Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

2022

2022-12-24 | Pohodové Vánoce


Merry Christmas

2022-12-17 | A Hollywood High

V neděli 18. prosince budou fanoušci po celém světě moci zažít exkluzivní "střešní" show Duran Duran, natočenou v Los Angeles, spolu s dříve nezveřejněnými archivními záběry a bonusovými rozhovory z pohodlí jejich domova prostřednictvím jednoduchého, ale prémiového zážitku s vysokým rozlišením prostřednictvím Veeps.com nebo aplikace Veeps v Apple TV, Roku, iOS a Android, do 2. ledna 2023. (duranduran.veeps.com)

2022-12-16 | This Christmas Time

Na nové skladbě This Christmas Time na podporu boje proti rakovině, se podílela řada rockových legend, zpěváků a herců!
Ozzy Osbourne vypráví dojemný úvod na začátku skladby a Noddy Holder končí píseň, která všem přeje veselé Vánoce.
Píseň byla nahrána v Abbey Road Studios a podílel se na ní kytarista Andy Taylor z Duran Duran, který nedávno odhalil svou vlastní bitvu s rakovinou, bubeník Nick Mason z Pink Floyd, hlavní zpěvák Casi Wyn, Nick Lloyd Webber, Polly Wiltshire na viole a zpěvák Reebz. Herečka a zpěvačka Samantha Womack, která také nedávno sdílela svou rakovinnou cestu, poskytuje doprovodné vokály, stejně jako poprvé zpěvačka Niny Lopesová, velvyslanec pro důvěru povědomí o rakovině. Píseň byla vyrobena a mixována Mattem Bondem, který také hrál na basovou kytaru. (thecancerplatform.com)

2022-12-15 | New Year's Eve

Duran Duran potvrdili účast na akci New Year's Eve na Times Square v New Yorku, 31. prosince 2022. Podle dostupných informací, odehrají směsici jejich klasických hitů těsně před půlnocí.

2022-12-14 | Adam Lambert

Adam Lambert připravuje album plné cover verzí. Posledním známým počinem je cover verze skladby Ordinary World od Duran Duran. (billboard.com)

2022-12-08 | Warren Cuccurullo 66


Warren Cuccurullo 66

2022-11-06 | Skupina Duran Duran vstoupila do síně slávy

Do Rokenrolové síně slávy za rok 2022 byli během sobotního galavečera v Microsoft Theatre uvedeni členové britské skupiny Duran Duran. Kapela, která vznikla v roce 1978, se měla po delší době sejít v původní sestavě na jednom podiu, ovšem pro ocenění si do Los Angeles přiletěli osobně pouze čtyři hudebníci z původní pětičlenné sestavy. Zdravotní stav bývalého kytaristy kapely Andyho Taylora mu neumožňoval účast.

Během úvodního projevu během 37. ročníku ceremoniálu frontman kapely Simon Le Bon publiku sdělil prostřednictvím dopisu od Taylora, že se akce bohužel nemohl účastnit osobně kvůli neúspěšné léčbě metastatické rakoviny prostaty ve čtvrtém stadiu. Ocenění tak převzali pouze zbylí členové Nick Rhodes, John Taylor, Roger Taylor a zmiňovaný Simon Le Bon.

Britský kytarista v dopise uvedl, že by cestou do Los Angeles posouval své momentální hranice, jak fyzicky, tak duševně a zároveň uvedl, jak moc je pyšný na své čtyři ‚bratry‘.

„Milujeme Andyho vroucně. Nebudu tady stát a brečet, myslím, že by to bylo nevhodné, ale mám z toho takové pocity,“ sdělil Le Bon novinářům v zákulisí.

Andy Taylor působil kromě kapely Duran Duran i ve skupině The Power Station, ale věnoval se i sólové dráze, kdy doprovázel na kytaru například Roda Stewarda, Roberta Palmera, Paula Rodgerse a řadu dalších umělců. (Dagmar Plecháčová, super.cz)

2022-11-06 | Rokenrolová síň slávy přijala další hvězdy

Při slavnostním uvedení do rokenrolové síně slávy zahráli v sobotu večer v Los Angeles nově ocenění hudebníci včetně britské skupiny Duran Duran, zpěváka Lionela Richieho nebo kapely Eurythmics se zpěvačkou Annie Lennoxovou.

Jména umělců, kteří se letos do síně slávy zařadili, jsou známá už od května. Jsou mezi nimi i rapper Eminem, country zpěvačka Dolly Partonová nebo skupina Judas Priest.

Publikum v sále bouřilo už při prvním vystoupení, které obstarala kapela Duran Duran. Na pódiu ji uváděl herec Robert Downey, který její tvorbu označil slovy „skvělá a promyšlená zábava“. Zazněly například hity Girls on Film, Hungry Like the Wolf či Ordinary World a zpěvák Simon Le Bon divákům řekl, že skupina vždy chtěla, aby se lidé díky její hudbě cítili lépe.

„Jeho písničky tvoří soundtrack mého života,“ řekl při představování Lionela Richieho Lenny Kravitz. Richie pak zazpíval skladby Hello nebo Easy, během které se na pódiu nečekaně objevil i kytarista Dave Grohl z Foo Fighters.

Dave Stewart z Eurythmics představil svou kolegyni Annie Lennoxovou jako jednu z nejschopnějších interpretek, zpěvaček a skladatelek všech dob. Dojatá zpěvačka pak zazpívala například hity Sweet Dreams nebo Missionary Man.

Do rokenrolové síně slávy mohou být umělci uvedeni 25 let po vydání svého prvního singlu. O tom, komu se dostane tohoto prestižního ocenění, rozhoduje více než 1000 umělců, historiků a profesionálů z hudebního průmyslu. (idnes.cz)

2022-11-05 | Dopis od Andyho Taylora

Andy Taylor, který byl dnes večer v Los Angeles uveden do Rock and Roll Hall of Fame s Duran Duran, se kvůli nemoci nemohl zúčastnit ceremoniálu. Kapela potvrdila jeho nepřítomnost přečtením částí dopisu, který napsal na památku této příležitosti.

Níže naleznete celý Andyho dopis.

Milý Simone, Johne, Rogere, Nicku, moji přátelé
Chtěl jsem vám poslat osobní vzkaz, abych vám všem předal svou upřímnou úctu za to, co byla úžasná kariéra, a také se podělil o to, co se mi stalo.
Za prvé, mohu říci, jaká byla absolutní čest být nominován, natož být uveden do RRHOF. Neexistuje nic, co by se blížilo takovému uznání. Jsem hrdý na vše, čeho jsme společně dosáhli, a na způsob, jakým jste pokračovali. Jako kytarista v progresivní kapele z dob syntezátorů na počátku osmdesátých let, doslova ode dne, kdy jsem potkal Nicka, Johna, Simona a Rogera, skutečně oceňovali přínos poněkud hlučného, ??všestranného severského spratka. Všichni jsme vyrostli na stejných vinylových deskách a živých koncertech, od Davida Bowieho po Roxy Music, The Sex Pistols a samozřejmě CHIC. Mohl jsem jít na všechna ta místa jako hráč a vyvinul jsem hybridní kytarový styl, který se hodil k tomuto úžasnému konceptu KAPELY…
Miloval jsem chodit do studia a nahrávat náš materiál; nikdo jiný nezněl jako my. Byli jsme zralí na to, abychom absorbovali to, co bylo uměním analogového nahrávání, ale s nějakým jiným kitem byla Nickova umná posedlost syntezátorovou technologií něco, co jsem nikdy předtím neviděl a byl jsem seznámen s vrstvami. Protože jsme se instinktivně trefili do správné podoby, vyvinuli jsme se velmi rychle a napsali RIO jako naše druhé album s důvěrou, kterou inspiroval náš velmi raný úspěch s 'Girls On Film' a 'Planet Earth'.
Můžete snít o tom, co se nám stalo, ale zažít to na vlastní kůži jako kamarádi bylo neuvěřitelné.
Rád bych poděkoval každému z mých bratrů v této skvělé kapele.

