Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Duran Duran na koncertě

Duran Duran In Concert. October 11th, 2011. © 2011 Madeleine Marr (Miami Herald)
Český překlad © 2011 Romanduran

Britská skupina Duran Duran slavná díky hitům jako Hungry Like The Wolf, Rio nebo Notorious, mají celou řadu nových fanoušků. Kluci - Simon LeBon, John Taylor, Roger Taylor (nejsou příbuzní) a Nick Rhodes hráli na Ultra Music Festivale již v březnu a měli radost z reakcí nové generace fanoušků. My jsme si povídali s Rogerem o turné na podporu nového alba All You Need Is Now a o jejich stálé síle.

Jak moc se daří na turné?
Roger Taylor: Velmi dobře. Simonovy hlasové problémy jsou již delší dobu pryč a jeho hlas se zdá být v pořádku. Během října jsme na turné.

Duran Duran vznikli v roce 1978 a stále jsou silní. Čemu to přisuzujete?
Roger Taylor: Myslím, že je to založeno na respektu. Je to důvěra mezi námi. Známe se navzájem velmi dobře. Víme, když má někdo špatnou náladu v autobuse nebo v letadle. Je to jako dlouhé manželství. Víme, jak na sebe vzájemně působit. To všechno je skutečně ta dlouhá životnost. Kapela je jen tak dobrá, jak se jí daří.

Hráli jste na festivalu Ultra, který má mnohem mladší publikum. Takže teď apelujete na širokou škálu fanoušků.
Roger Taylor: Rozhodně vidíme mladší. Ultra byl neuvěřitelný. Viděli jsme moře technařů, 18-ti letých dětí. A mysleli jsme si: "Panebože, jak tohle dopadne?" Vykročili jsme tam s našimi nástroji a oni znali všechny naše písně i texty. Připravili jsme pro diváky dobrou hodinu. Zdálo se nám, že jsme je dokázali zaujmout. Byli jsme šokováni. Byl to pro nás trochu experiment, ale skvělý večer. Myslím, že je to díky iTunes a tak. Můj dospívající syn se nedívá na televizi, on sleduje YouTube. A myslím, že naše videa obstála ve zkoušce časem.

Máte oblíbenou píseň, kterou hrajete živě?
Roger Taylor: Planet Earth se pro nás stala tak trochu klíčovou skladbou. Ve své době jsme neměli vůbec tušení, že ji budou chtít lidé stále slyšet. Byla to naše první nahrávka a má v sobě druh futuristické atmosféry. Má pro nás za ta léta větší smysl. Poměrně dost jsme si toho s ní otevřeli.

Slyšeli jsme, že jste se dal na DJ.
Roger Taylor: Stále je to hudba a tvořivost a líbí se mi to dělat. Dostat se k technické stránce, mixování. Několikrát jsem byl i na Ibize. Je to skvělé, protože máme v Duran Duran tolik prostojů. Uděláme album, vyjedeme na turné, pak uplynou další dva roky. Každý má rodinu a Bůh ví, čemu všemu se ještě musí věnovat. Byl jsem na stejném programu Tommyho Leea v Moskvě minulý rok. Bylo to skutečně, skutečně skvělé: dva bubeníci, dvě kapely, které byly ve stylu 80s.

Mysleli jste si, někdy na vrcholu svého úspěchu, že budete na turné ještě v roce 2011?
Roger Taylor: Vůbec ne. Když jste mladší, máte tendenci mít mnohem kratší pohled do budoucnosti. Nemyslím si, že jsme se dívali tak daleko dopředu. Když založíte kapelu, nemyslím si, že je to na 30-ti nebo 40-ti letou kariéru. To je důvod, proč se lidé stávají právníky, ne? Je to jen malá skupina lidí, kteří tu dokáží být tak dlouho. Myslím, že U2 budou hrát déle než my teď. Máme štěstí, že jsme součástí tohoto exkluzivního klubu.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0025s | ↑↑ Top