Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Paper Gods (2013-2015)

PAPER GODS
(c) 2015 Warner Bros. Records


7.LEDNA 2013: Kapela si právě dělá delší přestávku - Simon, John a Roger jsou všichni stále na dovolené - ale nejvíce vzrušující zpráva je, že se celá pětka (včetně Doma Browna) chystá během března opět do studia a dokonce opět s producentem Markem Ronsonem. Po dlouhé a zasloužené přestávce, jsou členové kapely nadšeni nejen z opětovného psaní a nahrávání, ale také z další spolupráce s Markem. Celá kapela se shoduje, že Mark je ideální producent i pro chystané nové album, protože všichni byli jednomyslně spokojeni s albem posledním - All You Need Is Now.

23.DUBNA 2013: Duran Duran jsou společně s Markem Ronsonem opět ve studiu a pracují na společné nové desce. Podle fotek z dd.com jsou ve velmi dobré náladě.

27.KVĚTNA 2013: Tak to vypadá, že se Duran Duran věnují novému albu s nadšením. Úspěch posledního alba "All You Need Is Now" je tou správnou hnací silou a inspirací ... myslím, že můžu mluvit za vás za všechny ... MOC SE TĚŠÍME :-)

13.ÚNORA 2014: Tento týden Duran Duran nahrávali se sbory Voce Chamber Choir a London Youth Chamber Choir pod vedením hudebního ředitele Suzi Digbyho. Oba sbory se sešly v pondělí večer se členy kapely a nahrály vokály na několik nových písní Duran Duran. Tato session se konala v kostele Svatého Gabriela v Pimlicu. Zpěv těchto sborů je podle Duran Duran přesně to, co pro své nové album hledali. (info: duranduran.com)

23.DUBNA 2014: Duran Duran potvrdili svojí spolupráci s Johnem Frusciantem. John Fruscianto přidal několik svých nápadů k novým skladbám Duran Duran. Skladby se k němu dostaly přes internet až do Kalifornie a spolupráci s ním si Duran Duran pochvalují. Podle kapely jeho kytary zní skvěle. John Anthony Frusciante (* 5. března 1970, New York) je americký kytarista a bývalý člen kalifornské skupiny Red Hot Chili Peppers. Info v angličtině na duranduran.com.

13.ČERVENCE 2014: Duran Duran by rádi vydali nové album na jaře 2015 a první singl z nového alba chtějí pustit do éteru ještě před koncem tohoto roku. Podle Nicka Rhodese mají tři kandidáty na singl. Za mixážní pult usedl Spike Stent a v létě se ve studiu objeví i producent Nile Rodgers a svou "funky" stopu by měl zanechat v několika skladbách. Info: duranasty.com.

21.ČERVENCE 2014: Na oficiálních stránkách Duran Duran se objevily nové fotky ze studia, z natáčení nového alba ... tak se pokochejte :-) Info: duranduran.com.

10.SRPNA 2014: Tak a je to tady. Nile Rodgers je ve studiu s Duran Duran a Markem Ronsonem ...

15.SRPNA 2014: Tak to je sakra zajímavá sešlost ... na novém albu Duran Duran spolupracují Joshua Blair, Simon, Nile Rodgers, Nick, Mark Ronson, Mr Hudson, John & Roger ...

10.ŘÍJNA 2014: Duran Duran jsou zpátky ve studiu a pokračují na přípravě nového alba, jehož vydání je naplánováno na první polovinu příštího roku.

14.LISTOPADU 2014: Podle slov Nicka Rhodese (pro Katy's Kafe) vyjde album i singl někdy v roce 2015. Zřejmě vystoupí i na několika koncertech, ale zatím stále hledají způsoby, jak k tomu všemu přistoupit, jak s tím vším naložit. Vše se uvidí v následujících několika měsících. Podle Nicka většinou nic nefunguje tak, jak si naplánují a jako příklad uvádí videoklip k singlu "Girl Panic!", který vyšel příliš dlouho po uvolnění skladby jako singlu do rádií.
Kapela stále nemá název (ani pracovní) pro své nové album. Nick prozradil jen název jedné nové skladby - "Sunset Garage". Nile Rodgers, který se objevil na krátký čas ve studiu společně s Duran Duran, přispěl svými nápady na 3 skladby, ze kterých se dvě určitě objeví na novém albu. Zdá se, že největší radost ze spolupráce je s Mr.Hudsonem. Na nové album přinesl mnoho nového, různorodého ... více, než kdokoliv jiný. Jedna skladba je ve stylu hudby z Kalifornie 70-tých let, jiná připomíná začátky Talking Heads a jiná nese stopy hip hopu. Mr.Hudson je opravdu všestraný hudebník.

