Tonym Thompsonem a basákem Bernardem Edwardsem a zakládají Power Station.
° Duran Duran vystupují na stadiónu JFK ve Filadelfii v rámci americké charitativní akce Live Aid. A jak se ukázalo, bylo to na osmnáct let poslední vystoupení, na kterém účinkovala originální sestava kapely složená z LeBona, Rhodese a tří Taylorů.

1986

° Roger Taylor a Andy Taylor odchází z Duran Duran – Roger chce vést klidnější život mimo zájem veřejnosti a Andy se chce věnovat svým sólovým projektům
° John Taylor, Nick Rhodes a Simon LeBon vydávají funkové album ‚Notorious‘. Stejnojmenný klip z tohoto alba se dostal na #2.
° Warren Cuccurullo, bývalý člen kapely Franka Zappy a Missing Persons, se ujímá postu kytaristy.

1987

° Duran Duran vydávají další singly z alba ‚Notorious‘ – ‚Skin Trade‘ a ‚Meet El Presidente‘ – a vyjíždí na turné ‚Strange Behaviour World Tour‘. Kapela vystupuje na charitativním koncertě v divadle Beacon v New Yorku, kde se k nim na pódiu připojil Lou Reed a zahrál si s nimi ‚Sweet Jane‘ a ‚Walk On The Wild Side‘.
° Členové kapely se podílí na tvorbě zákulisního dokumentu nazvaného ‚Three Get Ready‘, který je celý natočený černobíle. Film je promítán na mnoha filmových festivalech.

1988

° Vychází album ‚Big Thing‘, ze kterého pochází hity ‚I Don’t Want Your Love‘ (Top 5 po celém světě) a ‚All She Wants Is‘. Videoklip pro ‚All She Wants Is‘, režírovaný avantgardním fotografem Deanem Chamberlainem, je na MTV opěvovaný pro své novátorství.
° Kapela se chystá na turné na podporu vydání svého nového alba a rozhoduje se, že se vrátí ke svým kořenům a fanouškům, takže se všechny koncerty v rámci turné ‚Caravan Duran Tour‘ konají v malých klubech napříč Spojenými státy i za jejich hranicemi.
° Ke konci roku zavítají Duran Duran i za "železnou oponu" k nám do Československa do Sporovní haly v Praze.

1989

° Kapela pokračuje v turné na podporu ‚Big Thing‘ a kvůli vysoké poptávce začíná vystupovat i ve větších prostorech v rámci turné ‚Electric Theatre Tour‘.
° Deset let existence Duran Duran je zdokumentováno na albu a videokazetě, které byly shodně nazvané ‚Decade‘. Megamix ‚Burning The Ground‘ zachycuje několik momentů z toho nejlepšího, co kapela nahrála.

1990

° Warren Cuccurullo se stává regulérním členem Duran Duran a kapela vydává své šesté studiové album ‚Liberty‘ se singly ‚Violence Of Summer‘ (Love’s Taking Over) a ‚Serious‘. Ke zklamání všech fanoušků se kapela rozhoduje, že na turné tentokrát nevyjede.

1991

° Simon, Nick, Warren a John začínají pracovat na dalším studiovém albu Duran Duran.

1992

° Duran Duran zalézají do PRIVACY Studios, ve kterých nahrávají skladby na své sedmé, eponymní CD, které je známé pod názvem ‚Wedding Album’, a s brazilským muzikantem Miltonem Nascimento spolupracují na skladbě nazvané ‚Breath After Breath‘.

1993

° Duran Duran slaví triumfální návrat do hitparád se skladbou ‚Ordinary World‘, která se okamžitě stala obrovským celosvětovým hitem. V Kalifornii kapela natáčí videoklip pro ‚Ordinary World‘ s režisérem Nickem Eganem.
° Vychází ‚The Wedding Album‘ a jeho úspěch zrcadlí úspěch singlu ‚Ordinary World‘.
° ‚Ordinary World‘ sklízí mnoho chvály a získává cenu pro skladatele Ivor Novello Award.
° Duran Duran jsou jednou z prvních kapel, které zahrály v Jižní Africe poté, co padla vláda apartheidu.
° ‚Come Undone‘ se stává druhým hitem z jejich posledního alba a Duran Duran se vydávají na dlouhé světové turné.
° Kapela získává vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. (O deset let později, kdy se do kapely vrátili Roger a Andy, se jejich fanoušci složili a koupili jim dvě hvězdy, kterými je překvapili v zákulisí, když kapela vystupovala v Las Vegas).
° Simon a Nick se objevili v pořadu Larry King Live ve Washingtonu DC.
° Živé vystoupení Duran Duran v obchodě Tower Records je přes satelit vysíláno přes celou zeměkouli až na Sunset Boulevard v Los Angeles.
° Duran Duran zahráli ‚Come Undone‘ během předávání filmových cen MTV.

