Duran Duran Forever · http://www.duranduran.cz/

2021

2021-05-16 | Nový singl

Nový singl INVISIBLE vychází 19. května !!! (duranduran.lnk.to)

Invisible OUT

2021-05-14 | Billboard Music Awards

23. května budou Duran Duran společně s Grahamem Coxonem součástí předávání cen Billboard Music Awards. Na trase Londýn - Los Angeles bude přenášeno živé vystoupení Duran Duran s novou skladbou "Invisible" právě z Londýna. (More info: contactmusic.com)

2021-05-11 | Natáčení nového videa?

Duran Duran dokončili natáčení videa pro nový singl, “Invisible”. Poslední scény byly natočeny včera v #HammersmithEventimApollo. Přítomen byl i kytarista skupiny Blur, Graham Coxon.
Premiéra nového singlu se blíží.

2021-04-26 | Roger Taylor 61


Roger Taylor 61

2021-04-20 | Careless Memories 40

Dnes je to 40 let, kdy vyšel druhý singl Duran Duran s názvem "Careless Memories". Jako B-stranu kapela zvolila skladbu "Khanada". Na cestě britskou hitparádou se singl vyšplhal na 37. místo... takže slavíme. Happy #duraniversary :-)

Careless Memories Careless Memories Careless Memories Careless Memories

7“: EMI EMI5168
3:42 Careless Memories
3:17 Khanada

12": EMI 12EMI5168
3:42 Careless Memories
3:11 Fame
3:17 Khanada

2021-04-19 | Nový singl v květnu

Nový singl Duran Duran „Invisible“ v květnu a nové album v říjnu! Ano, KONEČNĚ nějaké dobré zprávy.
Tuto zprávu poslal do světa Nick Rhodes v rozhovoru s Red Ronniem v živém vysílání na Facebooku.
Dotaz na vydání Anthology: Chceme udělat antologické album, ale nevím, jestli to bude k 40. [výročí]. Máme tolik věcí. [Řekl, že prošel archivy a našel spoustu věcí]. [Například] jsme našli mnoho skladeb z Astronauta - je toho dost na celé další album ... Je to obrovský úkol, ale proveditelný. Nechci zveřejňovat zbytky - chci jen drahokamy. (Více v angličtině: cherrylipstick.co.uk)

2021-03-21 | All You Need Is Now (10. výročí)

13. studiové album Duran Duran "All You Need Is Now" dnes slaví 10. narozeniny. Happy #duraniversary

All You Need Is Now All You Need Is Now All You Need Is Now All You Need Is Now

All You Need Is Now
Blame The Machines
Being Followed
Leave A Light On
Safe (In The Heat Of The Moment) (feat. A.Matronic)
Girl Panic!
A Diamond In The Mind
The Man Who Stole A Leopard (feat. Kelis)
Other People´s Lives
Mediterranea
Too Bad You´re So Beautiful
Runway Runaway
Return To Now
Before The Rain

Tracks 7 and 9 written by Duran Duran. Tracks 2, 3, 4 and 8 written by Duran Duran and Dom Brown. Tracks 1 and 6 written by Duran Duran, Mark Ronson and Dom Brown. Track 5 written by Duran Duran, Mark Ronson, Dom Brown and Ana Matronic.

Produced by Mark Ronson and Duran Duran. Recorded and edited by Joshua Blair at Sphere Studios, London. Additional recording by alalal at Eastcote Studios, London. Additional recording and engineering assisted by Samuel Navel at Eastcote Studios, London; Dan Parry at Metropolis Studios, London; and Nick Taylor at Air Edel Studios, London. Mixed by Mark 'Spike' Stent and assisted by Matty Green at Mixsuite, Los Angeles. Mastered by Ted Jensen at Sterling Sound, New York City.
Guitars and guitar synth - Dom Brown. Newscaster on track 7 and the voice of satellite navigation on track 2 - Nina Hossain. Artwork by Clunie Reid. Original Photography by Nick Rhodes. Design by Rory McCartney. Art Direction by Heath/McCartney for Studio POP.

2021-03-20 | Astronomia I

Od dnešního dne (20.3.2021) si můžete užít první část nového projektu Nicka Rhodese a Wendy Bevan:

ASTRONOMIA I: THE FALL OF SATURN
2:31 The Great Attractor
3:05 Pandora And Prometheus
3:08 Changing Aspects Of The Rings
1:38 The Drowning Heart Of Andromeda
2:21 The Fall Of Saturn
3:55 Unknown Recital
2:49 Ocean Of Titan
2:13 The Cassini Division
3:29 Veiled Apparition
2:03 Sacred Tears Of Dione
1:29 Scarlet Awakening
2:35 Aphelion
4:07 Sixth Planet From The Sun

Během posledních dvanácti měsíců duo spolupracovalo na monumentální sérii 52 filmových instrumentálních skladeb inspirovaných vesmírem. Tato díla budou představena ve 4 dílech po 13 skladbách, jako projekt Astronomia. První vydání 'The Fall of Saturn' spadá na jarní rovnodennost (20. března 2021) a následovat budou další tři alba, všechny vydané na rovnodennosti a slunovraty po zbytek letošního roku.
Rhodes a Bevan poprvé začali spolupracovat během roku 2018 a okamžitě vytvořili vynikající a velmi vizuální hudební jazyk. Jako umělci odděleni oceány, Wendy v Los Angeles a Nick v Londýně, byla tato díla vytvořena jako přímá reakce na smutek a turbulence z minulého roku.
Zkontrolujte vaše účty na Spotify, Apple Music, Deezer a další.

