Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Kapela Duran Duran se vrací s hvězdným albem

1.11.2007, (Live.Atlas.cz)

Jak fanoušci, tak kritici považují singl FALLING DOWN za stěžejní píseň celé oslnivé dráhy kapely. Singl vznikl jako poslední skladba nového alba, na kterém celý rok pracovali producenti Timbaland, Nate ´Danja´ Hills a dlouholetý fanda Duran Duran Justin Timberlake jako hlavní producent.

FALLING DOWN je jedním z prvních samostatných producentských počinů Timberlakea. Nahrávka vznikla během jediného víkendu v manchesterském Elbow Blueport Studio. Justin byl tehdy v Británii na turné a čtyřčlenní Duran Duran (Simon LeBon, John Taylor, Roger Taylor a Nick Rhodes) se zrovna chystali odevzdat svou nahrávku. Justin pobídl kapelu, aby vytvořila epickou skladbu ve stylu písně Ordinary World, která by celé album završila a která by oslovila nejen zástupy jejich skalních příznivců, ale i nové publikum na celém světě. Skladbu si vzal na starost LeBon a na chytlavou melodii napsal pronikavý text. Během čtyřiadvaceti hodin vznikla píseň, o níž bylo všem jasné, že se stane jednou ze zásadních skladeb celé nahrávky.

„Když jsem se šel podívat na jedno z Justinových vystoupení v Midlands, požádal mě, jestli by si mohl poslechnout, co jsme zatím nahráli. Nakonec prohlásil: ‚Potřebujete něco jako Ordinary World, co by album završilo. Řekl mi, že to byla jedna z jeho oblíbených skladeb, když mu bylo čtrnáct a byl blázen do popu, vzpomíná Simon LeBon.

Nahrávka FALLING DOWN představovala vrchol Justinovy roční spolupráce na albu RED CARPET MASSACRE. První skladba Nite-Runner, na které se podílel jako autor i producent, vznikla o rok dříve, když se Duran Duran, Timbaland, Danja a Timberlake potkali na předávání hudebních cen MTV Awards.

Spolupráce Duran Duran a Justina Timberlakea započala v roce 2003. Kapelu tehdy požádali, aby Justinovi předala cenu na MTV Video Music Awards. Ukázalo se ale, že to byl jen takový malý trik, jak je dostat na předávání, aby mohli převzít cenu za celoživotní přínos. O půl roku později se opět sešli u příležitosti předávání hudebních ocenění, tentokrát na Brit Awards, kde Timberlake předával kapele cenu za výjimečný hudební přínos. Už tehdy mluvili o tom, že by rádi spolupracovali, ale trvalo další tři roky, než se jim podařilo vzájemně sladit své programy.

Klip k novému singlu se tento týden natáčí v Los Angeles a režíruje jej Anthony Mandler, který získal řadu ocenění a natáčel klipy umělcům jako jsou The Killers, Rihanna nebo Beyonce. Kapela nechce o klipu příliš prozrazovat, uvádí pouze, že natáčet se bude ve zchátralé nemocnici a na scéně se objeví mnoho krásných žen.

Zvuk ve FALLING DOWN mixoval Jean-Marie Horvet. V písni uslyšíme kytaru Doma Browna, který kapelu doprovází na koncertech, i vokály Justina Timbelakea.

Dlouho očekávané album RED CARPET MASSACRE, které se natáčelo v Manchesteru, Londýně a New Yorku, vyjde ve Velké Británii 12. listopadu.

Desku produkovali DURAN DURAN, NATE DANJA HILLS (Nelly Furtado, Justin Timberlake, Timbaland), JIMMY DOUGLASS (Missy Elliot, Nelly Furtado, Timbaland, Bryan Ferry, Jay Z, Snoop Dog) JUSTIN TIMBERLAKE a TIMBALAND.

Nahrávka obsahuje tyto skladby:

1. The Valley, 2. Red Carpet Massacre, 3. Nite-Runner (spoluautoři a spoluproducenti Justin Timberlake a Timbaland), 4. Falling Down (spoluautor a spoluproducent Justin Timberlake), 5. Box full o'honey, 6. Skin Divers (spoluautor a spoluproducent Timbaland, který si v písni rovněž zazpívá), 7. Tempted, 8. Tricked Out, 9. Zoom In (spoluautor a spoluproducent Timbaland), 10. She's Too Much, 11. Dirty Great Monster, 12. Last Man Standing

DURAN DURAN prodali za svou 29letou kariéru přes sedmdesát milionů desek. Jsou autory mnoho hitů, získali nejrůznější ocenění a od roku 2002, kdy se dali znovu dohromady, převzali dokonce pět prestižních cen za celoživotní přínos (MTV Video Music Awards, Q Magazine, Brit, Ivor Novello, španělská Onda). RED CARPET MASSACRE bude od hitového alba ASTRONAUT z roku 2004 první nahrávkou, kterou Duran Duran vydají.

FALLING DOWN 5.11.2007, RED CARPET MASSACRE 12.11.2007

© 2007 (Live.Atlas.cz) - live.atlas.cz
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0027s | ↑↑ Top