Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Duran Duran in Prague

Předskokan
CARTONNAGE


Management skupiny Duran Duran vybral předskokana, který otevře jejich pražský koncert. Volba padla na pražské electro-popové duo CARTONNAGE. "Duran Duran je kapela, na které jsme vyrostli a zahrát si před nimi v pražské O2 areně je pro nás velkou výzvou a ohromnou radostí!" netají nadšení z předskokanství Vanda Choco a Armin Effenberger z Cartonnage.

Lístek na pražský koncert
Sazkaticket.cz, Ticketportal.cz


Ticket Prague 2012

Ticket Prague 2012

Duran Duran in Prague

Popová legenda DURAN DURAN se vrací do Prahy
Bestsport a.s.


Tisková zpráva: Jedna z nejúspěšnějších anglických kapel a stálice popové scény DURAN DURAN zavítá po sedmi letech opět do Prahy. V rámci svého All You Need Is Now World Tour 2012 s sebou přiveze nejen své největší hity, ale i nové skladby ze stejnojmenného aktuálního alba.Vstupenky jdou do prodeje ve čtvrtek 15. března.

DURAN DURAN
All You Need Is Now World Tour 2012
27. 6. 2012 20:00 O2 arena Praha
Vstupenky v prodeji od 15. března


Do O2 areny míří další popová legenda. Ve středu 27. června zde vystoupí stálice popové scény anglická skupina DURAN DURAN. V rámci svého All You Need Is Now World Tour 2012 zde představí své největší hity i skladby ze stejnojmenného aktuálního alba. Fanoušci se tak mohou těšit nejen na nesmrtelné hity jako Wild Boys, Rio, Girls On Film, The Reflex, A View To A Kill, Notorious, Ordinary World ale i novinky jako Girl Panic! nebo All You Need Is Now.

Kapela vyjela na světové turné krátce po vydání svého nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe zavítali členové kapely do Tichomoří, kde je v těchto dnech a týdnech čeká série koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch a úžasný ohlas od fanoušků se skupina na začátku léta vrátí do Evropy a tentokrát nemine ani Prahu.Skupina Duran Duran vznikla v anglickém Birminghamu v roce 1978 kolem klávesisty Nicka Rhodese a basisty Johna Taylora. Příští dva roky pak byly ve znamení hledání stylu a optimální sestavy. K Duran Duran v této době přichází i zpěvák Simon Le Bon a bubeník Roger Taylor, čímž vykrystalizovalo kvarteto, které s drobnými změnami hraje dodnes. V tehdejším stylu kapely můžeme rozeznat vliv soudobých hudebních směrů jako byly post punk či art pop Davida Bowieho. Směs těchto a mnoha dalších vlivů zabalená do líbivého melodického popového obalu je charakteristická i pro současnou tvorbu kapely. Název skupiny je odvozen od postavy padoucha z komiksu Barbarella, který se jmenoval Dr. Durand Durand. První album nazvané jednoduše Duran Duran, které znamenalo průnik do velkého hudebního světa, vydává skupina v roce 1981. Jen tohoto alba se prodalo na 2,5 mil. kusů. Celkem skupina vydala 13 studiových alb a prodala více jak 85 mil. hudebních nosičů. Duran Duran je rovněž držitelem řady prestižních hudebních ocenění, mj. získali dvakrát Brit Awards, dvakrát Grammy Awards a jednou MTV Video Music Award.

Jedním z klíčových faktorů úspěchu kapely bylo využití fenoménu MTV, který v první polovině osmdesátých let nabyl na síle. Důraz na vizuální stránku a výpravné klipy plné krásných žen se staly charakteristickým znakem prezentace skupiny. I proto nepřekvapí, že se v jejich nejnovějším videoklipu k písni Girl Panic! objeví hned pět supermodelek z devadesátých let – Eva Herzigová, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Yasmin Le Bon a Helena Christensen.

