Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

News 2000

2000-12-26

Nová data pro POP TRASH TOUR:
31/12/2000 - New Year's Eve concert - Orlando - FL - U.S.A
02/01/2001 - Ruth Eckerd Hall - Tampa - U.S.A
03/01/2001 - Ruth Eckerd Hall - Tampa - U.S.A
04/01/2001 - Miami - Florida - U.S.A
28/01/2001 - Zagabria - tbc - Chorvatsko
30/01/2001 - National Palace - Kyjev - Ukrajina
01/02/2001 - Russ.Fed Olympiyskiy - Moskva - Rusko
02/02/2001 - Ice Palace Arena - St. Petersburg - Rusko
04/02/2001 - Exhibition Hall - Talinn – Estonsko

2000-12-25

Wembley show bude vysílána na webu 12. ledna 2001 v 18.00 (GMT).

2000-12-12

The Blue je zřejmě nové album Warrena Cuccurulla, které je připraveno k vydání asi v únoru 2001. Zmínku o něm najdete na oficiální stránce dd.com a hudební obchod Medazzaland už ho nabízí ke koupi.

2000-12-08

Happy birthday pro Warrena Cuccurulla k jeho narozeninám!!!

2000-12-07

JOHN TAYLOR (LIVE CUTS)! Tato nahrávka nebyla upravována ve studiu, vše živě. Obsahuje skladby, které John hrál pouze na koncertech a to ještě pouze jednou nebo dvakrát (S.A.P. Chillout, Fan Club Of One, Rage Indecent & I Know), takže celkem slušná sběratelská věcička! Celkový čas = 60:41.
SEZNAM SKLADEB: 1)S.A.P. Chillout, 2)Bang A Gong, 3)Fan Club Of One, 4)My Own Way, 5)Down With U, 6)Rage Indecent, 7)Bass Interlude, 8)I Know, 9)Feelings Are Good, 10)Rio/Some Like It Hot/New Religion.

2000-12-06

DD v Rusku? Poprvé v HISTORII SKUPINY! Duran Duran plánují turné v Rusku a to na přelom ledna a února 2001!

2000-11-07

Druhý singl nebude? Na oficiálních stránkách Duran Duran se objevila zpráva, že z posledního alba "Pop Trash" už skupina nechystá žádný singl. Proč? Jo, kdybych věděl, trochu mě to vzalo, ale uklidnilo mě, že pracují na novém materiálu, že by album? Jenže já se taky dočetl, že Edel "vypustil" promo CDsingl "Playing With Uranium", to jen aby těch zmatků nebylo málo!!!

2000-11-02

Nick je nyní ve studiu a má na pilno. Spolupracuje právě se Stephenem Duffym. 12 skladeb za 12 dní! Truchu fofr! Zatím není známé datum vydání, ale nechali se slyšet, že společné album by mohlo být hotové ke konci letošního roku.

2000-10-29

Election Day, skladba od Arcadie se dočkala zremixování a to od Erica Alexandrakise. Remix by se měl objevit na albu "Bangs And Sounds of ethe 80's" ( Serious Vanity ) a také na benefičním albu RAINN (The Rape, Abuse And Incest National Network).

2000-10-29

Warren a F1 Warren je touto dobou v Riu. Zúčastnil se večeře s vynikajícím brazilským automobilovým závodníkem Emersone Fittipaldim. Emerson je trojnásobný šampion Formule 1 a také fanda Duran Duran! V této době oslavuje již 30. výročí jeho prvního vítězství.

2000-10-29

Andy Taylor! V prosinci letošního roku by se mělo objevit první solové album bývalého kytaristy skupiny Thunder jménem Luke Morley. Ne něm by se měl objevit i materiál ze společného projektu s Andy Taylorem "Spanish Sessions".
Vychází také album bývalého člena Genesis Tonyho Bankse, na kterém se objevují také Nick Kershaw, Steve Jones a Andy Taylor! Andy hraje na kytaru, podílí se na produkci a zpívá ve třech skladbách.

