Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Duran Duran zahrají v Praze

20.5.2005, Miloš Skalka

PRAHA - Britská novoromantická skupina Duran Duran patří k hudebním ikonám osmé a deváté dekády. Název si zvolila podle padoucha z filmu Barbarella a na světové scéně se prosadila plus minus třiceti hity. 10. června bude hrát v Praze.

Nick Rhodes (42), klávesista, spoluautor hitů a zakladatel skupiny Duran Duran, se při zmínce o Praze rozesmál do telefonního sluchátka na lince Londýn - Praha. Na Prahu v životě nezapomenu! Hráli jsme u vás poprvé v roce 1989, těsně před pádem komunismu, publikum bylo senzační a šlo s námi od první písničky, zavzpomínal na tu dobu.

Ale když po spoustě přídavků koncert skončil, pozvali nás na večeři. Do nádherné historické restaurace s báječnými specialitami. Pustil jsem se do nich a tolik masa jsem nikdy v životě nesnědl. Není divu, že mi pak bylo strašně zle. Ještě tu noc jsem se stal vegetariánem a od té doby mi to vydrželo.

Kapela z Birminghamu se stala hudebním fenoménem osmdesátých i devadesátých let, hity jako Girls On Film, Hungry Like The Wolf, Save A Prayer, Rio, The Reflex, The Wild Boys, bondovka View To A Kill, Notorious, All She Wants Is či Ordinary World patří do zlatého fondu světového popu stejně jako průkopnicky odvážné videoklipy.

Po sedmnácti letech nejrůznějších aktivit hudebníků, kdy Duran Duran působili delší dobu jako trio, se kapela vrátila na scénu ve své prapůvodní a nejsilnější sestavě, kterou kromě Rhodese tvoří zpěvák Simon Le-Bon, kytarista Andy Taylor, basista John Taylor a bubeník Roger Taylor (Taylorové nejsou příbuzní).

Dát skupinu znovu dohromady byla otázka několika telefonátů, prohlašuje Nick. Všichni jsme podvědomě cítili, že k tomu stejně jednou dojde. Klasický zvuk Duran Duran dokáže totiž vytvořit jenom tahle sestava. Kapela se prý rozdrolila proto, že se ten každodenní hudební blázinec nedal vydržet. Nyní je v něm skupina znovu až po uši.

To ano, ale je to jiné. Je nám o dvacet víc a umíme si s tím poradit, uvedl Nick Rhodes pro VP a okamžitě dodal: Ale v Praze samozřejmě rozjedeme velkou show. Jako mladíci! Oblíbená kapela Duran Duran vystoupí na pozvání agilní agentury Interkoncerts v T-Mobile Areně.

© 2005 Miloš Skalka - denik.cz
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0014s | ↑↑ Top