1994

° Kapela koncertuje v rámci turné ‚Dilate Your Mind World Tour‘, které uspořádala na podporu svého alba ‚Wedding Album‘.
° Kapela s fotografkou a režisérkou Ellen Von Unwerth natáčí v New Yorku videoklip k ‚Femme Fatale‘.
° Během pobytu v Jižní Americe natáčí Duran Duran v Argentině videoklip k ‚Breath After Breath‘.
° Duran Duran mají akustické vystoupení v rámci seriálu MTV Unplugged.
° Ve svém volném čase začínají členové kapely pracovat na novém albu a během turné nahrávají ve studiích po celém světě.

1995

° Duran Duran se rozhodli natočit desku na počest svých hudebních vzorů a vydávají album coververzí ‚Thank You‘. Nahrávání skladby ‚Perfect Day‘ i natáčení videoklipu k ní svádí kapelu dohromady s původním bubeníkem Rogerem Taylorem.
° Duran Duran hrají během pořadu Late Show s Davidem Lettermanem rapovou klasiku ‚White Lines’ za doprovodu Grand Master Flash, Melle Mel & The Furious Five.
° Každý od Lou Reeda po Led Zeppelin, Iggyho Popa a Bob Dylana pěje ódy na předělávky svých skladeb od Duran Duran.
° Duran Duran jsou hlavními hvězdami seriálu rádiových festivalů ve Spojených státech a přispívají prvotřídní skladbou na tributní album Led Zeppelin nazvané ‚Econium‘.

1996

° Simon LeBon vystupuje v Itálii pro charitativní organizaci na pomoc dětem poškozeným válkou v Bosně a objevuje se na albu ‚Pavarotti & Friends Together For The Children Of Bosnia‘ , pro které nazpíval ‚Ordinary World’ jako duet s Pavarottim a ‚Linger‘ s Dolores O’ Riordan z The Cranberries.
° Basák a zakládající člen kapely John Taylor se rozhodl opustit Duran Duran.
° Hole hrají během svého vystoupení v rámci MTV Unplugged ‚Hungry Like The Wolf‘.
° Simon, Nick a Warren se vrací do londýnských PRIVACY Studios a začínají pracovat na novém albu.

1997

° Duran Duran přispívají svojí skladbou na soundtrack k filmu ‚Svatý‘. Jejich vynikající skladba ‚Out Of My Mind‘, ve spojení s videoklipem natočeným v České republice, si získává pozornost po celém světě, který netrpělivě očekává vydání ‚Medazzaland‘, jedenáctého alba Duran Duran.
° Během příprav na vydání nového CD natáčí Duran Duran v Británii videoklip k prvnímu singlu ‚Electric Barbarella‘, na kterém opět spolupracují s režisérkou Ellen Von Unwerth.
° Po 17 letech na vrcholu hudby a moderní technologie se Duran Duran daří dosáhnout dalšího významného průlomu: stávají se první kapelou v historii internetu, jejichž skladby bylo možné koupit a stáhnout z webu. Skladbu ‚Electric Barbarella‘ šlo stáhnout z londýnských Abbey Road Studios ve formátu Liquid Audio.
° MOJO Records vydává ‚The Duran Duran Tribute Album‘ se skladbami od Goldfinger, Reel Big Fish a Deftones. V Los Angeles je uspořádán koncert na počest kapely a její tvorby.
° Je spuštěna oficiální stránka kapely http://www.duranduran.com/.
° Duran Duran se vydávají na dvouměsíční turné po Severní Americe, které zahajují koncertem při slavnostním otevření Whitney Museum v New Yorku, které vystavuje dílo Andy Warhola.

1998

° Členové kapely se vrací do studia a začínají pracovat na následovníkovi kritikou oceňovaného alba ‚Medazzaland‘.
° EMI Records vydává CD remixů nazvané ‚Essentials‘ a ‚Greatest‘, druhé album největších hitů.
° Kapela se vydává na turné ‚Greatest & Latest Tour‘ po Velké Británii, kam se s živými koncerty vrací po dlouhých pěti letech.
° Simon zpívá klasiku od Duran Duran ‚Nightboat‘ se Smashing Pumpkins v londýnském Shepherds Bush Empire.
° Duran Duran odchází po 18 letech od EMI Records.

1999

° Duran Duran hrají v pořadu BEHIND THE MUSIC na VH1 a do roku 2000 vstupují s podpisem nahrávací smlouvy se společností Hollywood Records.
° Vyšla dvě další tributní alba: ‚Glue‘, na kterém se objevili Nathan Stack, Deep 13 a Earthling, a ‚Undone - The Songs Of Duran Duran‘, tribut věnovaný kapele australskými umělci, který obsahoval coververze nazpívané Living End, Kylie Minogue a Benem Lee.
° Simon LeBon, Nick Rhodes a Warren Cuccurullo dávají dohromady koncertní kapelu a během léta vystupují na otevřených stadiónech. Jejich koncerty sklízí nadšené ohlasy.