7.BŘEZNA 2015: Novinky přímo od Duran Duran (Katy's Kafe):
- kapela má zřejmě už vymyšlený název nového alba (zatím samozřejmě tajný)
- více než 3/4 nového alba je těsně před dokončením
- září 2015 je velmi reálné datum vydání nového alba
- nové skladby určitě nezaznějí na žádném z letních festivalů a my je uslyšíme až vyjdou na albu, určitě ne dříve
- na turné kapela vyjede v roce 2016

23.BŘEZNA 2015: Zpěvačka Kiesza společně se Simonem, Mr.Hudsonem a J.Blairem (ve studiu v Severním Londýně) nahrála vokály k nové skladbě Duran Duran s názvem "Last Night In The City".

27.BŘEZNA 2015: Warner Bros. Records (WBR) dnes potvrdili, že podepsali smlouvu na nové album s Duran Duran.
V článku marketwired.com se objevila informace, že prvním singlem z nového alba bude skladba s názvem "Pressure Off", na které se společně s Duran Duran podílí také zpěvačka Janelle Monáe.

29.BŘEZNA 2015: Premiéra nového singlu Duran Duran "Pressure Off" proběhla na akci "Live In The Vineyard" v Napa!!! Skladbu pustil DJ, který se staral o hudbu.

14.DUBNA 2015: Simon LeBon potvrdil v telefonickém rozhovor pro kiddnation.com vydání nového singlu "Pressure Off" v květnu 2015 !!!!

11.ČERVNA 2015: Objevilo se několik datumů. Zatím neoficiálně by měl nový singl 'Pressure Off' vyjít 4.7.2015 a nové album s názvem 'Paper Gods' 11.9.2015. Podle dostupných informací se v pondělí 15.6. objeví tisková zpráva a snad všechny tyto pro nás důležité informace potvrdí.

11.ČERVNA 2015: - dnes kolem 3.hodiny ráno odcházeli Nick a Spike ze studia a měli dokončený mix nového alba - Nick pracuje s Joshem na dokončení bonusové skladby. Nejsou si jisti, jaká jí čeká budoucnost, ale byla mezi adepty na album, takže jí dodělávají se vším všudy
- dnes o půlnoci musí být album kompletně dokončeno
- na albu se objeví skladby, na kterých skupina pracovala tak usilovně jako nikdy před tím v celé kariéře. Jiné byly hotové velmi rychle a příliš se od původního nápadu neliší.
- Nick si myslí, že 'Pressure Off' by mohli zahrát už na festivalu 20.6., ale nic neslibuje, každopádně příští týden mají v plánu zkoušet nějaký nový materiál
- promo nového alba začalo, jak řekl Nick: "Vlak opustil stanici."

12.ČERVNA 2015: Vypadá to, že bylo odtajněno 5 názvů nových skladeb z připravovaného alba Duran Duran:
Pressure Off
Kill Me With Silence
What Are The Chances
Last Night In The City
Paper Gods

16.ČERVNA 2015: Seznam nových skladeb? (stále neoficiálně):
Paper Gods (feat. Mr.Hudson)
Last Night In City (feat. Kiesza)
You Kill Me With Silence
Pressure Off (feat. Janelle Monáe a Nile Rodgers)
Face For Today
Danceophobia
What Are The Chances?
Sunset Garage
Change The Skyline (feat. Jonas Bjerre)
Butterfly Girl
Only In Dreams
The Universe Alone

12.ČERVNA 2015: Vypadá to, že bylo odtajněno 5 názvů nových skladeb z připravovaného alba Duran Duran:
Pressure Off
Kill Me With Silence
What Are The Chances
Last Night In The City
Paper Gods