2021-02-16 | Andy Taylor 60


Andy Taylor 60

2021-02-02 | Planet Earth 40

Dnes je to 40 let, kdy vyšel první singl Duran Duran s názvem "Planet Earth". Jako B-stranu kapela zvolila skladbu "Late Bar". Na cestě britskou hitparádou se singl vyšplhal až na 12. místo, v Irsku to bylo 14. místo a v Austrálii 8. místo... takže slavíme :-)

Planet Earth Planet Earth Planet Earth Planet Earth

7": EMI EMI 5137
"Planet Earth" - 3:59
"Late Bar" - 2:54

12": EMI 12 EMI 5137
"Planet Earth" (Night Version) - 6:20
"Planet Earth" - 3:59
"Late Bar" - 2:54

2021-01-30 | Z českého internetu

Duran Duran vdechli nový život Bowieho písni "Five Years"
Počátek ledna posledních pět let patří připomínce Davida Bowieho. Letos už vyšel speciální singl, streamoval se záznam představení muzikálu "Lazarus", uskutečnil se vzpomínkový koncert a proslýchá se, že další aktivity, včetně reedicí jeho alb, se chystají. Na hudební legendu nyní zavzpomínali také Duran Duran.
Ti se chopili jeho písně "Five Years", jež původně vyšla na ceněném albu "The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars" z roku 1972. Parta okolo Simona Le Bona jí vdechla až dojemné aranžmá se smyčci a výraznou klavírní linkou, kterou v doprovodném videoklipu hraje Mike Garson.
Zpěvák birminghamské formace je stále vlastníkem charismatického hlasu a v této verzi jej dává i naplno na odiv. Dříve již několikrát prohlásil, že jeho puberta byla spojena právě s Bowieho hudbou a že to byl právě tento britský chameleon, kdo jej ovlivnil při psaní prvních vlastních songů.
Pro Duran Duran to však není první předělávka některé ze skladeb Davida Bowieho. Coververze "Fame" vyšla coby bonus na jejich singlu "Careless Memories" z roku 1981, pro japonskou edici desky "Thank You" po svém upravili píseň "Diamond Dogs". (Info: musicserver.cz)

2021-01-28 | Five Years (oficiální video)

Cover Bowieho skladby z roku 1972 “Five Years” už má v podání Duran Duran i svůj oficiální videoklip. Premiéra proběhla dnes v 18:00 hodin našeho času.CREDITS
Lead Vocals: Simon Le Bon
Bass Guitar: John Taylor
Keyboards: Nick Rhodes
Drums: Roger Taylor
Backing Vocals: Anna Ross
Backing Vocals: BARLI
String Quartet: Solas Strings
Piano: Mike Garson

Director: Gavin Elder

Virtual Production Producer and Virtual Art Director: Scot Barbour
Virtual Reality Artist: Teek Mach
Producer: Mantissa Live

UK Film Crew
DOP: James Tonkin
Lighting Designer: Josh Adams
Video Assistant: Salo Schoonwinkel
Assistant Editor: Tom Ross

LA Film Crew
Unit Producer: Kerry Brown
Camera operators: Steve Hadrych III, Tristin Alexandria, Tyler Brown and Dexter Demme
Lighting Director: James Johnson
Production Assistants: Laura Diaz and Alyssa Lopez

Post Production and Visual Effects: Mercury Studios Consultancy
Post Coordination: Nicole Novak
Post and VFX Supervisor: John Attard
Post and VFX Producer: Mark Noland
Post and VFX Producer: Frances Eames Noland
Virtual Environment Software: Hassan Farhat

Production Director, UK: Ken Watts
Production Coordinator, UK: Orla Clarke

Costume: Jeffrey Bryant
#DuranDuran #FiveYears #DavidBowie

2021-01-20 | Lifetime Achievement Awards - Nick Rhodes

Len málo klávesákov malo väčší vplyv na britskú hudbu ako Nick Rhodes. Ako spoluzakladateľ legiend novej vlny Duran Duran jeho klasické linky poháňali megahity z 80. rokov ako Rio, Girls On Film a Hungry Like The Wolf, zatiaľ čo jeho dôveryhodný Roland Jupiter-4 a Jupiter-8 šľapal naplno, keď kapela ovládla štadión.
Odvtedy Nickov vizionársky prístup k zvuku pomohol Duranovi Duranovi kráčať s dobou. Ich uznávané 14. štúdiové album Paper Gods obsahovalo niektoré z jeho najambicióznejších syntetických častí, ktoré ho doteraz sprevádzali, zatiaľ čo na svetovom turné ho publikum videlo znovu tvoriť pomocou hybridných analógových a digitálnych kláves Roland JD-XA. Kamkoľvek bude synth technológia pokračovať, očakávajme, že Nick Rhodes bude v prvej línii. Pripojte sa k nám a oslavujte Nicka Rhodesa ako nového držiteľa ceny Roland za celoživotné dielo v roku 2021.
Medzi minulých príjemcov ceny Roland za celoživotné dielo patria: Jimmy Jam & Terry Lewis, Thomas Dolby, Jean-Michel Jarre, Omar Hakim a DJ Pierre & Spanky z kapely Phuture. (Info: Facebook DD.SK)

2021-01-09 | Five Years

Včera Duran Duran vydali cover Bowieho skladby z roku 1972 “Five Years.” Živě skladbu prezentovali během globálního streamového koncertu “A Bowie Celebration: Just For One Day!”

2021-01-01 | Všechno jen to nejlepší do nového roku 2021


Happy New Year
© 1999-2021 Romanduran | Duranduran.cz | Facebook | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0004s | ↑↑ Top