Moje rodina: moje neuvěřitelně rozumná manželka, po 40 letech - Tracey - moje úžasné děti, Andy, Georgie, Bethy a Izzy, nezapomínám na mého vnuka Albieho, který pravděpodobně poslouchá online nebo na Fortnite!!!
Ti co v nás věřili: Paul a Michael Berrowovi, Dave Ambrose, Terry Slater, Rob Hallett.
Producenti: Colin Thurston, Alex Sadkin, Bernard Edwards a Nile Rodgers – také jsem opravdu rád pracoval s Markem Ronsonem – obzvláště obdivuji „All You Need Is Now“.
Děkuji také Merckovi, Andrewovi a Wendy.

Teď k té špatné krvi, dobrá zpráva je, že žádná neexistuje, jen čistá láska a respekt ke všemu, co jsme napsali, nahráli a společně dosáhli. Jaký to má smysl? Tuto 44letou věc s názvem „Duran Duran“ nelze zastavit.

A teď k tomu, proč tu nejsem:
Před více než 4 lety mi byla diagnostikována metastatická rakovina prostaty 4. stupně. Mnoho rodin zažilo tuto nemoc a my nejsme jiní; takže mluvím z pohledu rodinného muže, ale s hlubokou pokorou ke kapele, k největším fanouškům, které skupina může mít, a k tomuto výjimečnému ocenění.
Mám lékařskou péči, která mi až donedávna umožňovala jen tak houpat. I když můj současný stav není bezprostředně život ohrožující, neexistuje žádný lék. Nedávno jsem byl v pořádku po nějaké velmi sofistikované léčbě prodlužující život, to bylo asi před týdnem, kdy jsem utrpěl neúspěch, a navzdory výjimečnému úsilí mého týmu jsem musel být upřímný v tom, že fyzicky i psychicky posouvám své hranice.
Nic z toho však nemusí a ani by nemělo ubírat na tom, čeho tato kapela (se mnou nebo beze mě) dosáhla a udržela 44 let. Měli jsme privilegovaný život, byli jsme trochu nezbední, ale opravdu milí, trochu košilatí, ale velmi dobře oblečení, trochu plní sami sebe, protože jsme měli hodně co dát, ale jak už jsem mnohokrát řekl, když cítíte toho kolektivního, instinktivního, spřízněného ducha kreativity smíchaného s ambicemi, vyzbrojeného super cool partou fanoušků, no co by se mohlo pokazit?
Je mi to opravdu líto a jsem velmi zklamaný, že jsem to nezvládl. Nechť není pochyb, že jsem byl z celé věci nadšený, dokonce jsem si koupil novou kytaru s tím zásadním šmrncem!

Jsem tak velmi hrdý na tyto čtyři bratry; Jsem ohromen jejich trvanlivostí a mám obrovskou radost z přijetí tohoto ocenění. Často jsem pochyboval, jestli ten den přijde. Jsem si jistý, že jsem sakra rád, že jsem poblíž, abych viděl ten den.

S láskou
AT
(dd.com)

2022-11-05 | Rock & Roll Hall Of Fame

Navzdory letům, rok 2022 byl prvním rokem nominace Duran Duran do Rock & Roll Hall of Fame a jejich fanoušci se ukázali v úžasném světle. Novoromantici vyhráli hlasování pro fanoušky rozdílem třídy s téměř 934 000 hlasy - o 250 000 více než umělec číslo dva v hlasování, Eminem.

Předávání cen:
Induction by Robert Downey Jr.
Girls on Film
Hungry Like The Wolf
Ordinary World
Award Acceptance Speeches by 4 members

2022-11-02 | Set list - Highland

SET LIST - Yaamava' Theater, Highland, CA, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Come Undone, Give It All Up, Lonely In Your Nightmare / Superfreak, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Planet Earth, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Psycho Killer, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-10-31 | Set list - Las Vegas

SET LIST - Wynn, Las Vegas, NV, USA: Night Boat, Hungry Like The Wolf, Invisible, Paint It Black, Union Of The Snake, Love Voodoo, Ghost Town, Secret Oktober, Lonely In Your Nightmare, Superfreak, Supernature, Planet Earth, Shadows On Your Side, Friends Of Mine, Careless Memories, Spellbound + A View To A kill, Psycho Killer, Wild Boys. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-10-30 | Set list - Las Vegas

SET LIST - Wynn, Las Vegas, NV, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Planet Earth, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-10-27 | Simon Le Bon 64


Simon Le Bon 64

2022-10-14 | Medazzaland (25. výročí)

Před 25 lety vyšlo 9. studiové album "MEDAZZALAND". Duran Duran o něm mimo jiné říkají:
Je to jméno místa, ale ne fyzické místo. Další stav mysli. Medazzaland... povrch může být oslnivý, ale tma, smutek a podivnost se skrývají pod ním... buď to miluješ, nebo ho nenávidíš... některé skladby se zabývají vážnými situacemi s reálnými lidmi z našeho okolí... chaos byl tématem alba...

Medazzaland Medazzaland Medazzaland Medazzaland

CD: 1997 US (Capitol; CDP 7243 8 33876 2 5)
3:49 Medazzaland
4:40 Big Bang Generation
5:16 Electric Barbarella
4:16 Out Of My Mind
3:26 Who Do You Think You Are
2:25 Silva Halo
5:10 Be My Icon ... tato píseň je o posedlosti, o které ví Duran Duran hodně
4:16 Buried In The Sand ... skladba o odchodu Johna Taylora z Duran Duran
4:07 Michael You‘ve Got A Lot To Answer For ... skladba napsaná pro Michaela Hutchence, těsně před jeho smrtí
3:39 Midnight Sun
4:37 So Long Suicide ... píseň o smrti Kurta Cobaina
3:05 Undergoing Treatment

2022-09-20 | Record Store Day

Duran Duran – Live at Hammersmith '82; Limitovaná edice (4500 ks) na 2LP, zlatém vinylu.
V roce 1982 kapela nahrála a natočila jeden ze svých tří londýnských koncertů v Hammersmith Odeon. Tato zlatá dvojitá vinylová edice obsahuje živá vystoupení hitů Duran Duran – "Rio", "Hungry Like The Wolf" a "Girls on Film" – plus fanoušky oblíbený cover písně Steva Harleyho a Cockneyho Rebela "Make Me Smile (Come Up and See Me)".
Toto vydání je exkluzivní vydání Record Store Day, které bude k dispozici 25. listopadu 2022.