2000

° Puff Daddy nasamploval ‚Notorious‘ do své skladby ‚Notorious B.I.G‘, která se nachází na tributní albu ‚Born Again‘ věnovanému jeho příteli, zesnulému raperovi známého jako BIGGY SMALLS. Deska se stala hitem a díky ní se k hudbě Duran Duran dostala nová generace fanoušků.
° Kapela vystupuje v pořadu HARD ROCK LIVE na stanici VH1, kde hraje skladby ze svého chystaného alba i své klasické hity.
° Duran Duran vydávají nové album ‚Pop Trash‘. Prvním singlem je skladba ‚Someone Else Not Me‘.
° Videoklip k ‚Someone Else Not Me’ má svoji premiéru na stránkách http://www.shockwave.com/. Natočen byl za použití Flash technologie a byl prvním videoklipem používajícím tento typ digitální animace vysílaným na MTV a VH1.
° Kapela natočila v Londýně pořad STORYTELLERS pro stanici VH1. Ten byl vysílán po celém světě.
° Duran Duran se vydávají na turné po USA ‚Pop Trash Tour 2000‘, během kterého odehrají po USA 33 koncertů včetně vystoupení na Floridě. Součástí turné bylo týdenní hraní v House Of Blues v Los Angeles, které zlomilo všechny rekordy v návštěvnosti.
° Duran Duran pořádají vánoční turné po Velké Británii a daří se jim všechny koncerty vyprodat.
° Během turné ‚UK Pop Trash Tour‘ byla poprvé na světě použita technologie „rozšířené reality“ během živého vystoupení. Duran Duran spolupracovali s výrobcem počítačové grafiky, který jim vytvořil moderní 2D a 3D vizuální efekty, díky kterým mohly animované postavy vystupovat na pódiu společně s kapelou.
° Britská televizní stanice BBC1 udělala rozhovory se současnými i bývalými členy kapely, které se staly součástí dokumentu o Duran Duran natočenému na počest 20 let trvání jejich kariéry. Pořad nazvaný ‚THE WILD BOYS‘ byl ve Velké Británii poprvé vysílán 28. srpna.

2001

° Japonský Universal Studios Theme Park použil skladbu Duran Duran ‚Last Day On Earth‘ z alba ‚Pop Trash‘ při vítání návštěvníků během slavnostního otevření.
° Členové kapely poprvé ve své kariéře koncertují v Rusku. Koncert z Moskvy je živě přenášen televizí.
° Duran Duran se vydávají na turné ‚Close Up Tour‘ po USA, během něhož odehrávají vždy několik koncertů po sobě v malých prostorách. Když poprvé hrají pět večerů za sebou v House Of Blues v Chicagu, lámou všechny kasovní rekordy – koncerty jsou vyprodány rychleji než všechny ostatní, které zde byly kdy pořádány. Jejich vystoupení sklízí nadšené ovace.
° Vystoupení v Anaheimu v Kalifornii v rámci turné ‚Close Up Tour‘ bylo jako úplně první ze všech rockových koncertů kompletně zachyceno na audio i video nahrávce. Živý rockový experiment byl zachycen za použití jedinečného 360ti stupňového panoramatického videa a 10.2 kanálového audio nahrávacího systému. Tuto průkopnickou nahrávku měl na starosti producent Jarrell Pair společně s audio/video výzkumníky pracujícími s Dr. Tomem Holmanem, který je známý jako tvůrce THX audio standardu pro společnost Lucas Film.
° Simon LeBon & Nick Rhodes se objevili na reklamních fotografiích značky GAP.
° Nick Rhodes se dává dohromady s původním zpěvákem Duran Duran Stephenem Duffym, zakládá kapelu The Devils a začíná pracovat na nahrávání alba nazvaného ‚Dark Circles‘.
° Když musela NASA kvůli špatnému počasí odložit přistání raketoplánu Atlantis, vzbudila následující ráno posádku skladbou ‚Hold Back The Rain‘ od Duran Duran, aby zahnala další špatné počasí. Zabralo to a raketoplán bezpečně přistál na mysu Canaveral.
° V červnu koncertují Duran Duran poprvé od roku 1992 po Japonsku. Na těchto koncertech s nimi naposledy vystupuje kytarista Warren Cuccurullo.
° Warren Cuccurullo odchází z kapely a znovu oživuje Missing Persons.
° Nick a Simon se v Los Angeles setkávají s Johnem Taylorem a společně vybízí původní členy Rogera Taylora a Andyho Taylora ke zvážení návratu do kapely.

