Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Duran Duran si přizvali Timberlakea na pomoc s novým CD

3.11.2007, ČTK

Britská kapela Duran Duran, která zažila svou největší slávu v 80. letech minulého století, se chce pokusit o návrat na výsluní popmusic novou deskou Red Carpet Massacre, která vyjde v polovině listopadu. Ke spolupráci proto přizvali i současnou popovou hvězdu Justina Timberlakea a hip hopového magnáta Timbalanda, píše agentura Reuters.

Nové album čtveřice Simon LeBon, Nick Rhodes, John Taylor a Roger Taylor vyjde ve Spojených státech 13. listopadu a v Británii 19. listopadu. Timberlake produkoval a zpíval na pilotním singlu Falling Down, zatímco Timothy Timbaland Mosley se podílel na třech nahrávkách.

Zpěvák Simon LeBon řekl, že kapela, která za svou kariéru prodala přes 85 milionů desek, se vždy dívá dopředu a je si vědoma hudebních novinek. Na své nové desce chtěli Duran Duran spolupracovat s jinými hudebníky a když se naskytla příležitost pracovat s Timbalandem a Timberlakem, tak prý neváhali.

Klávesista Rhodes tvrdí, že fanoušci se kvůli této spolupráci nemusejí obávat radikální změny stylu. Je to pořád hodně album ve stylu Duran Duran, prohlásil Rhodes.

Skupina Duran Duran vznikla v roce 1978 v Birminghamu; svou první desku vydala v roce 1981, kdy se shodou okolností Timberlake narodil. Kapela patřila na počátku 80. let mezi komerčně nejúspěšnější soubory. Svou pozici si udrželi deset let, byť na konci už z původního kvintetu zůstalo jen trio. Desku Astronaut, která vyšla v roce 2001, už ale zase dávala dohromady původní pětičlenná kapela. Před rokem však skupinu během turné opustil kytarista Andy Taylor.

© 2007 ČTK - ct24.cz
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0006s | ↑↑ Top