2022-09-18 | Future Past - The Complete Edition

Album Duran Duran Future Past z roku 2021 bude znovu vydáno v listopadu jako dvojitý vinylový balíček nazvaný "The Complete Edition". Nová "Complete Edition" nabízí všech 16 skladeb z japonského CD rozložených na dvou vinylových deskách. První LP je červená, zatímco druhá je zelená. Balíček gatefold obsahuje novou stříbrno-šedou verzi obalu a obsahuje také dvě umělecké brožury 12 "x 12". Future Past: Kompletní edice na 2LP bude vydána 25. listopadu 2022. Předobjednat můžete zde.

Future Past - The Complete Edition

LP 1 (RED)
Side A
INVISIBLE
ALL OF YOU
GIVE IT ALL UP (feat. Tove Lo)
ANNIVERSARY

Side B
FUTURE PAST
VELVET NEWTON
BEAUTIFUL LIES
TONIGHT UNITED

LP 2 (GREEN)
Side C
WING
NOTHING LESS
LAUGHING BOY
HAMMERHEAD (feat. Ivorian Doll)

Side D
INVOCATION
MORE JOY! (feat. CHAI)
FIVE YEARS
FALLING (feat. Mike Garson)

2022-09-11 | Set list - Los Angeles

SET LIST - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Five Years, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-09-10 | Set list - Los Angeles

SET LIST - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Anniversary, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Five Years, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-09-09 | Medazzaland 25

"Medazzaland" má v rozsáhlé diskografii Duran Duran velmi neobvyklou pozici. Nahrávka totiž vyšla jen v Americe a Japonsku, pro evropský trh tehdy nebyla vůbec dostupná. Z ní vybraný singl "Electric Barbarella" se objevil jen na hitové rekapitulaci "Greatest", která vyšla v roce 1998 (tedy o rok později). Nové vydání tohoto alba k jeho pětadvacátému výročí tak nelze zcela brát jako reedici, ale spíše jako první oficiální celosvětovou emisi.
Nick Rhodes a Simon Le Bon tehdy "Medazzaland" shodně popisovali jako experimentální art-rockovou desku. Ta však promarnila potenciál návratu těchto Britů do povědomí, kterého si užívali v éře okolo nezapomenutelné kolekce "The Wedding Album" a které pak utlumili sbírkou předělávek "Thank You". Baskytarista John Taylor v době natáčení opustil zbytek skupiny a objevuje se tak pouze ve čtyřech skladbách, které s ostatními členy natočil předtím.
Řadovku provázely na singlech vydané "Out Of My Mind" (ta našla místo i na soundtracku filmu "Svatý" režiséra Phillipa Noyce) a již zmíněná "Electric Barbarella". Její nové vydání do obchodů doputuje v pátek 14. října, fyzicky bude k dispozici na cédéčkách a prvně i na vinylu. Tato edice bude vylisována na dvojvinylu neonově růžové barvy. Na streamingových platformách pak navíc dohledáte song "Ball And Chain", který byl jediným bonusem pro japonskou verzi.
Kromě "Medazzaland" se dolisování dočkala hned čtveřice alb z katalogu Duran Duran. Nově jsou tedy k mání "Pop Trash", comebacková "Astronaut", "Red Carpet Massacre" (produkovaná Timbalandem) a skvělá "All You Need Is Now", stvořená v producentské režii Marka Ronsona. (Info musicserver.cz).

2022-09-09 | Set list - Los Angeles

SET LIST - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Five Years, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-09-07 | Set list - Phoenix

SET LIST - Footprint Center, Phoenix, AZ, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Anniversary, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Union Of The Snake, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Beautiful Lies, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-09-04 | Set list - San Francisco

SET LIST - Chase Center, San Francisco, CA, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, All Of You, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Union Of The Snake, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-09-03 | Set list - Las Vegas

SET LIST - Wynn, Las Vegas, NV, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Anniversary, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Union Of The Snake, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Beautiful Lies, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-09-01 | Set list - Las Vegas

SET LIST - Wynn, Las Vegas, NV, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, All Of You, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Union Of The Snake, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-30 | Set list - Ft. Worth

SET LIST - Dickies Arena, Ft. Worth, TX, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, All Of You, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Union Of The Snake, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-28 | Medazzaland 25

14. října 2022 si připomínáme 25. výročí devátého studiového alba Duran Duran Medazzaland a na oslavu bude album oficiálně vydáno na vinylu vůbec poprvé. Tento speciální výroční balíček bude lisován na 180g neonově růžovém vinylu a bude obsahovat 20 stránkový booklet s exkluzivními uměleckými díly. (Info: dd.com)

Medazzaland 25

2022-08-26 | Set list - Columbus

SET LIST - (Wonderbus Festival), Columbus, OH, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-25 | Set list - New York

SET LIST - Madison Square Garden, New York, NY, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Anniversary, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Union Of The Snake, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-23 | Set list - Columbia

SET LIST - Merriweather Post Pavilion, Columbia, MD, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Anniversary, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-22 | Set list - Toronto

SET LIST - Budweiser Stage, Toronto, ON, Kanada: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Anniversary, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-20 | Set list - Chicago

SET LIST - United Center, Chicago, IL, USA: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, Anniversary, Notorious, A View To A Kill, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Careless Memories, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-08-14 | All Of You 12"

Duran Duran oznámili limitované 12" vinylové vydání 'ALL OF YOU' (EROL ALKAN EXTENDED REWORK), které vyjde 14. října a je k dispozici k předobjednání prostřednictvím Phantasy Sound. Po koprodukci s oceňovaným patnáctým studiovým albem Duran Duran "FUTURE PAST" se Erol Alkan vrací, aby dodal velmi speciální Extended Rework. Vzdává hold průkopnickým remixům "Night Version", které nasměrovaly svůj nejranější materiál směrem k tanečnímu parketu. Phantasy vydává "ALL OF YOU" (EROL ALKAN EXTENDED REWORK)" (podpořeno instrumentální verzí) také na limitované sérii 12" vinylů, s exkluzivní červenou barvou (pouze 300 ks), která je k dispozici pouze v obchodech Rough Trade. (Info: dd.com)

2022-08-10 | Appreciation Day

Ahoj všichni, tady Simon, váš frontman z Duran Duran.
Pro kapelu to byl neuvěřitelný rok (od srpna do srpna). Mezi mezníky patří vydání FUTURE PAST a všechny pro nás důležité úspěchy: Naše uvedení do Rock & Roll Hall of Fame; naše účast na Jubilejním koncertu pro královnu; naše neuvěřitelná show v BST Hyde Park v Londýně; pozvání k vystoupení na zahajovacím ceremoniálu na Hrách Commonwealthu v Birminghamu a video k písni TONIGHT UNITED, natočené na speciálním koncertě, který jsme odehráli na střeše hotelu Aster v Hollywoodu, CA. Tato skladba je součástí filmu „A Hollywood High, Duran Duran Live in Concert“, který bude uvedený do kin v listopadu 2022.
Díky všem těmto věcem se cítíme mnohem důležitější, než ve skutečnosti jsme, ale to je v pořádku, v tomto oboru je to pracovní riziko.
Vám všem přejeme krásný 10. srpen. Děkuji. (Info dd.com).