2000-10-27

Dnes nám VH-1 připravila Duranovské hody! Budou vysílat tyto programy: 19:00 Ten of the best / Duran Duran / 20:00 Greatest hits of...Duran Duran / 23:00 Behind the music / Duran Duran/ 0:00 Storytellers / Duran Duran /.

2000-09-22

Ordinary world zremixovala nově kapela Aurora (zatím nevím kdo se skrývá za tímto projektem). Tento remix je v této době na 5.místě v britské hitparádě.

2000-08-29

Someone Else Not Me se objevila v žebříčku slovenské hitparády World Chart SK a dařilo se jí takto - 26. - 24. - 18. - 17. - out.

2000-08-23

Na teletextu České televize na straně 479 probíhá soutěž o kazetu "Pop Trash". Stačí odpovědět na otázku "Jak se jmenuje zpěvák slavné skupiny Duran Duran?". Odpovědi musí být doručeny do 5.9. 2000 na adresu Česká televize - teletext, Kavčí hory, Praha 4, 14070. Hodně štěstí!

2000-08-18

Na českých stránkách www.musicsite.cz je poslední album POP TRASH v rubrice "Album týdne" a nový singl SENM na 5.místě v jejich online hitparádě. Hlasujte, hlasujte!

2000-08-16

Na radiu IMPULS povídali o duranech, že v Americe je žaloval jeden chlapík o milion dolarů kvůli jednomu špatnému telefonímu číslu na posílání triček a jiných věcí o Duranech. Místo aby volali o trika tak volali jemu což ho prý značně omezovalo, durani se prý k tomu nebudou vyjadřovat a celou věc předají svým právníkům. Teda museli ho otravovat miliony lidí! (za info díky Ivanovi M.)

2000-08-05

Jak přežít osmdesátky? Právě čtete interview se Simonem z Worldonline. Jsem mile překvapený, že česká stránka má zájem o uveřejnění čehokoliv co se týká Duran Duran. Snad jim nebude moc vadit, že jsem interview dal na tuto stránku, co myslíte?
[New York] - Rozhovor se zpěvákem a vůdčí osobností Duran Duran, Simonem Le Bonem, se uskutečnil v lobby newyorského hotelu Mercer. Jak Simon podotýká, Duran Duran už dávno nejsou hezcí mladí muži.
Popoví králové osmdesátých let zestárli a nyní připomínají spíše vyzrálé státníky. Už jen ten fakt, že přežili, všechny překvapil. A o to větším zjevením se pak stala desátá studiová deska „Pop Trash", která vyšla v červnu letošního roku. Až dosud se zdálo, že svého vrcholu dosáhli Duran Duran v osmdesátých letech. Místo toho přicházejí se skladbami jako „Someone Else Not Me", "Playing With Uranium" a nebo "Pop Trash Movie", což jsou hitovky, které by jim mohla závidět kterákoli mladá kytarová kapela.

• Napadlo vás někdy, že budete dělat hudbu dvacet let?
Ani náhodou. Ale, určitě se mne tenkrát nějací lidé ptali, co budu dělat po dvaceti letech…a já jsem si představoval, že budu ležet na pláži, nebo něco na ten způsob. Na pláži teda neležíme, ale stejně nemám pocit, že by se blížil podzim našeho života. Vždycky si můžu vzít příklad z lidí jako třeba Chuck Berry. • Je pro vás těžší vystupovat v tomhle věku naživo? Nemůžu se pochpitelně odvázat tak jako někdy na počátku 80. let. To by bylo k smíchu. Nicméně si myslím, že naše budoucnost je na nové desce dost jasně čitelná. Udělali jsme vyzrálé album. Je čerstvé, poměrně progresivní, ale zbytečně se neobrací do minulosti.