2002

° Simon, Nick, John, Andy a Roger se scházejí na jihu Franice a společně pracují na skladbách pro nové album.
° Po návratu z Francie se Simon a Nick dávají dohromady s Dandy Warhols a spolupracují na jejich novém albu ‚Welcome to the Monkey House‘. Nick se ujímá produkce desky a Simon zastává roli hostujícího vokalisty.
° The Devils (Nick Rhodes a Stephen Duffy) vystupují se skladbami z alba ‚Dark Circles‘ v londýnské pobočce obchodu Harvey Nichols. V početném davu návštěvníků nechybí Simon LeBon ani Roger Taylor.
° Nick Rhodes kromě práce na nové desce Duran Duran produkuje skladby dvěma začínajícím kapelám, She Said Yeah a Riviera F.

2003

° Duran Duran oslavují 25. výročí svého založení v roce 1978.
° Capitol/EMI Records znovu vydala remasterovanou verzi alba ‚Rio‘.
° Skupina Dandy Warhols vydává ‚Welcome to the Monkey House‘. Album se těší kladnému přijetí ze strany kritiků a sklízí nadšené ohlasy za to, jak odráží vliv Duran Duran a Davida Bowieho, což albu dodal Rhodesův precizní producentský um.
° V dubnu Duran Duran ohlašují první data koncertů, na kterých po osmnácti letech společně vystoupí původní sestava čítající Simona, Andyho, Nicka, Johna a Rogera. Do prodeje jdou lístky na první vystoupení (v Japonsku) a pověstná kapacita 8000 míst v Budokan Arena v Tokyu je vyprodána za neuvěřitelných 30 minut! Druhé, rovněž vyprodané vystoupení v Budokan Arena je přidáno k pěti dalším koncertům.
° V červnu vydává EMI Records remasterované verze alb ‚Duran Duran‘ a ‚Seven & the Ragged Tiger‘.
° Členové kapely ohlašují první data koncertů v Americe, mezi kterými je i vystoupení v legendárním Roxy Theatre na Sunset Boulevardu v Los Angeles (je to první zastávka na Západním pobřeží, kde hráli před více než 20 lety). Koncert v Roxy kapela oznamuje na losangeleském rádiu KROQ. Fanoušci u tohoto klubu přespávají několik nocí, aby měli jistotu, že na koncert získají vstupenky. V hvězdami nabitém publiku jsou mimo jiné Gavin Rossdale (Bush) a Gwen Stefani, její spoluhráči z No Doubt Tony Kanal a Adrien Young, herec Nicolas Cage, Christina Applegate, Beck, Mark McGrath z Sugar Ray a Steve Jones ze Sex Pistols.
° EMI Records vydává u příležitosti 25. výročí 13 CD box set složený ze singlů kapely z období ‘81-‘85.
° Duran Duran oznamují další data koncertů po USA, mezi nimi i v klubu The Joint v hotelu Hard Rock v Las Vegas, který byl vyprodán za méně než 10 minut, takže bylo rychle přidáno ještě jedno vystoupení. Další celebritami nabité publikum se účastnilo koncertu i následné after-party, kterou uspořádal zakladatel hotelu Hard Rock Peter Morton. Mezi hosty byla například zpěvačka Macy Gray, herec Jimmy Fallon nebo držitel Oscara Adrien Brody.
° Kapela nahrává pět svých vystoupení v Japonsku, jedno vystoupení v Las Vegas a svůj první koncert v hrabství Orange – záznamy vychází jednotlivě i jako box set. Dostupné jsou pouze prostřednictvím internetu jakou součást řady Encore Series distribuované společností TheMusic.com.
° Duran mánie se v srpnu šíří do New Yorku, kde kapela odehraje ve Webster Hall (dříve The Ritz) první koncert po osmnácti letech na Západním pobřeží. Všech 1500 lístků je prodáno během neuvěřitelných 2 minut – internetová stránka Ticketmaster kvůli tomu více než 30 minut nefungovala.
° Koncert i následující after-party navštívilo mnoho Newyorčanů, kteří nadšeně slavili, že je kapela zase pohromadě. Zúčastnila se například Christie Turlington, Edward Burns, Chloe Sevigny, Debbie Harry, Tatum O’Neal, Famke Janssen, Michael Musto, The Donnas a filmový režisér Brett Ratner.
° Členové kapely se den po svém koncertu v Ritzu účastní předávání MTV Video Music Awards v New Yorku a jsou překvapeni udělením Ceny za celoživotní přínos.
° EMI Records vydává 2-DVD Greatest Hits, které obsahuje všechny původní videoklipy kapely.
° Duran Duran vystupují před 45 000 lidmi v rámci koncertu Inland Invasion pořádaného rádiem KROQ’ (CA).
° Během září a října se kapela stává hlavní hvězdou dalších rádiových pořadů v San Franciscu a Bostonu.
° Q Magazine – nejprestižnější britský hudební časopis – uděluje kapele během slavnostního večera v Londýně Cenu za celoživotní přínos. Ocenění přebírá Nile Rodgers a celá událost je vysílána na televizních stanicích po celém světě.
° Kapela v původní sestavě pořádá svůj první koncert ve Velké Británii od roku 1984 a uvítána je vyprodanou vroucí halou plnou nadšeného publika. Fanoušci před halou Forum v londýnském Kentish Townu dokonce kempovali a stanice SKY NEWS informovala, že zájemců o vstupenky bylo více než 200 000, přičemž hala může pojmout jen 2000 lidí.
° Duran duran jsou přizváni k účasti na koncertu pořádaného nadací Prince‘s Trust v Royal Albert Hall nazvaném ‚Fashion Rocks‘. Během vystoupení kapely, která hraje ‚Girls On Film‘, se na molu promenují modelky – včetně Yasmin LeBon – oblečené do modelů od Donny Karan. Díky této televizí přenášené události bylo získáno přes 1 000 000L na charitativní účely.
° Kapela si přizvala popovou hvězdu Robbieho Williamse jako speciálního hosta na své australské a novozélandské turné (prosinec 2003). Na první koncert na stadiónu v Sydney se všech 50 000 lístků prodalo během pouhé hodiny a pro velkou poptávku bylo v Sydney přidáno ještě jedno vystoupení.
° Po úspěšném turné ‚Down Under‘ s Robbiem Williamsem – během něhož musela kapela přidávat další sólové koncerty, aby uspokojila poptávku fanoušků – zakončila kapela rok 2003 vyprodaným koncertem v Singapuru.
° Během celého roku se kapela vedle svých četných koncertních a propagačních závazků dokázala pravidelně scházet v Londýně, kde nahrávala a pracovala na nových skladbách.

