Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Čerstvě (ne)staženo: Duran Duran - Red Carpet Massacre

30.10.2007, ???

Vydání třináctého studiového alba Duran Duran Red Carpet Massacre se pomalu blíží. Musicserver dostal promo kopii a v předstihu vám může prozradit více. Podle prvních náslechů je patrné, že to bude šťastné číslo v diskografii party. Novinka sleduje současné trendy, ale má i klasickou tvář.

Ještě před vydáním desky Astronaut se o Duran Duran šuškalo, že by chtěli spolupracovat s Justinem Timberlakem. Od té doby však uteklo hodně času, který skupina vyplnila koncerty. A zhruba rok zpátky je už podruhé opustil kytarista Andy Taylor. To však, zdá se, plány party kolem Simona Le Bona na nové album neohrozilo. Třináctý počin Red Carpet Massacre vyjde v pondělí 19. listopadu a Durani jej natočili za výpomoci hvězdného teamu ve složení Timbaland, Justin Timberlake (ano, byl splněn onen příslib) a nemalý kus práce udělalo Timbalandovo dvojče Nathaniel Danja Hills (ten funguje i pod nickem Danjahandz).

Původně měl třináctku uvést song Nite-Runner, ale nakonec byla zvolena líbivá balada Falling Down, která po vypuštění do světa zaznamenala kladné ohlasy nejenom od fanoušků. Ti konstatovali, že Falling Down hravě trumfne singly z Astronauta, načež si Timbaland přidal s tvrzením, že to bude pro Duran Duran (MySpace.com) zásek kalibru Ordinary World.

Celý autorský kolos si ve studiu evidentně skvěle rozuměl a začátek desky ubíhá v našlápnutém tempu. Vygradovaná The Valley nebo retro electro'n'roll Red Carpet Massacre téměř vyrazí dech. Nechybějí typické postupy Timbalanda a ani jeho zručného pomocníka Danji, který má prsty i v Gimme More Britney. Převážná část novinky nabízí up tempo kompozice, v nichž do sebe naráží zvukový rukopis firmy Timbaland s.r.o. versus chytlavost dřívějších popěvků Duran Duran. Na mysl vyplave hned několik jasných rádiových hitů, mezi nimi Nite-Runner, Skin Divers, Tempted nebo Zoom In. Pokud máte rádi spíše typické písně Duran Duran, přijdete si též na své - She's Too Much, Last Man Standing, Falling Down (v modernějším provedení) a hlavně melodramatická Box Full O'Honey si vás získají.

Z výše zmíněného je patrné, že třináctka Red Carpet Massacre bude úspěšná a pro Duran Duran byla dobrá volba vydat se tímto směrem. Album vyjde 19. listopadu a budete jej možné zakoupit ve třech formátech (klasická verze, edice s DVD nebo balení se speciální podložkou pod myš). Finální tracklist je následující: The Valley, Red Carpet Massacre, Nite-Runner (with Justin Timberlake And Timbaland), Falling Down (with Justin Timberlake), Box Full O'Honey, Skin Divers (feat. Timbaland), Tempted, Tricked Out, Zoom In, She's Too Much, Dirty Great Monster, Last Man Standing.

© 2007 musicserver.cz - musicserver.cz
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0027s | ↑↑ Top