• Před patnácti lety začínali Duran Duran s elektronikou, automatickými bubeníky, apod. Prostě s tím co dneska hodně letí. Cítíte třeba něco jako uspokojení?
Jsem z toho spíše zmaten. Zdá se mi absurdní, že se právě kvůli tomu, do nás lidé dříve tolik naváželi. Za všechno to, co je dnes vyloženě módní, nás dříve odsuzovali.

• A co vaše stylizace?
Sice jsme nechtěli být pouze partičkou pěkných chlapců, ale je pravda, že jsme si dost ulítávali na oblečení a také psali písně, které byly skutečně přitažlivé pro široké publikum. Připouštím, že lidé se prostě v určitém věku možná až příliš starají o to, jak vypadají. A my chtěli tenkrát vypadat atraktivně, najít si holku, kluka, mimozeměšťana… byli jsme ve správném věku, vypadali jsme přitažlivě, měli jsme na to fyzické dispozice a spousta ostatních kapel na tohle neměla. My jsme na to prostě přišli v pravý čas a MTV zas přišla ve správný čas, aby využila nás. Nakonec, každý ale měl možnost náš tehdejší styl odmítnout. Ale na druhou stranu chápu, že nás bylo všude plno.

• Je nynější MTV nakloněná vašim novým věcem?
Kdybych jim dal něco z nové desky, nehráli by to. Možná, až by se z toho stal hit, tak pak snad ano. Ale nevadí mi to. Dnes už to není tak stylotvorná stanice jako dřív. Oni už nemají ambice nějak stimulovat hudební vývoj. Kdysi bývali skutečně zásadní, divocí a podnětní. Nyní se z toho stala multi-multi-miliónová průmyslová záležitost. Chlápci v oblecích prostě tuhle loďku řídí trošku jinak, než chlápci v roztrhaných džínsech. Zaměřují se jen na určité věkové skupiny. Na ty nejsnáze ovlivnitelné věkové skupiny. A tak celkem oprávněně předpokládají, že teenageři, na naší desce v masovém měřítku ulítávat nebudou.

• Myslíte si, že se videoklip jako takový, vyčerpal?
Tak trochu. Vy všichni jste jich viděli už spousty. A tak je stále těžší něčím překvapit, takže se za jejich výrobu utrácí víc a víc peněz. Divák pak čeká, že uvidí jen lidi s bezvadným make-upem, oblečené do pěkných třpytivých šatečků, předstírající náležitě lascivní činnost v pokud možno surreálném prostředí. Takhle nějak vypadá dneska průměrný popový videoklip, který stojí zasraných půl miliónů dolarů. To je podle mne absurdní. A trochu přehnané, na můj vkus.

• A jak jste vlastně prožili ty léta potom?
Měli jsme spoustu špatných let, zejména v Anglii, kde byla posléze osmdesátá léta kompletně démonizována. Postupem času se staly těmi hroznými, studenými thatcherovskými lety. Tak děsivými thatcherovskými lety! Severní Irsko, stávky, nezaměstnanost, nevkus….a my v tom….nejoblíbenější skupina princezny Diany, bla bla bla…byli jsme stigmatizováni. Řekli jsme si: pokud o nás sakra nestojí, najdeme si někoho, kdo o nás stát bude. No, ale trvalo to sakra dlouho.

2000-07-15

TV Nova zařadila "Someone Else Not Me" do předkola své hitparády ESO. Můžete telefonicky hlasovat, aby se dostal náš klip do vysílání v sobotu 22.7. Postupuje totiž jen 5 z 10 novinek právě z předkola, tak směle do toho, já asi zavařím telefon, číslo je: 0609-623642 a cena je podle teletextu 5,20 Kč. Více infos na TV Nova, txt. 385.

2000-06-28

Na novém kompilačním CD "Superploužáky 7" z vydavatelství Popron Music je i skladba "Ordinary World". Super!

2000-06-20

Happy birthday pro Johna Taylora k jeho dnešním narozeninám!!!!!