2022-08-09 | Save A Prayer (40. výročí)

V srpnu 1982 vyšel singl Duran Duran "SAVE A PRAYER" z jejich zřejmě nejúspěšnějšího alba 'Rio'...

Save A Prayer Save A Prayer Save A Prayer Save A Prayer

7“: 1982 UK (EMI; EMI5327)
5:25 Save A Prayer [single version] 3:58 Hold Back The Rain (remix)

12“: 1982 UK (EMI; 12EMI5327)
5:25 Save A Prayer [single version] 7:05 Hold Back The Rain (remix) [12“ remix]

Úspěchy v hitparádách:
UK #2
Irsko #2
Nový Zéland #35

2022-07-28 | Set list - Birmingham

SET LIST - Alexander Stadium, Bermingham, UK: Save A Prayer, Planet Earth, Tonight United, Ordinary World. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-07-10 | Set list - BST Hyde Park

SET LIST - (BST Hyde Park), Londýn, UK: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Pressure Off, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Hungry Like The Wolf, Friends Of Mine, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-07-08 | Set list - Festival Cruilla

SET LIST - (Festival Cruilla), Parc del Forum, Barcelona, Španělsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, A View To A Kill, Notorious, Pressure Off, Come Undone, Give It All Up, Hungry Like The Wolf, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, The Reflex, Careless Memories, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-07-05 | Set list - Halifax

SET LIST - The Piece Hall, Halifax, UK: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Friends Of Mine, Ordinary World, Anniversary, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Careless Memories, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-07-02 | Set list - Inverness

SET LIST - Caledonian Stadium, Inverness, Skotsko, UK: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Hungry Like The Wolf, Friends Of Mine, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-07-01 | Set list - Lytham Festival

SET LIST - (The Lytham Festival), Lytham Saint Annes, UK: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Hungry Like The Wolf, Friends Of Mine, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-06-25 | Set list - Rock In Rio

SET LIST - (Rock In Rio Lisboa), Lisabon, Portugalsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Hungry Like The Wolf, Friends Of Mine, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-06-23 | Set list - Lido Di Camaiore

SET LIST - (La Prima Estate Festival), Lido Di Camaiore, Itálie: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, The Reflex, Friends Of Mine, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, Hungry Like The Wolf, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-06-20 | John Taylor 62


John Taylor 62

2022-06-19 | Set list - Live Is Live

SET LIST - (Live Is Live), Zeebrugge Beach, Brugge, Belgie: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, The Reflex, Friends Of Mine, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, Hungry Like The Wolf, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-06-17 | Set list - Castle Howard

SET LIST - Castle Howard, Yorkshire, UK: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Anyone Out There, The Reflex, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, Hungry Like The Wolf, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-06-12 | Set list - Dublin

SET LIST - St Anne’s Park, Dublin, Irsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Anyone Out There, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, What Happens Tomorrow, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-06-08 | Nick Rhodes 60


Nick Rhodes 60

2022-06-02 | Set list - Helsinki

SET LIST - (In The Park), Helsinki, Finsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Pressure Off, Come Undone, Give It All Up, What Happens Tomorrow, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, White Lines, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-05-29 | Set list - Sommerstemning

SET LIST - (Sommerstemning), Nova Spektrum, Lillestrom, Norsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, Hungry Like The Wolf, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-05-28 | Set list - Stockholm

SET LIST - Skansen, Stockholm, Švédsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, Hungry Like The Wolf, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-05-26 | Set list - Jelling Musikfestival

SET LIST - (Jelling Musikfestival), Molvangvej, Dánsko: Intro / Velvet Newton, The Wild Boys, Hungry Like The Wolf, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Come Undone, Give It All Up, What Happens Tomorrow, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Hold Back The Rain, The Reflex, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-05-22 | Set list - Leicester 2

SET LIST - O2 Academy, Leicester, UK: Intro / Velvet Newton, Faster Than Light, Anyone Out There, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, Union Of The Snake, Tiger Tiger, Come Undone, What Happens Tomorrow, Ordinary World, Give It All Up, Planet Earth, Hold Back The Rain, Beautiful Lies, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur, Hungry Like The Wolf, Save A Prayer. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-05-21 | Set list - Leicester

SET LIST - O2 Academy, Leicester, UK: Intro / Velvet Newton, Faster Than Light, Anyone Out There, Invisible, All Of You, A View To A Kill, Notorious, The Reflex, Tiger Tiger, Union Of The Snake, Come Undone, What Happens Tomorrow, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Beautiful Lies, Hold Back The Rain, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur (Short), Save A Prayer, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-05-19 | Alžběta II

Britská královna Alžběta II. brzy oslaví výročí sedmdesáti let od korunovace. Před Buckinghamským palácem se chystá na 4. června megakoncert.
Královně zazpívají Diana Rossová, Queen a Adam Lambert, Duran Duran, Rod Stewart, Alicia Keys, Mabel nebo účastník Eurovize Sam Ryder. Na místě by mělo být něco přes dvacet tisíc diváků a přímý přenos zajistí BBC One. Na závěr vystoupí jedna z legend klasického soulu šedesátých a sedmdesátých let Diana Rossová. Uvedla, že ji velmi těší, že byla pozvána, aby vystoupila při tak významné a historické příležitosti. (Info: novinky.cz)

2022-05-12 | Out Of My Mind (25. výročí)

Před 25 lety vyšel singl Duran Duran "OUT OF MY MIND" z jejich 9. studiového alba 'Medazzaland'...

Out Of My Mind Out Of My Mind Out Of My Mind Out Of My Mind

CD5: 1997 UK (Virgin; VSCDX1639) [CD 1 of 2; cardboard ps]
3:46 Out Of My Mind (perfecto radio edit)
5:51 Out Of My Mind (perfecto mix)
5:47 Out Of My Mind (perfecto instrumental)
6:41 Out Of My Mind (perfecto dub 1)

CD5: 1997 UK (Virgin; VSCDT1639) [CD 2 of 2]
4:15 Out Of My Mind (album version)
2:24 Silva Halo
4:06 Sinner or Saint
4:25 Out Of My Mind (electric remix)

12“: 1997 UK (Virgin; VST 1639)
5:51 Out Of My Mind (perfecto mix)
5:47 Out Of My Mind (perfecto instrumental)
6:41 Out Of My Mind (perfecto dub 1)
6:25 Out Of My Mind (perfecto dub 2)

Úspěchy v hitparádách:
UK #21
Itálie #8

2022-05-10 | Rio (40. výročí)

V květnu 1982 vyšlo zřejmě nejlepší album Duran Duran "RIO" ...

