Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Duran Duran připomenou studiovku "Medazzaland" novým vydáním

9.9.2022, Dan Hájek (musicserver.cz)

"Medazzaland" má v rozsáhlé diskografii Duran Duran velmi neobvyklou pozici. Nahrávka totiž vyšla jen v Americe a Japonsku, pro evropský trh tehdy nebyla vůbec dostupná. Z ní vybraný singl "Electric Barbarella" se objevil jen na hito-vé rekapitulaci "Greatest", která vyšla v roce 1998 (tedy o rok později). Nové vydání tohoto alba k jeho pětadvacátému výročí tak nelze zcela brát jako reedici, ale spíše jako první oficiální celosvětovou emisi.

Nick Rhodes a Simon Le Bon tehdy "Medazzaland" shodně popisovali jako experimentální art-rockovou desku. Ta však promarnila potenciál návratu těchto Britů do povědomí, kterého si užívali v éře okolo nezapomenutelné kolekce "The Wedding Album" a které pak utlumili sbírkou předělávek "Thank You". Baskytarista John Taylor v době natáčení opustil zbytek skupiny a objevuje se tak pouze ve čtyřech skladbách, které s ostatními členy natočil předtím.

adovku provázely na singlech vydané "Out Of My Mind" (ta našla místo i na soundtracku filmu "Svatý" režiséra Philli-pa Noyce) a již zmíněná "Electric Barbarella", obě videa si můžete připomenout pod článkem. Její nové vydání do ob-chodů doputuje v pátek 14. října, fyzicky bude k dispozici na cédéčkách a prvně i na vinylu. Tato edice bude vylisována na dvojvinylu neonově růžové barvy. Na streamingových platformách pak navíc dohledáte song "Ball And Chain", který byl jediným bonusem pro japonskou verzi.

Kromě "Medazzaland" se dolisování dočkala hned čtveřice alb z katalogu Duran Duran. Nově jsou tedy k mání "Pop Trash", comebacková "Astronaut", "Red Carpet Massacre" (produkovaná Timbalandem) a skvělá "All You Need Is Now", stvořená v producentské režii Marka Ronsona.

© 2022 Dan Hájek - musicserver.cz
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0004s | ↑↑ Top