2000-06-19

POP TRASH v obchodech. Tak třeba na Slovensku na stránce Music And Media Shop ho nabízejí za 696,- Sk. U nás v Čechách jsem ho zaregistroval v Jablonci nad Nisou za 569,- Kč (bez bonusu). Na stránce Musica2000.cz je k dispozici album za 720,- Kč a singl Someone Else Not Me za 249,- Kč.

2000-06-09

Španělská verze "Someone Else Not Me" bude s největší pravděpodobností na albu POP TRASH. Skupina také plánuje vyzkoušet, zahrát španělskou verzi na některém vybraném koncertě, jako např. v Los Angeles nebo na Floridě a francouzskou verzi v Kanadě.

2000-06-08

Happy birthday pro Nicka Rhodese k jeho dnešním narozeninám!!!!!

2000-06-05

Japonské vydání Pop Trash bude obsahovat extra skladbu s názvem "Prototypes". Anglická verze alba Pop Trash bude obsahovat španělskou a francouzskou verzi "Someone Else Not Me".

2000-06-05

Podle informací z Billboard Online's latest Gold album certification list, získalo album Greatest zlatou desku za 500,000 prodaných kopií v USA.

2000-06-01

Kalendář! Pondělí, 5. června POP TRASH bude vydán v Japonsku.
Pondělí, 12. června v Los Angeles, Simon vystoupí v Politically Incorrect. POP TRASH bude vydán v Řecku.
Úterý, 13. června v Los Angeles, vystoupení v obchodě s hudbou The Wherehouse - Beverly Connection! POP TRASH bude vydán v USA, Německu a Švédsku.
Středa, 14. června v Los Angeles, Late Late Show s Craigem Kilbournem, vystoupení (taping 4:30PM - 6:55PM)
Sobota, 17. června v NYC 2PM Virgin Records Union Square v obchodě.
Pondělí, 19. června v NYC, vystoupení v The View; POP TRASH bude vydán v UK.

2000-05-20

Video Someone Else Not Me a interview s Duran Duran bude na UK VH1 ve 20.00 h. dnes večer a v 9.00 , 14.00 a 20.00 h. (GMT) zítra 21. května. TMF, holandský hudební TV kanál, získal kopii videa k 'Someone Else Not Me' od Edel Holland. TMF bude toto video pravděpodobně vysílat příští pondělí v jejich show s názvem 'Watch That Video' v čase 16.30 - 17.00. Opakování plánují na pátek v čase 12.00 - 12.30.

2000-05-15

Novinky! V New York se skupina fotila na jachtě pro Vanity Fair magazine a tyto fotky se objeví v jednom z nadcházejících vydání tohoto magazínu.
Skupina vystoupila se skladbami Someone Else Not Me, Lava Lamp, Girls On Film, Hallucinating Elvis and Notorious v CBS Morning Show. Tato show bude vysílána 10. června.
Japonské vydání alba Pop Trash je posunuto na 7. června. Možná bude obsahovat nějaké instrumentální skladby nebo i španělskou a francouzskou verzi SENM jako bonus.
Skupina se chystá do Itálie do Naples, kde vystoupí v TV show "Festival Bar"!

2000-05-08

Someone Else Not Me se už objevuje v hitparádách v Evropě. V následující tabulce se dovíte, jak si stojí v několika žebříčcích (Česká republika zatím chybí, jaká klasika!!!).
# 7 - Euro Top 20 Chart - Itálie
# 23 - Top 40 Power Compilation - Itálie
# 24 - Top 30 International - Itálie
#17 - RADIO FFH - Top 20 - Německo
# 34 - Tros Cybertop - Holandsko
# 38 - Eurobreakdown - Europe's Biggest Selling Hits - Holandsko
# 24 - BRF International Hitparade - Belgie
# 8 - Polish Top 20 Chart - Polsko

2000-05-07

Novinky! Zde jsou další data vydání nového alba Pop Trash. 6. června: Itálie, Francie & Dánsko. 12. června: Řecko. 13. června: US, Kanada, Německo a Švédsko. 19. června: UK.
Francouzská verze (CD single) SENM bude vydána ve Švýcarsku 17. května.
Some Else Not Me je momentálně number #1 na the Super DJ chart v Itálii! Internetoví fanoušci ji zvolili nejlepší skladbou týdne.
Datum vydání SENM v Dánsku je posunut na 22. května.