Rio 40

LP: 1982 UK (EMI; EMC3411)
CS: 1982 UK (EMI; TC EMC3411)
5:39 Rio
4:51 My Own Way
3:52 Lonely In Your Nightmare
3:40 Hungry Like The Wolf
3:59 Hold Back The Rain
5:31 New Religion
4:18 Last Chance On The Stairway
5:33 Save A Prayer
5:12 The Chauffeur

Úspěchy v hitparádách:
UK #2
Švédsko #9
Norsko #13

Roger Taylor: Bylo to období, kdy se zdálo, že se nám daří cokoliv, do čeho se pustíme.
Nick Rhodes: Je to zářivý, pestrobarevný gejzír.
Simon LeBon: Všichni jsme si uvědomovali, že se děje něco výjimečného.
Denis O´Regan (Fotograf): Je to čistý, čistý a skvělý pop.
David Kerschenbaum: Je to prostě deska, která ... je nadčasová, má svou hodnotu a zachycuje určité období.
Bob Geldof: Rio je dobrá deska. Je to vážně dobrá deska. Je to kurevsky dobrý druhý album.
John Sykes: Všude kolem narážíte na lidi s jedním hitem, kteří na ně nikdy nedokázali navázat a nepochopili, jak doopravdy psát hity, a Duran Duran jim všem ukázali záda.
John Taylor: V každé domácnosti byste měli jednu mít.

2022-05-10 | Album RIO slaví 40 let

Rio - které tento týden slaví své 40. výročí, jen pár dní poté, co Duran Duran oslavili své dlouho očekávané uvedení do Rock & Roll Hall of Fame - nikdy nebylo o stylu nad podstatou. Album, bezvadně produkované inženýrem Colinem Thurstonem, stále drží, od prvotního popu průlomového singlu "Hungry Like the Wolf", přes vtipnou baladu na jednu noc "Save a Prayer" až po trýznivý, noir-ish, "The Chauffeur".

"Je zřejmé, že s každým novým albem, které uděláme, v něj musíme vždy věřit a cítit, že jsme šli správným směrem. Ale když jsme dokončili album Rio, rozhlédl jsem se kolem sebe a věděl jsem, že jsme udělali něco zvláštního," vzpomíná klávesista a spoluzakladatel Duran Duran Nick Rhodes. "Nevěděl jsem, co se s tím proboha stane, jestli to bude hit nebo flop nebo cokoliv jiného, ale věděl jsem, když jsem to poslouchal: 'Jo, tohle má opravdu silné písně a tohle je prostě správné.'"

Rhodes připouští, že Rio bylo těžké překonat. Ale baskytarista a spoluzakladatel John Taylor je vděčný, že Rio umožnilo Duran Duran nakonec založit kariéru, která trvala dlouho po 80. letech, zahrnující 15 alb a více než 100 milionů prodaných nahrávek. "Byla to úžasná cesta a myslím, že Rio je pravděpodobně důvodem, proč stále děláme to, co děláme dnes," říká Taylor. "Tohle je album, které nás dostalo na mapu – a udrželo nás tam."

Rio Rio Rio Rio

Pro členy původní generace MTV, bude Rio navždy neoddělitelně spjato se sherbetovými hudebními video scénami sexy jachtařských dobrodružství a šampaňským poháněnými, dospělými dobrými časy. Navzdory tomu, že duran Duran pocházeli z šedého a rozhodně neexotického města West Midlands v Birminghamu v Anglii s Riem, prodávali fantazii o tryskovém letadle a poskakování po ostrovech. A děti se zářícíma očima na obou stranách oceánu rozhodně kupovaly to, co Duran Duran prodávali. Cyničtí hudební novináři, kteří vyšli z bezútěšného, syrového protestního punku konce 70. let, však nebyli tak nadšeni.

"Předpokládám, že jsme byli kritizováni za to, že jsme lidem prodali sen. Vzpomínám si, že když Heaven 17 vydali své album The Luxury Gap, [kritici] řekli: "No, luxusní mezera - to je to, co Duran Duran prodávají, tato fantazie lidem, kteří si to nemohou dovolit!" Ale nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlel," pokračuje Taylor. "Pro mě byla hudba a umění, když na tom bylo něco trochu nedotknutelného, něco exotického, něco erotického. Myslím, že to jsou typy umělců, které mě přitahovaly, které nás přitahovaly. Přirozeně jsme to chtěli udělat."

"Bylo tam hodně [hudebních kritiků], kterým se nelíbil koncept, že existuje nový způsob, jak dělat věci," říká Rhodes. "Nebyl to způsob mnoha let 1970, i když mnoho umělců, které jsem měl rád - David Bowie, Roxy Music, Beatles, Rolling Stones - všichni se starali o své obrazy a kreativní vizi mimo hudbu. Je to jen o tom, že když se to stalo více součástí něčeho, co jste museli udělat, pokud jste chtěli být v přední linii hudby, někteří lidé začali protestovat."

Kritici byli k Duran Duran v roce 1982 docela nelaskaví, hlavně kvůli mladé ženské fanouškovské základně módní kapely. ("Hudební inteligence byla vždy velmi mužská, chlapecký klub, a mají rádi svou hudbu určitým způsobem," pokrčí Taylor rameny.) Ale skupina neměla žádné výčitky svědomí, když se dvořila časopisům pro dospívající a dělala "pinupovou věc", která nakonec pomohla proměnit Rio v mezinárodní, multiplatinovou senzaci.

"Opravdu si nemyslím, že bych udělal něco jiného, jakýmkoli způsobem," trvá na svém Taylor. "Vůbec toho nelituji. Nevím, jak bychom se jako muzikanti vyvíjeli, kdyby to nikdy nebylo součástí našeho příběhu, ale vím, že ta věc, kterou jsme měli, nám dala sílu a umožnila nám pracovat způsobem, jakým jsme chtěli pracovat. Myslím tím, že kdybychom neměli fanoušky dospívajících dívek, pak bychom možná neměli žádnou kariéru po polovině 80. let, víte?"

Součástí přitažlivosti Ria pro fanynky byly nepochybně jeho pro-ženské snímky. Spolu s výše zmíněným nagelovým obalem, odvážné hudební videoklipy kapely - drzá hrdinka Bonda, která zachytila Rogera v rybářské síti v "Riu", tygřice, která se přetahovala s Le Bonem v "Hungry Like the Wolf" - vždy zobrazovaly silné, sebevědomé ženy, téměř jako nagelské dámy, které ožily. To byl vítaný kontrast."

"Myslím, že jsme měli štěstí, že jsme se spojili s [režisérem] Russellem Mulcahym, a myslím, že Russell byl ve své vizi velmi filmový," říká Taylor. "Díval se na Apocalypse Now, na Dobyvatele ztracené archy, a říkal si: 'Ano, to dokážu. Můžeme to udělat s vašimi tříminutovými eposy. Kolik z těchto věcí můžeme získat? Pojďme ven ze studia. Uděláme tato mini-trháková videa, která lidi přenesou na jiné místo, na místo, kde nikdy nebyli, a bude to exotické, nebezpečné a sexy."