Spojení Duran Duran se světem filmu funguje skvěle a skladby Duran Duran tvoří hudební kulisu hned 68 filmovým či televizním titulům. Asi nejznámější filmovou skladbou skupiny je ústřední píseň A View To A Kill ke stejnojmenné bondovce. Podle posledních informací by kapela měla pracovat s producentem Markem Ronsonem, který produkoval její aktuální album All You Need Is Now, i na ústřední písni k připravované bondovce Skyfall.

Vstupenky na pražský koncert v cenách od 890,- Kč jsou v prodeji na terminálech SAZKA od čtvrtka 15. března, od pátku 16. března do 25. června je možná i jejich rezervace na www.sazkaticket.cz. Variabilnost nastavení nejmodernější víceúčelové arény ve střední Evropě umožní přiblížit podium blíže k tribunám a zintenzivní tak kontakt kapely s fanoušky. Kvůli tomuto nastavení bude kapacita koncertu snížena na cca 7000 návštěvníků.

12. 3. 2012, o2arena.cz

Další z větší části převzaté zprávy najdete také na těchto odkazech:
 • musicserver.cz
 • lidovky.cz
 • muzikus.cz
 • megaaktuality.cz
 • metro.cz
 • koule.cz
 • tyden.cz
 • praha.idnes.cz
 • ceskenoviny.cz
 • taktovka.cz
 • novinky.cz


 • Duran Duran in Prague

  Duran Duran rozduní Prahu
  ČT24


  ČT24: Praha - Jedna z nejúspěšnějších anglických popových kapel 80. let Duran Duran zavítá po sedmi letech opět do Prahy. V rámci svého letošního turné All You Need Is Now v O2 areně nabídne nové skladby ze stejnojmenného alba, ale i své největší hity, mezi kterými nebudou podle pořadatelů chybět skladby jako Wild Boys, Rio, Girls On Film, The Reflex, A View To A Kill, Notorious či Ordinary World.

  "Variabilnost nastavení víceúčelové arény umožní přiblížit pódium blíže k tribunám a zintenzivní tak kontakt kapely s fanoušky. Kvůli tomuto nastavení bude kapacita snížena na přibližně 7 000 návštěvníků," upozornil Jaroslav Svoboda za pořádají společnost Bestsport. Vstupenky v cenách od 890 korun budou v prodeji od 15. března.

  Duran Duran vyjeli na světové turné krátce po vydání svého nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe přijeli členové kapely na série koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch se skupina na začátku léta vrátí do Evropy.  Na albu All You Need is Now, které vyšlo na konci roku 2010, si podle hudebních odborníků skupina sice částečně zachovává svou tradiční hudební image, zároveň ale chce nabídnout i něco bližšího mladším generacím. "Všichni jsme chtěli, aby ta nahrávka byla trochu experimentálnější. Chtěli jsme se znovu spojit s fanoušky v prostoru, o kterém si skupina a producent Mark Ronson myslí, že by měl být náš. A to je přesně tenhle typ moderní syntetické, taneční, experimentální, popové hudby," uvedl zpěvák Simon Le Bon.

  Duran Duran se v Praze představili v roce 2005, kdy rozezpívali téměř zaplněnou Sportovní halu (dnes Tipsport arena) na holešovickém Výstavišti. Kapela, pojmenována podle zloducha ze slavného komiksu a kultovního filmu Barbarella, zahrála své hity i písně z tehdy aktuálního alba Astronaut.

  Birminghamská skupina Duran Duran patřila na počátku 80. let mezi komerčně nejúspěšnější soubory. Svou pozici si udržela deset let, byť na konci už z původního kvintetu zůstalo jen trio. První album nazvané jednoduše Duran Duran, které znamenalo průnik do velkého hudebního světa, vydala v roce 1981. Celkem skupina vytvořila 13 studiových alb a prodala přes 85 milionů hudebních nosičů. Získala za ně mimo jiné dvě ceny Brit Awards a dvě Grammy.