2004

° Kapela je pozvána, aby vystoupila na US Super Bowl v Houstonu v Texasu. Skladba ‚Wild Boys‘ je vysílána k více než jedné miliardě lidí na celém světě.
° Společnost British Phonographic Industry (BPI) oznamuje, že během slavnostního udělování cen Brit Awards, které proběhne v únoru, obdrží kapela Cenu za mimořádný přínos. Tu předal Justin Timberlake, který členy kapely překvapil během předávání cen MTV v srpnu, když jim řekl, jak velký vliv na jeho kariéru měli.
° Na počest udělení této ceny je pro Duran Duran uspořádána after-party. Konala se v soukromém členském klubu na Adam Street v Londýně a účastnil se jí Justin Timberlake, Gwen Stefani, Scarlett Johansson, Alicia Keys, Philip Treacy, Jamelia, The Queens of Noize a další. Časopis Harpers & Queen o této události přinesl fotoreportáž.
° Simon, Nick a Roger navštívili školu BRIT School v Croydonu v Anglii, kde si prohlédli taneční studio, divadelní sál, nahrávací studio a technologické laboratoře a následně se zúčastnili debaty, ve které byli podrobeni otázkám 50 studentů.
° CD ‚Greatest‘ od Duran Duran se vrací do britské hitparády na #3.
° Členové kapely oznamují data čtyř koncertů ve Velké Británii, které jsou téměř okamžitě vyprodány. Další jsou vzápětí přidány, takže halové turné nakonec čítá 17 koncertů včetně jednoho vystoupení na stadiónu ve Wembley, tří v NEC Arenas v Birminghamu, dvou v Evening News Arenas v Manchesteru, jednoho v Belfastu a jednoho v Dublinu.
° Je oznámeno, že indie hvězdy Goldfrapp & The Scissor Sisters budou speciálními hosty britských koncertů Duran Duran – Goldfrapp na prvních dvanácti a Scissor Sisters na posledních šesti.
° Během britského turné zhlédlo vystoupení Duran Duran více než čtvrt milionu lidí a 1. května během závěrečného koncertu na stadiónu ve Wembley byl zlomen místní rekord v návštěvnosti. Stadión ve Wembley byl následně srovnán se zemí, takže rekord už nebude nikdy překonán.
° Skupina fanynek Duran Duran se účastnila všech koncertů v rámci britského turné, které bylo sponzorováno automobilovou společností KIA, která jim zapůjčila auta KIA Rio.
° Dva závěrečné koncerty na stadiónu ve Wembley byly snímány 17 špičkovými kamerami a později vyšly na DVD.
° Nová skladba ‚Sunrise‘, namixovaná Jasonem Nevinsem, vychází u Capitol Records na soundtracku k pořadu ‚Queer Eye For the Straight Guy‘.
° Nick Rhodes se účastní živé diskuse v kampusu prestižní Oxford University. Doprovází jej manažer U2 Paul McGuiness a tématem je „Jsme přesvědčeni, že reality TV zabíjí skutečnou hudbu“. Nick a Paul, kteří s tímto názorem souhlasí, ale debatu nevyhráli.
° Členové Duran Duran se účastní večera ‚FIFA 100 Charity Auction & Tribute Ceremony‘, během něhož je v londýnském Natural History Museum oceněno 100 nejlepších žijících fotbalistů. Kapela povolila asociaci FIFA, aby použila jejich novou skladbu ‚Beautiful Colours‘ jako hudební doprovod k videoklipu, který představoval velké fotbalové okamžiky za posledních padesát let.
° V krátké době po vydání obdržely sada CD ‚Singles Box Set‘ i DVD ‚GREATEST‘ platinovou desku.
° EMI vydává dokument ‚Sing Blue Silver‘ a záznam živého vystoupení ‚Arena‘/‚Making of Arena‘ na DVD společně s mini box setem obsahujícím alba ‚Duran Duran‘, ‚RIO‘ a ‚Seven and the Ragged Tiger‘.
° V časopisu THE FACE vychází šestistránkový článek o Johnovi, ve kterém mluví o tom, jaké to pro Angličana je žít v Los Angeles.