2000-05-06

5. června bude skupina na promo akci v Paříži ve Francii. Ve francouzské TV se objeví také tento týden v show "Plus Vite Que La Musique" s podtitulem "A-ha Versus Duran Duran".

2000-05-05

CD single Someone Else Not Me je nyní k dostání v Holandsku. V Německu vyjde se zpožděním 22. května. Bude obsahovat SENM v radio verzi a albové verzi + Starting To Remember. V Anglii vyjde 8. května.

2000-05-04

Radio EVROPA 2 (v ČR) už hrálo "Mars Meets Venus" z nového alba a Radio STRAHOV (Praha) hrálo novou skladbu "Pop Trash Movie".

2000-05-03

Tento týden už začali hrát nový singl Duran Duran "Someone Else Not Me" na Rádiu EXPRESS (Slovensko). Na Rádiu FUN (také Slovensko) zase uvedli profil o novém albu a pouštěli 4 nové skladby.

2000-05-03

Skladba Duran Duran 'Ordinary World' je na 90. místě Top 100 všech dob v Holandsku. Myslím, že to není zase tak špatné!

2000-04-28

Nový singl "Someone Else Not Me" nebude v Severní Americe vydán klasicky (komerčně), ale jenom jako radio singl. Zdejší fanoušci se budou muset spoléhat při jeho koupi na zahraničí.
V Holandsku vyjdou dvě různé verze tohoto singlu.
Maxi-single :
1. SENM (radio edit)
2. SENM (album version)
3. Starting to remember
a v papírovém (karton) obalu:
1. SENM (radio edit)
2. SENM (album version)

2000-04-26

Video k novému singlu "Someone Else Not Me" by se mělo objevit v TV (zahraničních, u nás ….?!) kolem 15. května 2000. Francouzská a španělská verze této skladby byla dokončena minulý víkend v LA. Ve Francii by měl být vydán dvojskladbový CD singl s anglickou a francouzskou verzí.

2000-04-20

Edel Holland upozornil, že 'Someone Else Not Me' bude vydána 24. dubna až co projde vysíláním v rádiích. Someone Else Not Me bude nahrána i ve španělské i francouzské verzi!!! Podle Hollywood Records by měl být 'Pop Trash' vydán 06.06.2000. 'Pop Trash' vyjde na CD a také jako audio-kazeta. Datum vydání v USA je zatím 13.06.2000. Edel Holland zase uvádí jako datum vydání v Holandsku 05.06.2000 (vše se samozřejmě může stále měnit!).

2000-04-13

V interview v Argentinském rádiu mluvil Simon o plánovaném vystoupení skupiny na festivalu "Monsters of Pop" na Velez Sarfield stadium v Buenos Aries v Argentině a to 16. září 2000. Další z účinkujících by měli být Culture Club a A-ha.

2000-04-12

Someone Else Not Me již začali hrát i v rádiu v Santo Domingu v Dominikánské republice. A co u nás? Bohužel, já zatím nic nezaregistroval!!! A co vy?

2000-04-04

Video pro "Someone Else, Not Me" bude natáčeno v polovině dubna buďto v New Yorku nebo Los Angeles! Další zprávy na toto téma se mají objevit v několika dalších dnech.

2000-03-14

EMI UK přicházejí s vydáním nového CD s jednoduchým názvem "Collection". Album má vyjít 10.dubna.

2000-03-07

Z připravovaného alba "Pop Trash" je plánováno na 2.května 2000 vydání prvního singlu "Someone Else, Not Me". Dalším datem je 6.červen 2000 - vydání alba.