"Jsem velmi vděčný, že naše načasování - naše náhodné načasování - s příchodem hudebního videa bylo tak náhodné," říká Rhodes. "Kdybychom byli o pět let později, myslím, že vzrušující kousek už skončil; Kdybychom byli o pět let dříve, byli bychom uzurpováni novějšími, mladšími kapelami. Prostě se stalo, že jsme byli ve správný čas na správném místě." (Info: yahoo.com)

2022-05-04 | Hungry Like The Wolf (40. výročí)

V květnu 1982 vyšel singl Duran Duran "HUNGRY LIKE THE WOLF" z jejich zřejmě nejúspěšnějšího alba 'Rio'...

Hungry Like The Wolf Hungry Like The Wolf Hungry Like The Wolf Hungry Like The Wolf

7“: 1982 UK (EMI; EMI5295)
3:27 Hungry Like The Wolf [single version]
4:11 Careless Memories (Live Version)

12“: 1982 UK (EMI; 12EMI5295)
5:14 Hungry Like The Wolf (Night Version)
4:11 Careless Memories (Live Version)

Úspěchy v hitparádách:
UK #5
Irsko #4
Holandsko #50
Austrálie #5
Nový Zéland #4
USA #3

2022-05-04 | Rock & Roll Hall of Fame

Rock & Roll Hall Of Fame dnes oznámila, že Duran Duran budou uvedeni uvedení do Rock & Roll Hall of Fame a ceremoniál se budekonat 5. listopadu v Microsoft Theater v Los Angeles v Kalifornii.

Frontman Simon Le Bon řekl: "Tady v divokém, krásném světě Duran Duran Duran si myslím, že jsme všichni trochu omámení. Jedna věc je být nominován - ale úplně jiná věc je být skutečně zvolen pro uvedení do Rock & Roll Hall of Fame, což je podle mého názoru nejbližší věc, kterou kdy dostanete k rytířství rock & rollu. To je opravdu zvláštní a nejcennější druh uznání za naši celoživotní oddanost nové hudbě.
Dlužíme velkou vděčnost všem našim fanouškům a všem ostatním, kteří nás udrželi na pozici číslo jedna téměř po celou dobu trvání veřejného hlasování RockHall 2022. Jsme skutečně nadšeni hloubkou vaší podpory a přejeme si sdílet tento významný den pro Duran Duran s vámi všemi."

Baskytarista John Taylor dodal: "Pro Duran Duran je docela čest být zvolen do Rock & Roll Hall of Fame, a ne ten, který jsme kdy očekávali. Nikdy jsme o sobě nepřemýšleli jako o rock'n'rollové kapele, spíše o "probíhajícím uměleckém projektu", nicméně cítím hlubokou vděčnost za uznání, které toto ocenění představuje.
Jsme nadšeni, že se k nám letos připojili někteří z našich současníků, zejména Annie a Dave, a rádi bychom poděkovali každému z vás, kteří jste si udělali čas, abyste se zaregistrovali a hlasovali pro nás. Drtivá podpora, která nám umožnila získat hlasy lidu, byla neuvěřitelná. Těšíme se na vystoupení na galavečeru v Los Angeles!" (Info: dd.com)

2022-05-01 | Set list - Ibiza

SET LIST - Ibiza, Španělsko: Intro / Velvet Newton, Invisible, All Of You, Notorious, The Reflex, Give It All Up, Union Of The Snake, Tiger Tiger, Come Undone, Ordinary World, Tonight United, Planet Earth, Beautiful Lies, A View To A Kill, Sunrise, Girls On Film / Acceptable In The 80s + The Chauffeur (Short), Save A Prayer, Hungry Like The Wolf, Rio. (Všechny koncerty a set listy najdete zde.)

2022-04-28 | John Taylor: Runaway

John Taylor představuje Runaway, novou výstavu v HANGAR8289 na Ibize v rámci třídenního pohlcujícího zážitku „Dotkněte se východu slunce“ (30. dubna – 1. května).
Díla uvedená v Runaway zkoumají umělcovu zkušenost s časem, prostorem a emocemi prostřednictvím hledání jeho vlastní minulosti – a zároveň reflektují účinky globálních otřesů a traumat.
Runaway v HANGAR8289, vystavený ve spolupráci s galerií One Hour Ahead sídlící v Aspenu, bude znamenat první výstavu, kdy budou Taylorova nová vizuální umělecká díla vystavena mimo Ameriku. (Info dd.com).

2022-04-28 | Ghosts Of Peonies

"Když květiny začaly blednout, přitahovalo mě, jak hluboce podivně a krásně vypadají."
Výstava Nicka Rhodese „Ghosts of Peonies“ obsahuje 88 obrázků, 40 květin a 48 malých tisků z korodované mědi. Fotografie Pivoňky byly pořízeny po dobu tří týdnů během června 2021. Všechny jsou pohledy na stejné květinové aranžmá v různých fázích rozkladu.
Všechny fotografie jsou vytištěny v limitovaných, podepsaných edicích. Všech 20 kusů vytištěných na zkorodované mědi je jedinečných. Výstava se koná od 30. dubna do 1. května během Duran Duran: Touch the Sunrise. (Info dd.com).

2022-04-26 | Roger Taylor 62


Roger Taylor 62

2022-03-21 | Známá data koncertů pro rok 2022

 • March 17, 2022 - The Aster Hotel, Los Angeles, CA, USA set list video included
 • May 1, 2022 - Ibiza, Spain [new date]
 • May 26, 2022 - (Jelling Musikfestival), Molvangvej, Denmark
 • May 28, 2022 - Skansen, Stockholm, Sweden
 • May 29, 2022 - (Sommerstemning), Nova Spektrum, Lillestrom, Norway
 • June 2, 2022 - (In The Park), Helsinki, Finland (with Nile Rodgers & Chic)
 • June 12, 2022 - St Anne’s Park, Dublin, Ireland [new date]
 • June 17, 2022 - Castle Howard, Yorkshire, UK
 • June 19, 2022 - (Live Is Live), Zeebrugge Beach, Brugge, Belgium
 • June 23, 2022 - (La Prima Estate Festival), Lido Di Camaiore, Italy
 • June 25, 2022 - (Rock In Rio Lisboa), Lisboa, Portugal [new date]
 • July 1, 2022 - (The Lytham Festival), Lytham Saint Annes, UK [new date]
 • July 2, 2022 - Caledonian Stadium, Inverness, Scotland, UK
 • July 5, 2022 - The Piece Hall, Halifax, UK
 • July 8, 2022 - (Festival Cruilla), Parc del Forum, Barcelona, Spain
 • July 10, 2022 - (BST Hyde Park), London, UK [new date]
 • August 19, 2022 - Treasure Island Amphitheater, Minneapolis, MN USA
 • August 20, 2022 - United Center, Chicago, IL, USA
 • August 22, 2022 - Budweiser Stage, Toronto, ON, Canada
 • August 23, 2022 - Merriweather Post Pavilion, Columbia, MD, USA
 • August 25, 2022 - Madison Square Garden, New York, NY, USA
 • August 26, 2022 - (Wonderbus Festival), Columbus, OH, USA
 • August 30, 2022 - Dickies Arena, Ft. Worth, TX, USA
 • September 1, 2022 - Wynn, Las Vegas, NV, USA
 • September 3, 2022 - Wynn, Las Vegas, NV, USA
 • September 4, 2022 - Chase Center, San Francisco, CA, USA
 • September 7, 2022 - Footprint Center, Phoenix, AZ, USA
 • September 9, 2022 - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA
 • September 10, 2022 - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA
 • September 11, 2022 - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA
 • 2022-03-21 | Duran Duran budou hrát v Piece Hall v Halifaxu

  DURAN Duran se letos v létě vydají do West Yorkshire na noc, která slibuje nezapomenutelnou noc s jejich největšími hity.
  Důsledně propojují umění, technologii, módu a charakteristický smysl pro styl s jejich jedinečnou a nakažlivou hudební značkou a osvědčily se jako nadčasové, neustále inovující a znovuobjevující, aby zůstaly na špici.
  Vstupenky jdou do prodeje v pátek 25. března v 9 hodin přes ticketmaster.ie. Více na thetelegraphandargus.co.uk v angličtině.