° Kurt Nilsen, vítěz soutěže World Idol, nahrává na své debutové album, které vychází u BMG, skladbu ‚Ordinary World‘ od Duran Duran.
° Chlapecká kapela PHIXX vydává coververzi ‚Wild Boys‘ od Duran Duran.
° Poprvé jsou k mání oficiální vyzváněcí melodie od Duran Duran: ‚Rio‘, ‚Girls on Film‘, ‚Planet Earth‘, ‚Wild Boys‘, ‚Ordinary World‘ a ‚Notorious‘.
° Nick Rhodes je požádán, aby nafotil hosty na Serpentine Gallery’s Annual Summer Party v Londýně. Jeho fotografie se objevují na dvoustraně časopisu TATLER.
° NASA vysílá na Mars druhou výzkumnou sondu nazvanou Opportunity. Jejím hlavním úkolem je prozkoumat, zda byly na Marsu někdy podmínky vhodné pro život. Každé ráno je toto vozítko probuzeno nějakou písničkou a začátkem února si NASA vybrala ‚Is There Something I Should Know‘ od Duran Duran a doufala, že tím „povzbudí“ Opportunity, aby přišla s novými odpověďmi.
° V červnu kapela podepisuje celosvětovou smlouvu s EPIC RECORDS.
° Kapela se vrací do studia, kde s hitmakery a producenty Donem Gilmorem, Dallasem Austinem a Nilem Rodgersem spolupracuje na svém novém albu.
° V září vychází první singl Duran Duran ‚(Reach Up for the) Sunrise‘ z připravovaného CD, který se rychle vyšplhal na žebříčky hitparád po celém světě. Nejprve se na #1 hitparády dostal v Itálii a následně i v USA, kde se singl vylétl na vrchol hitparády Billboard Club Chart.
° Skladba ‚(Reach Up for the) Sunrise‘ je v Itálii použita v reklamě na mobilní telefony TIM, v Austrálii zaznívá v ranní show ‚Sunrise‘ a v Británii se stává titulní melodií místní verze pořadu ‚Queer Eye for the Straight Guy‘.
° 11. a 12. října vychází po celém světě netrpělivě očekávané album ‚Astronaut‘ a sklízí nadšené ohlasy. Je to první album po 21 letech, které nahrála původní sestava kapely složená ze Simona LeBona, Nicka Rhodese, Andyho Taylora, Johna Taylora a Rogera Taylora (poprvé od ‚Seven and the Ragged Tiger‘).
° EMI vydává Box Set Number 2, na kterém se nachází skladby Duran Duran z let 1986 až 1995.
° Členové kapely jsou od srpna do listopadu na bleskovém promo turné po Austrálii, Hong Kongu, Japonsku, pevninské Evropě, Velké Británii, Spojených státech a Kanadě. Během těchto čtyř měsíců vystupují v bezpočtu televizních pořadů, daří se jim vyprodat desky v obchodech v New Yorku, Los Angeles, Birminghamu a Berlíně, čímž lámou rekordy, účastní se předávání evropských cen MTV, hudebních cen časopisu Billboard a předávání cen Onda ve Španělsku. Jejich televizní vystoupení zahrnují: Top of the Pops (UK), the Jonathan Ross Show (UK), TRL na MTV v Británii a Itálii, The Tonight Show Featuring Jay Leno (US), The Late Late Show (US), Last Call with Carson Daly (US), Ellen (US), Good Morning America (US), Live! With Regis and Kelly (US) a mnoho dalších.
° Nejlepší americká ranní show Good Morning America poprvé ve své historii uzavřela 44. ulici v New Yorku, aby zde Duran Duran v den vydání svého nového alba zahráli tři skladby.
° Duran Duran je udělena Cena za celoživotní přínos při předávání cen Onda v Barceloně ve Španělsku.
° Duran Duran jsou speciálními hosty přehlídky Spring/Summer 2005 Giorgio Armani v Miláně.
° Současné kapely – Franz Ferdinand, The Killers, The Bravery & The Scissor Sisters – které posunují hranice hudebního stylu a zvuku, jmenují Duran Duran jako svoji velkou inspiraci a autoritu.