  13. 3. 2012, ČT24

  Duran Duran in Prague

  Staří romantici Duran Duran se vracejí do Prahy
  Centrum.cz


  aktualne.centrum.cz: Jedna z nejúspěšnějších anglických popových kapel 80. let Duran Duran zavítá po sedmi letech opět do Prahy. V rámci turné All You Need Is Now nabídne 27. června v O2 areně své největší hity, ale i skladby ze stejnojmenného alba, po kterém je šňůra pojmenována.

  Je to první deska, kterou klasikové nové vlny natočili pro vlastní nezávislou značku Tapemodern; o produkci se postaral Mark Ronson a byl z toho nečekaný úspěch u recenzentů. Nahrávka vyšla na sklonku roku 2010 jako download a v březnu 2011 coby fyzický nosič.

  "Všichni jsme chtěli, aby nahrávka byla trochu experimentálnější. Chtěli jsme se znovu spojit s fanoušky v prostoru, o kterém si skupina a producent Mark Ronson myslí, že by měl být náš. A to je přesně tenhle typ moderní syntetické, taneční, experimentální, popové hudby," uvedl zpěvák Simon Le Bon.

  Kapacita pražské haly bude snížena na přibližně 7000 návštěvníků, podle pořadatelů kvůli tomu, aby se pódium přiblížilo k tribunám. Vstupenky v cenách od 890 korun budou v prodeji od 15. března. Duran Duran se v Praze představili v roce 2005 na holešovickém Výstavišti.

  Návrat britských popových klasiků Duran Duran potvrdil i loňský koncert z losangeleského Mayan Theatre přenášený zdarma přes portál YouTube. O vizuální stránku se postaral filmový divotvůrce David Lynch.

  Komu byla hudba málo, mohl si užít některé z nových interaktivních funkcí. Zvolit alternativní kameru, sledovat hladinu popularity koncertu na sociálních sítích; nebo dokonce posílat svoje fotografie, z nichž Lynch vytvářel během koncertu koláže.

  Vystoupení bylo součástí rámci projektu Unstaged, který nabízí vystoupení popových hvězd. Jako první z New Yorku do celého světa zahráli Arcade Fire a jejich přenos režíroval Terry Gilliam.

  Kapela vznikla kolem klávesisty Nicka Rhodese a basisty Johna Taylora. Poté se přidal bubeník Roger Taylor a zpěvák Simon Le Bon. První album nazvané jednoduše Duran Duran vydala v roce 1981. Někdejší novoromantičtí krasavci s hity jako Rio, Hungry Like the Wolf nebo Wild Boys svými videoklipy oslovili první generaci diváků MTV.

  Hvězdnou pozici si kapela pojmenovaná podle zloducha z komiksu a kultovního filmu Barbarella udržela deset let, byť na konci už z původního kvintetu zůstalo jen trio. Celkem vytvořila 13 studiových alb a prodala přes 85 milionů nosičů.

  Jejich důraz na vizuální složku se projevil i v časté spolupráci a filmaři. Asi nejznámější je jejich song pro bondovku Vyhlídka na vraždu. Hit napsaný společně se skladatelem Johnem Barrym v roce 1985 dobyl číslo jedna na americkém žebříčku; žádné jiné skladbě z bondovek se to nepodařilo.

  Na kontě má ovšem méně slavná prvenství. Jejich album Thank You z roku 1995 se umístilo na prvním místě žebříčku nejhorších alb všech dob, který sestavil britský hudební časopis Q. Jde o sbírku coververzí, kterými Duran Duran vzdali poctu skupinám, jež je prý inspirovaly.

  Obsahuje mimo jiné coververze Perfect Day od Lou Reeda, Watching The Detectives od Elvise Costella či 911 is a Joke od Public Enemy. Novovlnný přehoz, který přes ně přehodili, jim tehdy evidentně nepomohl - dnes by to ovšem možná bylo jinak.

  13. 3. 2012, centrum.cz

  © 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0038s | ↑↑ Top