19.ČERVNA 2015: Z českého internetu, musicserver.cz: Legendární britská kapela Duran Duran opětovně prozradila další střípky o novém albu. Poté, co začátkem jara čtveřice ohlásila natáčení čtrnácté studiovky, jsou tu další informace, které budou pro fandy jistě dostatečným lákadlem pro její koupi.
Duran Duran - Paper GodsNovinka se bude jmenovat "Paper Gods" a na evropském trhu se objeví jedenáctý zářijový den. Američtí fanoušci tentokrát trošku ostrouhají, za velkou louží bude ke koupi až o týden později. Na sociálních sítích se již objevil i předběžný přebal alba, na který se můžete podívat vlevo. O dost dřív se dočkáme pilotního singlu, kterým bude song "Pressure Off" s hostující Janelle Monáe.
Těch hostů bude mít "Paper Gods" ale mnohem víc. Již nějakou dobu je známo, že za produkcí desky budou stát Mark Ronson a Nil Rodgers a že koproducentem se stal mimo jiné i Mr Hudson. V nových písních uslyšíme například zpěvačku Kieszu a kytaristu Johna Fruscianta, čerstvě zveřejněnými posilami je i herečka Lindsay Lohan nebo houslista Davidé Rossi.

19.ČERVNA 2015: Dnes byl uvolněn v digitální podobě singl 'Pressure Off'. Na netu najdete několik možností, jak si skladbu zakoupit. Já vám můžu trochu usnadnit hledání: Google Play. K poslechu je k dispozici na rdio.com

29.ČERVNA 2015: Nové album Duran Duran "Paper Gods" vyjde ve 4 různých verzích:
- standard 12-track CD a jako download
- deluxe 15-track CD a také download (obsahuje 3 bonusy)
- standard 12-track na 2LP
- limited edition deluxe LP box set od Vinyl Factory

9.ČERVENCE 2015: V USA vychází nové album Paper Gods o týden dříve než bylo v plánu... bude to jako v Evropě a to 11.září 2015.

14.SRPNA 2015: Duran Duran postupně uvolňují nové skladby z připravovaného alba. K pilotnímu singlu "Pressure Off" se přidávají titulní "Paper Gods" a skladba "You Kill Me With Silence".23.SRPNA 2015: Z českého internetu, ireport.cz: Duran Duran potěší fanoušky novým studiovým materiálem už 11. září. Na desku Paper Gods si přitom pozvali řadu zajímavých hostů. A aby byla propagace co nejvýraznější, sypou Britové singl za singlem. Už čtvrtou zveřejněnou písničkou je What Are The Chances.
Nová deska Duran Duran slibuje pár zajímavých spoluprací. Paper Gods je už čtrnáctým řadovým albem legendárních Duran Duran. V základní edice nabídne 12 nových písniček, na nichž se podílelo mnoho zajímavých hostů. Už v prvním singlu Pressure Of to byli Nile Rodgers a Janelle Monáe, tracklist ale odhaluje, že se ve studiu objevili i Mr. Hudson, Kiesza nebo třeba herečka Lindsay Lohan.
Čerstvě zveřejněná skladba What Are The Chances je už čtvrtou ochutnávkou a patří k těm pomalejším, tklivějším a melodičtějším. Vizuální stránka audia s papírovými obrázky přímo souvisí s přebalem alba, na němž najdou budoucí majitelé zmrzlinu, tygra nebo ženskou siluetu.

28.SRPNA 2015: Duran Duran postupně uvolňují další a další skladby z připravovaného alba. Jako čvrtá a pátá v pořadí jsou "What Are The Chances?" a "Last Night In The City".4.ZÁŘÍ 2015: Vypadá to, že Duran Duran dnes začali konečně natáčet video k singlu "Pressure Off" ... režie se ujal Nick Egan, který v minulosti režíroval např. klip k singlu "Ordinary World". (Info: duranduran.com)

8.ZÁŘÍ 2015: Celé album k poslechu? Tu možnost nám dnes dali Duran Duran ještě před vydáním ... přes webovou stránku pitchfork.com.

11.ZÁŘÍ 2015:
Paper Gods is here

11.ZÁŘÍ 2015: "Paper Gods" nabízí v ČR např. Bontonland... bohužel dnes podle jejich webových stránek, mají k dispozici na svých pobočkách jen 23 ks !!! ... a všechny v Praze na Václavském náměstí ... online je možné koupit album okamžitě, jen si samozřejmě počkáte, než vám ho pošta doručí.

© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0004s | ↑↑ Top