Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


DD zahrají na soukromém koncertu pod vedením Ronsona

5.5.2008, ČTK

Londýn - Britská kapela Duran Duran, která zažila svou největší slávu v 80. letech minulého století, chystá speciální koncert v Paříži pod taktovkou hudebníka Marka Ronsona. Ten se chystá oprášit jejich staré hity a obléknout je do nového hávu. Koncert plánovaný na 2. července bude jen pro zvané; bude ale zfilmován a promítán ve světových kinech.

Ronson odehraje část koncertu i se svou kapelou Version Players, uvedl server BBC News.

Hudebník prozradil, že skupina Duran Duran, která vznikla tři roky poté, co se narodil, byla jediná, jež byla jeho idolem. Fotografii basisty Johna Taylora prý nosil pořád u sebe.

Simon Le Bon, zpěvák Duran Duran, označil Ronsona za jednoho z největších talentů, které se objevily v posledních letech. Populární hudbu dostává do nového, vzrušujícího a čerstvého směru, dodal Le Bon.

Přestože hudebníci neprozradili, jaké skladby na koncertu v síni La Cigale v Paříži zazní, mezi hity skupiny Duran Duran by měly být Save a Prayer, Wild Boys a Rio.

Skupina Duran Duran vznikla v roce 1978 v Birminghamu; svou první desku vydala v roce 1981. Kapela patřila na počátku 80. let mezi komerčně nejúspěšnější soubory. Svou pozici si udržela deset let, byť na konci už z původního kvintetu zůstalo jen trio.

Desku Astronaut, která vyšla v roce 2001, už ale zase dávala dohromady původní pětičlenná kapela.

© 2008 ČTK - ceskenoviny.cz

© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0024s | ↑↑ Top