2005

° Po týdnech lednového zkoušení se Duran Durany vydávají na turné ‚Astronaut‘, které zahrnuje 45 koncertů napříč Spojenými státy. První koncert se koná 11. února v Miami a poslední 13. dubna ve vyprodané Madison Square Garden (kapela zde vystupuje po dlouhých 21 letech).
° 20. května se kapela vydává na evropské turné, během něhož za měsíc a pár dní navštíví 28 měst v 17 zemích. Kromě prvního halového vystoupení ve Velké Británii (28. května na fotbalovém stadiónu St.Andrews) zahrála kapela pro publikum na festivalech a stadiónech napříč pevninskou Evropou a byla hlavní hvězdou bezplatného koncertu v centru Říma, na který přišlo více než 200 000 fanoušků.
° 26. května se kapela zastavila v Londýně, aby se zúčastnila prestižního výročního oběda Ivor Novello Awards, během něhož obdržela ‚Cenu za výjimečný přínos britské hudbě‘.
° 10.červen je svátkem českých fanoušků - Duran Duran hrají podruhé v Čechách a opět v Praze.
° 2. července vystoupili Duran Duran se čtyřmi skladbami na historickém koncertě Live 8 v Římě na stadiónu Circus Maximus, který navštívilo asi čtvrt milionu lidí. Později odpoledně odletěli do dánského Roskilde, aby uzavřeli večerní program koncertem pro 100 000 fanoušků.
° 8. září kapela odletěla do New Yorku, kdy živě zahrála dvě skladby na koncertě Fashion Rocks. Tato akce byla v přímém přenosu vysílána v hlavním vysílacím čase na stanici CBS a vidělo ji milion diváků napříč Amerikou.
° Kapela se zdržuje v New Yorku, aby pro Amnesty International nahrála vlastní verzi skladby ‚Instant Karma‘ od Johna Lennona.
° Koncem září letí kapela do San Francisca, aby začala pracovat na další desce pro Epic Records. Ve spolupráci s producentem/zvukovým technikem Michaelem Pattersonem pilují první skladby v sídle Andre Agassiho.
° 1. října letí kapela do Las Vegas kde vystupuje společně s Mary J. Blige, Glennem Freyem a Robinem Williamsem (a mnoha dalšími) na dobročinném koncertě Andre Agassi’s 10th Anniversary Grand Slam for Children.
° V prosinci kapela zakončuje světové turné dvěma koncerty v londýnské Earls Court Arena.

2006

° Počátkem roku se kapela vrací do londýnského studia, aby pokračovala v práci na svém novém albu.
° 15. února je kapela hlavní hvězdou zimních olympijských her v Turínu.
° John Taylor a Nick Rhodes sestavují a vydávají první ze série výběrových desek zastřešených pod názvem ‚Only After Dark‘.
° 4. srpna kapela vystupuje v Monaku na charitativním plese pořádaném nadací Red Cross prince Alberta.
° V září jde kapela s Justinem Timberlakem a Timbalandem do studia v New Yorku, kde společně nahrávají tři nové skladby.
° 23. září kapela vystupuje před více než 100 000 fanoušky v Polsku. Jejich vůbec první koncert v této zemi je vysílán v televizi.
° EMI UK vydává ‚Nick Rhodes and John Taylor Present: Only After Dark‘ – první výběrovou desku, která se snaží připomenout jedno z nejsilnějších a nejvýznamnějších období v dějinách britské hudební scény – konec 70. a počátek 80. let. Kritikou nadšeně přijaté CD obsahuje skladby od Briana Eno, Davida Bowieho, Simple Minds, Grace Jones a mnoha dalších.
° Nick a John se znovu zapisují do dějin, když svým dvoudílným rozhovorem uvádí na trh službu Film & Music Podcast britských novin Guardian. Tento mini-podcast-uvnitř-podcastu píše historii britských médií, když je vůbec poprvé dovoleno, aby hudba velké nahrávací společnosti nebo vydavatelství byla oficiálně přístupná přes podecast.
° John Taylor ve spolupráci s Juicy Couture vytváří pro kolekci Signature Series firmy Peavy design kytary a basy nazvané The Liberator.
° V říjnu opouští kapelu kytarista Andy Taylor.
° Na přelomu října a listopadu pořádá kapela krátké turné po východní Evropě a následně vystupuje jako hlavní hvězda na mnoha prestižních akcích v USA: Voodoo Festival v New Orleans, Bang! Music Festival v Miami a na velké sbírce na boj proti AIDS Cipriani Wall Street Concert v New Yorku.
° Kapela oznamuje, že by se ráda stala součástí virtuálního, 3D online světa Second Life.