2000-03-06

Na připravované kompilaci Jingle Ball ´99 budou mít Duran Duran 3 skladby. Tato kompilace je z vánočního koncertu v San Diegu, kterého se mezi mnoha jinými zúčastnili i Duran Duran.

2000-02-27

Festival v Chile! Skupina měla vřelé přijetí už na letišti asi stovkou fanoušků. Na naše boys nebylo kvůli ochraně skoro ani vidět. O tom, že by se snad mohl někdo dostat hodně blízko nemohla být ani řeč, přísné bezpečnostní opatření. Na otázku jednoho z reportérů ohledně znovuspojení staré sestavy skupiny, Simon odpověděl pouze "Nooooo" (všichni určitě víte co to znamená).
Zde je seznam skladeb, které zazněly na festivalu: GIRLS ON FILM, FRIENDS OF MINE, PLANET EARTH, RIO, HUNGRY LIKE THE WOLF, THE REFLEX, NOTORIOUS, ALL SHE WANTS IS, ORDINARY WORLD, COME UNDONE, WHITE LINES, ELECTRIC BARBARELLA, SOMEONE ELSE NOT ME.

2000-02-24

V nočním pořadu Noc s andělem vysílaném na druhém programu České televize (ČT2) ze soboty na neděli (26.-27.2.2000) se objeví mezi spoustou klipů i video k písni "Too Much Information" (teletext ČT2 str.356). Bude to někdy k ránu, tak si přivstaňte a užijte si to!!

2000-02-22

Dnes večer ve 21,12 hodin pustila do éteru česká rozhlasová stanice RCL (Radio Contact Liberec) skladbu "She Can Rock It" od Power Station. Obrovské překvapení, alespoň pro mě. Poprvé co jsem v rádiu slyšel Power Station.

2000-02-17

John Taylor vydává nové EP (opět pouze v Japonsku), na kterém jsou skladby: Silent Skin, Mister J, Run Together (Black Country Mix).

2000-01-22

Firma Sony Music připravuje na 2.února 2000 vydání DVD "MTV UNPLUGGED: Ballads", na které mimo jiné zařadí i skladbu Ordinary World ze stejnojmenného pořadu (MTV ho vysílala v roce 1993). Najdeme zde skladby: I'm Ready (Bryan Adams), Still Crazy After All These Years (Paul Simon), Let Her Cry (Hootie & the Blowfish), Ordinary World (Duran Duran), Please Don't Go (Boyz II Men), It Had to Be You (Tony Benett), Strong Enough (Sheryl Crow), Somebody's Crying (Chris Isaak), Old Love (Eric Clapton).

2000-01-21

První informace o skladbách na připravovaném albu "Pop Trash" už se objevují!
1. Someone Else Not Me
2. Lava Lamp
3. Playing With Uranium
4. Hallucinating Elvis
5. Starting to Remember
6. Pop Trash Movie
7. Fragment (interlude)
8. Mars Meet Venus
9. Lady Xanax
10. The Sun Doesn't Shine Forever
11. Kiss Goodbye (interlude)
12. Last Day On Earth

2000-01-16

Podle webové stránky Lizardking je oficiální datum vydání nového alba stanoveno na květen a reklama na toto album zahájí v březnu tohoto roku!

2000-01-04

VH-1 bude vysílat živé vystoupení Duran Duran z Hard Rock v sobotu 4.března 2000. Na vystoupení zazní skladby:Girls On Film, Notorious, Hallucinating Elvis, All She Wants Is, Friends Of Mine, Someone Else Not Me, Ordinary World, White Lines, Planet Earth, The Reflex, Rio.

2000-01-01

Happy New Year! Hodně zdraví, štěstí a pohodu se spoustou muziky Duran Duran Vám všem do roku 2004 z celého duranovského srdce přeje Romanduran!
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0005s | ↑↑ Top