  2022-03-20 | Soukromý koncert v Hollywoodu

  Během soukromého "střešního" koncertu v Hollywoodu tento týden Duran Duran rozsvítili budovu Capitol Records modrou a žlutou barvou – barvami ukrajinské vlajky – a svou píseň „Ordinary World“ z roku 1992 věnovali obyvatelům Ukrajiny.
  Kapela ve čtvrtek (17. března) vystoupila na střeše nočního klubu Aster před asi 250 návštěvníky – většinou přátel, rodiny a profesionálů z oboru. Capitol Tower je v těsné blízkosti Aster hotelu, a protože Duran Duran v minulosti podepsali smlouvu s Capitol Records, vytvořili perfektní kulisu pro jejich poselství solidarity s Ukrajinou.
  V prohlášení sdíleném vedle klipu vystoupení baskytarista John Taylor řekl: „Apelujeme na naše fanoušky v Rusku, aby měli otevřené srdce a podporovali mír. Všichni doufáme, že se můžete vrátit do ‚obyčejného světa‘.“ Více info na nme.com.

  2022-03-18 | The Late Late Show

  Duran Duran přinesli svou pozitivní novou píseň „Tonight United“ na Late Late Show s Jamesem Cordenem. „Tato píseň je o tom, jak se svět spojuje kvůli hudbě,“ řekl Simon Le Bon, když Nick Rhodes v nápadném modrožlutém obleku na počest Ukrajiny nastartoval syntezátory.
  Nová píseň z nového alba kapely Future Past je připomínkou toho, jak dobří jsou tito oddaní New Wave v aktualizaci svého zvuku, aniž by opustili taneční a popovou energii, pro kterou je milujeme.
  Více na dd.com v angličtině.

  2022-02-16 | Andy Taylor 61


  Andy Taylor 61

  2022-02-15 | Hollywood Bowl

  Duran Duran a tři noci živě v Hollywood Bowl.
  9. září 2022 - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA
  10. září 2022 - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA
  11. září 2022 - Hollywood Bowl, Los Angeles, CA, USA
  Na oslavu jejich velkolepé čtyřicetileté kariéry a stého výročí Hollywood Bowl, mezinárodně uznávané, multiplatinové, oceňované legendy Duran Duran vystoupí jako hlavní hvězda vzrušujícího třídenního víkendu, kdy se k nim připojí speciální hosté, aby oslavili svou bohatou kariéru. Zazní písně z jejich posledního, kritikou oceněného studiového alba FUTURE PAST, spolu se všemi hity. Tato událost bude jistě znamenat pro Duran Duran novou vzrušující kapitolu.
  Vstupenky na tři představení v Hollywood Bowl se začnou prodávat 3. května v 10:00 PST. Předprodej VIP komunity fanoušků DD bude k dispozici od úterý 26. dubna v 10:00 PST do pondělí 2. května 2022 ve 23:59 PST. (Info: hollywoodbowl.com)

  2022-01-22 | Austin City Limits

  Duran Duran Austin City Limits - živě z Moody Theatre. Jednohodinový záznam vystoupení z ACL 2021 byl vysílaný na PBS, kde bude následující měsíc k dispozici online. (Info: dd.com)

  2022-01-11 | Astronomia

  Pokud jste fanouškem Duran Duran a jejich klávesisty Nicka Rhodese, rok 2021 byl docela dobrý rok. The Fab Five vydali své skvělé nejnovější album Future Past a Rhodes spolupracoval s talentovanou zpěvačkou, hudebnicí a multimediální umělkyní Wendy Bevan na sérii čtyř alb Astronomia, která zvukově zrcadlí majestát a tajemství vesmíru. Je to okouzlující sbírka elektronických a elektroakustických zvukových ploch inspirovaných astronomií a mytologií. Poslední díl, Astronomia IV: The Eclipses of Algol , dorazil 21. prosince.

  Po představení prostřednictvím společného přítele se Rhodes a Bevan spojili kvůli společným uměleckým vášním a Rhodes následně produkoval Bevanovo nadcházející sólové album s předběžným názvem Alone with the Unknown. Ale když pandemie odložila jeho vydání na začátku roku 2020, začali experimentovat se zvukovými plochami. Rhodes, zaujatý jejich hudebním spojením, brzy navrhl sérii čtyř instrumentálních alb, z nichž každé bylo pečlivě vybráno a mělo být vydáno v jiný den slunovratu v roce 2021. Pracovali hlavně odděleně – ona ve svém slunném studiu v LA, on se schovával ve svém temnějším studiu v Londýně.

  Nick Rhodes: Myslím, že když to necháš být, zestárneš. Umělci musí být dětští. Pokud ztratíte svou zvědavost, svou fascinaci a vzrušení z tvorby něčeho nového, pak už nevím, co vám zbyde. Pro mě, každý den, když jdu do studia, mám pocit, jako když jsem byl malý kluk v hračkářství, protože je tam tolik věcí, které je třeba dělat. A vím, že do konce dne se něco stane. Nikdy si nejsem jistý, co by to mohlo být. Ale obvykle je to něco magického a nějakým způsobem pozitivního.  Když jsme to udělali s Wendy, otevřeli jsme vlastně Pandořinu skříňku, protože ona hudebně myslí úplně jinak než já, což je fantastické. Něco by udělala a soubory by dorazily a já bych to otevřel a pomyslel jsem si: „Kde to začíná? No, vlastně to nemá žádný takt,“ a: „Ach, ve skutečnosti mění akordy, kdykoli se mu zachce, jak skvělé.“ Tak jsme projekt rozpletli, protože jsem se svým způsobem snažil pochopit Wendyin chaos. A Wendy se snažila, aby moje objednané kousky zněly krásněji chaotičtěji. Takže to fungovalo docela dobře.

  Wendy: Astronomia nám určitě dala představu o tom, jak Nick a já spolu píšeme a tvoříme. Jsme schopni vytvořit tyto vesmíry a moje další album bude něco v tomto duchu. Není to vůbec rozšíření Astronomie , ale rozhodně jsou tam ty nitky, že je to nadpozemské a éterické. Také velmi divadelní.