2007

° Kapela odchází do londýnského studia s producentem Natem ‚Danjou‘ Hillsem a zvukovým technikem Jimmym Douglassem, aby dokončila své album.
° Videoklip ke skladbě ‚Rio‘ se drží v čele celosvětové ankety společnosti AOL ‚Nejlepší videoklip všech dob‘. Tento klasický videoklip získává 59% z více než milionů zaslaných hlasů.
° Fanoušci hlasují pro své nejoblíbenější skladby všech dob v Síni slávy rádia Capital. Duran Duran bodují se 4 svými skladbami: ‚Ordinary World‘, ‚Girls on Film‘, ‚Save A Prayer‘ a ‚Wild Boys‘.
° Duran Duran se v červenci vrací s Justinem Timberlakem do studia a společně pracují na skladbě ‚Falling Down‘.
° Kapela oznamuje, že vyjde kniha ‚Would Someone Please Explain, The Best of Duran Duran’s Ask Katy‘, která bude obsahovat otázky, které se v průběhu deseti let objevili v rubrice ASK KATY na stránkách http://www.duranduran.com/.
° Časopis Q vyhlašuje anketu ‚500 nejlepších zapomenutých skladeb – Nejlepší písničky, které jste nikdy neslyšeli‘, ve které se na #129 objevuje skladba ‚My Own Way (Night Version)‘.
° Nick Rhodes se účastní putovní výstavy kytar, pro kterou vytvořil jediný exemplář kytary, která na sobě má jako úplně první televizní obrazovku. Tato kytara Fender nejen že hraje, ale rovněž přehrává video (vybrané Rhodesem). Později je tato kytara prodána v rámci charitativní aukce.
° Lennonova skladba ‚Instant Karma‘ od Duran Duran se objevuje na CD Instant Karma: The Campaign to Save Darfur.
° Kapela odehrává svůj úplně první koncert uspořádaný pouze pro členy jejich oficiálního fanklubu ve vyprodaném Hammerstein Ballroom v New Yorku.
° 1. července kapela zahajuje ‚Koncert pro Dianu‘ uspořádaný ve zrenovovaném stadiónu ve Wembley, který uvádějí princové William a Harry.
° Kapela vystupuje na koncertě Ala Gora ‚Live Earth‘, který proběhl 7. července na stadiónu ve Wembley. Jako jediní hráli na obou těchto akcích.
° V současnosti existuje na celém světě více než 100 000 internetových stránek věnovaných Duran Duran.
° Vychází nové album "Red Carpet Massacre" doprovázné singlem v produkci Justina Timberlakeho "Falling Down".
° Duran Duran absolvují úspěšnou šňůru promo koncertů v Barrymore Theatre na Broadwayi a skvělý návrat do své domoviny ve Velké Británii, konkrétně v Lyceum Theatre.
° Duran Duran prezentují nový singl „Falling Down“ na American Music Awards společně se skladbou „Hungry Like the Wolf“, pro kterou fanoušci hlasovali v anketě, kterou skladbu by chtěli slyšet úlně nejvíc od Duran Duran.
° Duran Duran se objevili v americké televizní show Ellen, aby zde propagovali své nové album Red Carpet Massacre.
° Duran Duran vystupují na koncertu X Factor v Londýně se skladbami „Notorious“ a „Nite-Runner“.
° Duran Duran se stali prvním umělcem, který spolupracoval s aplikací Garageband společnosti Apple pro re-mixovou soutěž na webu společnosti Sony. Fanoušci jsou vybízeni k opětovnému mixování skladby „Nite-Runner“. Vítěze vybere přímo kapela.
° Sirius Satellite Radio věnuje celý týden Duran Duran a věnuje jim vlastní kanál Red Carpet Radio.

2008

° John Taylor se objevuje na titulní stánce lednového vydání časopisu Bass Player (USA).
° Probíhá natáčení interview pro DVD Classic Albums. O tři dny později v Bostonu natáčejí živá vystoupení pro zmiňované DVD.
° Duran Duran vystupují s „Falling Down“ na hudebním festivalu v San Remu v Itálii, 26. února.
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
°
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0034s | ↑↑ Top