Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Duran Duran v Aucklandu

Gig review: Duran Duran in Auckland, (c) 2008 Stuff.co.nz
Český překlad (c) 2008 Janča

Reklama 80.tých let byla naživu a nakopla svoje světové turné v Aucklandu. Reportér Nicholas Russel tam byl:

Každá hlídačka dětí v Aucklandu musela být v práci, když Duran Duran obsadili podium ve Vector Areně tuto středeční noc (26.3.2008), při jejich vůbec prvním vystoupení na NZ. Od chvíle, co Durani vstoupili na podium byly sedačky jen pro kabelky a tak to zůstalo po celé dvě hodiny.
Zpěvák Simon LeBon i ve svých 49 letech stále vypadá velice sexy a jeho vysoký výkop při The Reflex by většina mužů v jeho věku nezvládla. Ta pravá párty začala klasikou Planet Earth a skladbou A view to a kill z Bondovky.

První show světového turné - to je jako návštěva restaurace při její první otevřené noci – dají se očekávat zubní problémy!!!! V tomto případě to bylo při Elektrosetu, kdy členové skupiny zmateně koukali, když se snažili aby jejich zvuk zněl správně. Od znovu museli začínat hrát dvě písničky a několikrát přestat, aby napravili pár chyb – v jedné chvíli všichni stály před synteryzátory jako zmatený pokladní v supermarketu!
Méně zkušená kapela by se z toho možná složila, ale ne Le Bon se svým obvyklým smíchem jako ´F...king up in style!´ (seru na styl). Basista John Taylor to nazval ´nedokončená práce´ ale fanoušci byli dostatečně spokojení s dupáním do podlahy!!! A když skupina dala zpět dohromady svoje nástroje, aby zahráli skvělou reedici Ria, narvaná hala explodovala nadšením.

V tu chvíli se zdálo že vystoupení zachrání jen hity, ale zároveň byl očekáván nový materiál. I přes očekávání kapely, neměla písnička Falling down z alba Red Carpet Massacre stejný náboj, jako dali hned do další písničky Save a Prayer. To byla zároveň první písnička večera, která musela být během refrenu přerušena – dvakrát !!!

Kvůli kiksu v Elektrosetu se zdálo, že budou konsternováni i přes jejich letité zkušenosti, ale vypadalo to, že se cítili lépe při hraní starých hitů a že musí stále najít rovnováhu při hraní nových věcí jako Nite runner a Skin Divers.

Musí se jim ale nechat, jak se přes to vše přenesli.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0005s | ↑↑ Top