Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Duran Duran zatoužili po filmovém plátně

19.5.2008, Jindřich Göth

Britští novoromantici Duran Duran chystají speciální koncert v Paříži, na kterém představí své skladby ve zbrusu novém aranžmá. Postará se o ně producent a DJ Mark Ronson.

Má to ale háček, koncert bude jen pro zvané. Dobrá zpráva pro všechny truchlící nepozvané ale je ta, že vystoupení bude nahráno a následně promítáno v kinech.

Inu, když mohou mít Rolling Stones Martyho Scorseseho a Shine A Light, mohou si i Duran Duran dopřát Marka Ronsona a vystoupení pro VIP smetánku. Mimochodem, proč právě Ronson se rozhodl povrtat se ve starých osvědčený peckách? Před časem se nechal slyšet, že právě Duran Duran patřili v dobách dospívání k jeho hrdinům a bez fotografie baskytaristy Johna Taylora v kapse se nehnul z domu.
Co přesně kapela na svátečním koncertě zahraje ale dosud není jisté, v playlistu by ale neměly chybět zásadní položky jako Wild Boys, Save A Prayer nebo Rio.

Pokud jde o Ronsona, zpěvák Simon LeBon o něm pochvalně promluvil jako o jednom z největších talentů poslední doby a uznale pokýval hlavou nad jeho schopností vtisknout populární hudbě něco čerstvého a vzrušujícího. Pro veterány Duran Duran to zase bude pěkná příležitost dokázat, že ještě zdaleka nepatří do starého železa, i když už za sebou mají třicet let existence.

Poslední dobou se ale zdá, že chytli druhý dech a poté, co z klasické sestavy nezbyl téměř kámen na kameni, dokázali zapomenout na staré spory a v původním obsazení nahrát velmi dobrou desku Astronaut. Formu potvrdili loňským žhavým albem Red Carpet Massacre, na němž se mimo jiné spolčili s Timbalandem a Justinem Timberlakem.

Nečekaná spolupráce ale vyšla mnohem lépe než v případě Madonnina debaklu Hard Candy, ale to jen tak na okraj.

© 2008 Jindřich Göth - magazin.libimseti.cz

© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0023s | ↑↑ Top