Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/

Simon LeBon: Interview

Simon LeBon: Interview, © 2003 George Wayne (Vanity Fair)
Překlad © 2008 Arlene

Simon Le Bon , zpěvák významné popové skupiny osmdesátých let Duran Duran, je protřelý světák, který stále dovede vyvolávat stavy extáze u svých fanoušků. Po vydání exkluzivního třináctidiskového balíčku jejich nejlepších písní , Duran Duran pomalu končí své světové turné. Simon Le Bon se u nás zastavil na kus řeči o jeho přátelství s Nickem Rhodesem, o osmdesátých letech a princi Philipovi.

Vypadáte velmi dobře Simone. Tak opáleně, zdravě a plný elánu.
Díky. Strávil jsem se svou ženou "Yazzy" a třemi dcerami celý měsíc na Ibize.

Je Le Bon opravdu vaše rodné příjmení?
Samozřejmě že je.

Vždycky jsem předpokládal, že je to jen vaše verze jména, vylepšená francouzskou zápletkou.
Už jste slyšel o Hugenotech? Z nich pochází moje rodina. Na poslední chvíli se jim podařilo utéct před masakrováním katolíků a zachránit holou kůži. Moji předci se plavili z La Rochelle na prámech do Anglie, bylo to v 16. století.

Kdy k vám přichází inspirace, je to večer v posteli?
To se mi děje často, ale ne převážně texty, spíš hudba. Ležím v posteli, usínám a v hlavě mi zní písně. Mám sny - hudební sny.

Co si máme představit pod "hudebním snem"?
Mě se zdají písně. Jediný člověk o kterém vím, že má hudební sny je producent Nile Rodgers. Ve snech slyším texty, které nikdy nebyly napsány, a hudbu, kterou ještě nikdo nenahrál. Proto mám hned vedle postele magnetofon, abych si to hned jak vstanu mohl nazpívat.

Kdy se rozezní "Aleluja" v hlavě Simona Le Bona? Je to po fantastickém sexu? Nebo po vynikajícím koncertu? Nebo spíš po nějakém duševním prozření ?
"Aleluja" se rozezní vždy, když na něco dlouho čekám a nakonec se to opravdu stane.

Máte na mysli něco takového jako je dostat cenu MTV za celoživotní dílo?
Možná. Možná mi takové malé "Aleluja" proběhlo myslí. Oni nám nemohli tu cenu dát dřív prostě proto, že ji nechtěli dát jen dvěma nebo třem z nás, muselo to být celé skupině. Po některých našich zaváháních a pádech je to příjemné ocenění.

Kdo je váš nejlepší přítel v kapele? To musí být určitě Nick Rhodes.
Nick a já při sobě držíme už dlouhou řádku let. Bylo tomu tak v časech, kdy se nám příliš nedařilo, i v časech, kdy se nám vedlo báječně. Máme velmi blízký vztah. Před mnoha lety jsme si dali slib , že spolu vydržíme, ať se děje co se děje. Trávíme společně spoustu času, ale ve skupině, tam je to jinak. Tam jsou vztahy mezi všemi členy rovnocenné. Když skládáme, nahráváme, naše vztahy fungují v jiné rovině. Ale mimo kapelu je mi nejbližší Nick.

On je přece taky zodpovědný za pojmenování kapely. Jen Nick Rhodes může přijít s názvem, který má takový sexuální podtext, jako je Duran Duran.
Mýlíte se. Byl to John Taylor, kdo dal kapele jméno.

Opravdu? Nick Rhodes je známý svou posedlostí filmem, tak jsem si myslel, že jen on jediný mohl přijít s názvem z filmu jako je "Barbarella".
John Taylor je také filmový nadšenec. Seděli a přemýšleli o jméně pro kapelu a John, který den předtím viděl "Barbarellu", se najednou otočil na Nicka a povídá : "Co takhle Duran Duran - líbilo by se ti to?" a Nick odpověděl: "Jasně, to je opravdu dobrý." A bylo to!

Proč se rockové hvězdy pokaždé žení s topmodelkami?
Protože můžou. Proč si psi lížou kulky? Protože můžou.

Jaké bude vaše nové album? Doufám, že jednou budete spolupracovat s mými oblíbenci, geniálními Neilem Tennantem a Chrisem Lowem z Pet Shop Boys.
Jsem velký fanda Pet Shop Boys. Neil je opravdu skvostný textař. Oba jsou mí velmi dobří přátelé.

Možná byste to měli společně zkusit. S kým byste si tedy přál spolupracovat na albu?
Rád bych něco udělal s Timbalandem, je to fantastický producent a je momentálně na prvním místě mého seznamu. Hned za ním jsou Neptunes.

Kdo je váš neoblíbenější člen královské rodiny?
Miluju královnu, ale asi bych si zvolil prince Philipa, zejména pro jeho neuvěřitelnou vtipnost a šarm.

Takového uťápnutého staříka?
Není takový, jak říkáte. Myslím, že má velmi speciální smysl pro humor. Velmi zábavný a velmi suchý. Navíc je to nejlépe oblékaný muž v Anglii.

Když už tak mluvíme, kdo je podle vás nejdůležitější člen Duran Duran?
Víte, tak to je opravdu inteligentní otázka. O tom budu muset chvíli popřemýšlet.

Jste to vy Simone? Vy se ale upejpáte. Přesto díky za rozhovor.
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0025s | ↑↑ Top