  Nick: Má to trochu náladu. Wendy hraje na vytváření atmosféry a to jsem vždy obdivoval na deskách jiných lidí. Někdo se mě onehdy zeptal, jaká je moje oblíbená nahrávka z 90. let – řekl jsem, že to jsou Portishead, protože když to vyšlo, bylo to nejdokonalejší album. Celá atmosféra zůstala a vy jste byli v tomto světě. To jsou ty druhy alb, o kterých si myslím, že jsou opravdu speciální. Všechna alba, která se mi líbila, když jsem jako dítě vyrůstal a všechna alba, která se mi líbí nyní, jsou taková, která působí velmi uceleně a umístí vás do prostoru. Někteří lidé to s kinem dělají. Zvláště dobrý je v tom například David Lynch. Miluji být v jeho světě, ať už je to Twin Peaks nebo Mulholland Drive nebo některý z filmů, opravdu. Za tu dobu něco zažíváte a album Wendy to opravdu má.

  Wendy: To je to, o co se svou prací jako umělkyně rozhodně snažím – je to vytváření světa. Je to pocit, který nemůžete nutně vyjádřit jinak, ale je to kombinace zvuku, melodie, výkonu, textu.

  Nick: Wendy a já často mluvíme o Haroldu Buddovi – to album, které udělal s [Brianem] Enem, The Pearl – je to skutečný klenot. Je to atmosféra, je to pocit, který z toho máte, a je to klasika svého žánru. Miluji Johna Foxxe a měl obrovský vliv na velmi rané věci Duran Duran. Šel jsem se podívat na kapelu jménem Eddie and the Hot Rods, když jsem byl opravdu malý kluk, jen proto, že je podporovali Ultravox s Johnem Foxxem a byli úžasní.
  Kompletní rozhovor najdete na floodmagazine.com v angličtině.

  2022-01-08 | A Bowie Celebration

  Simon Le Bon a John Taylor odehráli skladbu Davida Bowieho "Let's Dance" v rámci 2. ročníku akce "A Bowie Celebration" pořádanou Mikem Garsonem. Mezi dalšími hosty jste mohli vidět Noela Gallaghera nebo Joe Elliota z Def Leppard.

  2022-01-06 | De Volkskrant magazine

  Po více než čtyřiceti letech se John Taylor, baskytarista Duran Duran, se svou kapelou stále nenudí. Čeho se ještě nemůže nabažit?
  John Taylor (61) často vzpomíná na léta 1978-1979, kdy se svým přítelem Nickem Rhodesem založil vlastní popovou skupinu. „Neměli jsme o ničem tušení, kromě toho, že milujeme Roxy Music a Davida Bowieho. Trochu jsem tápal v kytaře. Nick byl jediný, kdo uměl hrát dobře.“

  "Měli jsme štěstí, že jsme přišli ve stejnou dobu jako MTV a že jsme si rychle uvědomili důležitost dobrých videoklipů."
  Co také pomohlo je, že Duran Duran podle Taylora nechtěl být tak cool. „Nejdřív jsem nenáviděl, že proti nám stál hudební tisk. Nevím, co jsme udělali špatně, ale oni nás nechtěli. To mělo zase tu výhodu, že jsme se nemuseli bát, že upadneme v nemilost kvůli špatnému rozhodnutí. Pokud jsme mohli udělat melodii Jamese Bonda, udělali jsme to a dostali jsme jeden z našich největších hitů s A View to a Kill .'
  Taylorovi nevadí, že počet hitů po osmdesátých letech klesl. „Každá kapela má svůj rozkvět.

  Ale pak Simon Le Bon přišel se skvělou myšlenkou reunionového turné na začátku tohoto století a úspěch se vrátil. "Všem se nám to tak líbilo, nestydatě hrát staré hity, že jsme se také bavili psaním nových písní."
  A kapela v tom pokračovala, i když s mírou. „Právě teď odpočíváme po každém albu a turné. Máme tak trochu šestý smysl pro výběr správné chvíle, abychom se zase dali dohromady. Pak všichni chceme totéž ve stejnou dobu.“

  Šest let po Paper Gods je tu Future Past , vytvořená pod bedlivým dohledem britského DJe a producenta Erola Alkana. Jména dvou speciálních hostů jsou zarážející. Objevuje se jméno Giorgio Moroder, jeden z kmotrů disca, a možná ještě pozoruhodnější Graham Coxon, kytarista britpopové kapely Blur.
  „Graham nám ve studiu vždy dodal opravdu dobrou energii. Jeho vstup byl zásadní, zvláště v raných fázích všech písní.“

  „Ve skutečnosti můj hudební život určují tři baskytaristé. První byl Paul Simonon z The Clash, moje oblíbená kapela, když mi bylo 17 a chtěl jsem sám dělat hudbu. Neuměl jsem nic, ale hrát v punkové kapele mi přišlo skvělé. Jakmile jsem si uvědomil, jak důležitá je basová kytara pro zvuk kapely, začal jsem skutečně hledat baskytaristy. Kdo byl ten chlap, který hrál tak skvěle na všech těch hitech Motown? Ukázalo se, že to byl James Jamerson, stal se mým dalším hrdinou. Ale nejvíce určujícím faktorem pro mou vlastní hru je Bernard Edwards, baskytarista Chic. To je oddělené od naší práce s Nilem Rodgersem z této kapely, se kterým Edwards vytvořil producentské duo. Když jsme s Nickem založili Duran Duran, punk byl v podstatě mrtvý. Diskotéka se nám líbila mnohem víc. Jako mnoho bývalých punkerů jsme začali poslouchat černou hudbu. Funk od Jamese Browna, Philadelphia soul a disco od Chic. Opravdu jsem začal studovat všechny ty basové linky Bernarda Edwardse. Tak hladce, jak se uměl rozhoupat, to nedokázal nikdo tady v Anglii.“ ... Více na volkskrant.nl v holandštině.

  2022-01-03 | Interview

  Spojení Duran-Alkan přišlo na návrh managementu kapely, ale John už byl obeznámen s Erolovou prací, zejména s The Killers „The Man“, hlavním singlu z jejich alba Wonderful Wonderful z roku 2017, které se dostalo na vrchol hitparády. "V dnešní době není mnoho nahrávek silně znějících kapel," míní, "ale tohle byla jedna z nich." Taylor byl také fanouškem Alkanova dvojCD Another „Bugged Out“ Mix/Another „Bugged In“ Selection z roku 2012. „To bylo mé oblíbené CD toho roku. Takže jsem věděl, že má dokonalý vkus."

  Obdiv byl oboustranný. Erolovo bezmezné nadšení pro hudbu je hodně znát, když mluví o Duran Duran. "Vždy jsem byl fanouškem desek a kapely, takže mi to přišlo jako přirozená věc." Dvojice se poprvé setkala v LA a okamžitě si padla do oka. "Opravdu se mi líbil," vzpomíná John, "a pomyslel jsem si 'Bože, doufám, že každý má rád Erola stejně jako já'."... Více na dd.com v angličtině.

  2022-01-01 | Šťastný Nový Rok


  Happy New Year
  © 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0015s | ↑↑ Top