Duran Duran Czech Republic · http://www.duranduran.cz/


Duran Duran, T-Mobile Arena 10.6.2005

15.6.2005, Ladislav Řehounek

I dvě desetiletí poté, co se Duran Duran proslavili, mají dosti energie na to, aby rozžhavili pražskou T-Mobile Arenu. Všem svým fanouškům, kteří přišli na páteční koncert, to jednoznačně dokázali.

Duran Duran vznikli v anglickém Birninghamu již v orce 1978. Jako většina kapel měla silné ambice dostat se do povědomí posluchačů, což se jim v polovině osmdesátých let s přehledem podařilo. Pak ale nastaly problémy. Na dlouhou dobu kapelu dokonce opustilo několik významných členů. jak už to ale chodí, letité spory se vyřešily a v loňském roce se Duran Duran vrátili zpět ve své původní sestavě. Loňské album Astronaut naznačilo, že kapela stále nepatří do starého železa. Páteční koncert v T-Mobile Areně na mě však přecijen působil jakýmsi retro dojmem. Jedním z faktorů, usvědčujících mne v tomto dojmu, bylo věkové složení návštěvnictva. Stačilo se ale jen podívat na nápis na oficiálním tričku Duranů vytištěném u příležitosti právě probíhajícího turné: June 10: Prague, Czechoslovakia. V tom aby se čert vyznal, jestli nás skutečně chtěli zavést do dob své největší slávy, nebo zda promo management turné je poněkud nevzdělaný...

Simon Le Bon, Nick Rhodes, John Taylor, Andy Taylor a Roger Taylor sice vystoupili bez předem avizovaného speciálního hosta (Spekulovalo se o Scissor Sisters a o Monkey Business), ale přesto publiku dokázali připravit báječnou show. Ihned poté, co v úvodu koncertu kapela vystoupila na pódium, stoupla si na okraj jeviště, zamávala a užila si náramný aplaus. Pak už přišla odměna pro diváky v podobě písně (Reach Up For The) Sunrise, titulného singlu z loňské comebackové desky. Následně kapela vrátila k osvědčeným osmdesátkám, jimž patřila značná část první (zhruba) poloviny koncertu. Za zmínku pak stojí nádherná The Chauffeur, v níž si frontman Simon rovněž zahrál na flétnu.

Duran Duran si samozřejmě nemohli nechat uplavat šanci připomenout si svůj velký hit Ordinary World z devadesátých let. Při závěrečné, resp. předpřídavkové, Wild Boys už byl jen zřídkakdo nepoznamenán koncertní (retro)atmosférou. I proto se pak kapela ráda vrátila, aby ještě přidala skladby Girls On Film a Rio.

Mnozí skupině jistě budou vyčítat, že na stará kolena vzpomíná a vzpomíná, jenže kde jinde by mladý člověk viděl pařit generaci svých rodičů? Fanoušci připravili Duranům v Praze nepopsatelnou půdu. Kdo na koncertu byl, ví, o čem je řeč.

© 2005 Ladislav Řehounek - musicweb.cz
© 1999-2024 Romanduran | Duranduran.cz | Instagram | Code by katemihalikova.cz | Generated: 0.0009s | ↑↑ Top